Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pamiętajcie o ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Pamiętajcie o ogrodach

greg66 11:17, 08 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
CZy coś mam z nimi teraz robić.
Te dwie pierwsze sa dwuletnie, reszta ma już wiele lat w tym miejscu jest od roku.









____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Anda 11:57, 08 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
To jest chyba najtrudniejszy pacjent



Wytnij te stare, martwe gałązki najkrócej jak się da. Zostaw jedynie te, na których coś żyje, się zieleni lub oczka puszcza. Zaznaczyłam mniej więcej na czerwono. Na zdjęciu tak dobrze nie widać wszystkiego, więc nie daje gwarancji na perfekcję

Zielone przyrosty przytnij krótko, tak na dwa oczka, żeby wyrosły mocne pędy. Zaznaczyłam na pomarańczowo. Całkiem cienkie gałązki, cieńsze niż ołówek, wytnij całkowicie. Tam gdzie strzałka, ta żółta gałązka, przytnij ją po rozwidleniu. Też zaznaczyłam.

Resztę róż przytnij również krótko, na dwa lub trzy oczka. Mają dość wiotkie pędy. Muszą się wzmocnić i rozkrzewić
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
greg66 12:20, 08 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
DZięki
Te dwie pierwsze są wyższe je tez przyciąć na dwa oczka.
I moja niewiedza chodzi o dwa-trzy oczka licząc od ziemi?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Anda 12:31, 08 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
greg66 napisał(a)
DZięki
Te dwie pierwsze są wyższe je tez przyciąć na dwa oczka.
I moja niewiedza chodzi o dwa-trzy oczka licząc od ziemi?


Tak, te dwie pierwsze tez. One musza sie rozkrzewic.
Na dwa-trzy oczka liczac od ziemi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Katte 17:49, 08 mar 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
To i ja skorzystałam dzięki temu , mam jedną jedyną Isle of white.
Czas ją wzmocnić, i pytanie czy obornik może być bydlęcy czy koński ?
Jakie to z nim jest ?
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Anda 18:20, 08 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Katte napisał(a)
To i ja skorzystałam dzięki temu , mam jedną jedyną Isle of white.
Czas ją wzmocnić, i pytanie czy obornik może być bydlęcy czy koński ?
Jakie to z nim jest ?



Obornik koński się szybciej kompostuje. W końskim jest więcej azotu, a w bydlęcym jest więcej potasu. Przeważnie konie żyją trochę bardziej zdrowo niż krowy, więc trzeba zwrócić uwagę, skąd ten bydlęcy pochodzi. Bydlęcy rozkłada się wolniej i starcza na dłużej.
Oba są bardzo dobre i róże świetnie po nich rosną Jednak oba muszą być "stare", a nie świeże. Muszą mieć przynajmniej rok lub więcej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
greg66 18:24, 08 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
A dziś znalazłem ogłoszenie na spacerze, rolnik sprzeda obornik koński lub bydlęcy pakowany po 30kg za 20 zł. Jutro zadzwonię najwyżej kupię i niech sobie leży jak świeży. A kiedy podsypać moje róże?
I raczej kupię gotowy nawóz w sklepie.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Anda 18:31, 08 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Grzesiu, kup koniecznie ten obornik i niech sobie gdzieś leży na pryzmie. Przyda Ci się wszędzie, bo bardzo dobrze ulepsza glebę, poprawia jej zdolność magazynowania wody i wspomaga pracę mikroorganizmów. Mikroorganizmy tworzą humus, który odżywia rośliny.

Nawozy to sztuczne związki mineralne, czyli związki soli, które niestety nie polepszają gleby a dla mikroorganizmów też nie są dostępne. Jedynie nawozy organiczne są dobre dla gleby i mikroorganizmów.

Teraz jest dobry czas na nawożenie róż. Najlepiej by było, gdybyś dał im też kompost. Nie kupuj Magicznej Siły do róż. Ania u mnie wczoraj pisała, jak nawozi swoje róże. Może masz ochotę rzucić okiem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
greg66 18:33, 08 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Panowie Zdrowie Pań

Za zdrowie pan, za zdrowie,
szampana pijmy az do dna, panowie!
Za zdrowie pan, za zdrowie,
jedyny toast, ktory niechaj wiecznie trwa.

Dziewczyny trescia sa naszych snow,
dziewczyny dobre, dziewczyny zle.
Chociaz dziewczyna, marny to puch,
bez dziewczyn nie ma zycia, zycia nie ma, nie!

Za zdrowie pan, za zdrowie,
spelnijmy toast jeszcze raz, panowie!
Niech wiedza, ze bez nich kazda chwila,
to utracony juz na wieki wiekow czas.
Za zdrowie pan, za zdrowie,
szampana pijmy az do dna, panowie!
Za zdrowie pan, za zdrowie,
dla dziewczyn niech w szampanie
dzis utonie swiat!


Andrzej Kudelski
https://www.youtube.com/watch?v=-nwrFSngsE4



____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
greg66 18:36, 08 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Ewo tak zrobię kupie ten nawóz i go odłożę, u mnie sie przyda bo mam uboga ziemię. A różom podsypie swojego kompostu
Dzięki za rady, chociaż pewnie wiecej bym skorzystał gdyby były nie wirtualne
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies