Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Makao 07:50, 15 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3988
Ooo wow. Już wszystko wycięte. Chyba też musimy się wziąć jak tak. Tylko ta pustka na rabatach mnie przeraża.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Iwona100 18:24, 15 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Ja też nie będę wycinać ładnych liści ciemiernikom. W zeszłym roku wycięłam i odrosły takie nijakie . Podobają mi się kępy z liśćmi. Też zgadzam się z Sylwią.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Makao 14:38, 18 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3988
Danusiu są różowe dzielżany?
W necie widzę tylko czerwone i żółte.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Kokesz 07:34, 28 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Zapraszamy

https://www.ogrodowisko.pl/watek/11617-spotkanie-u-danusi-w-przypkach-05-08-2023?page=1#post_0
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 07:36, 28 lut 2023


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja również zapraszam.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:39, 28 lut 2023


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Makao napisał(a)
Danusiu są różowe dzielżany?
W necie widzę tylko czerwone i żółte.


Nie widziałam niestety różowych, są pomarańczowe, czerwone i żółte.
Ale nie wiem jak w realu wygląda odmiana Siesta, jest podobno malinowa, zobacz

Dzielżan malinowy Siesta

Muszę go gdzieś namierzyć bo jest intrygujący.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:57, 28 lut 2023


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwia_slomczewska napisał(a)


Z jakiego powodu Ty Danusiu wycinasz te liście? Próbowałaś kiedyś nie wycinać?
Piękne kolory macie i porządki już prawie za Wami, ja dopiero będę startować. Mało być ładnie, a u nas pochmurno znowu. Od piątku znowu deszcz ma być, nie wiem gdzie to wsiąknie jest strasznie mokro u nas całą zimę.


Zdjęcia ciemierników na poprzedniej stronie, które widzieliście były z zeszłego roku z ciepłej pory chyba kwiecień, gdy już ciemierniki obficie kwitną. Ja wycinam liście bo są chore, brzydkie, mają czarne plamy. Szpecą roślinę i grożą zainfekowaniem. Bardzo ładnie mi rosną po wycięciu liści.

Są zwolennicy wycinania i przeciwnicy, każdy ma swoje racje i zależą one od osobistych preferencji i tego jak się zachowują ciemierniki w danym ogrodzie.

Obecnie nie wszędzie mam obcięte, tylko na jednej rabacie. Moje obcinanie nie jest po to, aby tylko ciąć, jest po to aby zapobiegać wirusowej chorobie liści - czarnej plamistości, bo na niektórych okazach u mnie występuje. I nie ma na nią sposobu, tylko wycinanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:25, 28 lut 2023


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Makao napisał(a)
Ooo wow. Już wszystko wycięte. Chyba też musimy się wziąć jak tak. Tylko ta pustka na rabatach mnie przeraża.


Nie, ciemierniki nie wycięte. A reszta tak, wycięta. Trawy, byliny, hortensjowa jeszcze nie przycięta w ogóle.
W normalnym ogrodzie można sobie czekać nawet do maja, ale jeśli chcę otworzyć ogród 18 marca, to cięcie muszę zaczynać wcześnie, w styczniu. Wtedy zdążę w tak dużym ogrodzie.
Nadmieniam, że zagospodarowane jest ok 2 hektary, a nie tak jak w Komorowie 500 m2.
W Komorowie to nawet mi się nie śni, żeby cokolwiek ruszyć. Zrobię to w kwietniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 20:18, 28 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Kawał terenu już zagospodarowaliście Brawo Przeczytałam o ciemiernikach, teraz rozumiem czemu Ty tniesz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Makao 22:01, 28 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3988
Gardenarium napisał(a)


Nie, ciemierniki nie wycięte. A reszta tak, wycięta. Trawy, byliny, hortensjowa jeszcze nie przycięta w ogóle.
W normalnym ogrodzie można sobie czekać nawet do maja, ale jeśli chcę otworzyć ogród 18 marca, to cięcie muszę zaczynać wcześnie, w styczniu. Wtedy zdążę w tak dużym ogrodzie.
Nadmieniam, że zagospodarowane jest ok 2 hektary, a nie tak jak w Komorowie 500 m2.
W Komorowie to nawet mi się nie śni, żeby cokolwiek ruszyć. Zrobię to w kwietniu.

No tak, przy takim ogrodzie trzeba ogarniać go wcześniej żeby zdążyć na czas.
Do maja czekać raczej nie będę. Jeszcze kilkanaście dni i też chyba będę ruszać bo jak trawy ruszą to ciężko będzie ciąć.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies