Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 19:46, 14 lut 2023


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:47, 14 lut 2023


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:57, 14 lut 2023


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prawie wszystko pocięte

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:06, 14 lut 2023


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witek robi podpory, obeliski i rzeźby, będą od 18 marca wystawione na sprzedaż





Jest też dużo innych, mniejszych, a te duże będą pomalowane na czarno (mat) pozostałe rdza.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Szymka 20:25, 14 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Piękne ciemierniki.
Przez chwilę myślałam, że to aktualne kwitnienie
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
sylwia_slomc... 20:56, 14 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Ja nigdy ciemiernikom liści nie wycinam, zabieram im tylko takie co są suche. Wydaje mi się, że przez to są mocniejsze. Im naturalnie potem w sezonie zasychają te stare liście gdy już młode wyrosną do właściwych rozmiarów i nabiorą barwy głębokiej zieleni. Kto do mnie przyjeżdża to się nie może nadziwić, że takie wielkie kępy ciemiernikowe mam i tyle kwiatów.
Gdyby chorowały to jeszcze jestem w stanie zrozumieć to wycinanie bo chore należy usunąć, ale zdrowych liści nie widzę powodu by pozbawiać roślinę czegoś co ją karmi. Niektórzy tłumaczą, że kwiaty sa lepiej widoczne, ale wcale nie wiem czy tak jest bo z reguły jak już kwitną to liście układają się w taką rozetę dookoła bukietu kwiatów rosnących w środku kępy i nie zasłaniają ich, a robią ładne tło.

Z jakiego powodu Ty Danusiu wycinasz te liście? Próbowałaś kiedyś nie wycinać?
Piękne kolory macie i porządki już prawie za Wami, ja dopiero będę startować. Mało być ładnie, a u nas pochmurno znowu. Od piątku znowu deszcz ma być, nie wiem gdzie to wsiąknie jest strasznie mokro u nas całą zimę.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiek 21:11, 14 lut 2023


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja nigdy ciemiernikom liści nie wycinam, zabieram im tylko takie co są suche. Wydaje mi się, że przez to są mocniejsze. Im naturalnie potem w sezonie zasychają te stare liście gdy już młode wyrosną do właściwych rozmiarów i nabiorą barwy głębokiej zieleni. Kto do mnie przyjeżdża to się nie może nadziwić, że takie wielkie kępy ciemiernikowe mam i tyle kwiatów.
Gdyby chorowały to jeszcze jestem w stanie zrozumieć to wycinanie bo chore należy usunąć, ale zdrowych liści nie widzę powodu by pozbawiać roślinę czegoś co ją karmi. Niektórzy tłumaczą, że kwiaty sa lepiej widoczne, ale wcale nie wiem czy tak jest bo z reguły jak już kwitną to liście układają się w taką rozetę dookoła bukietu kwiatów rosnących w środku kępy i nie zasłaniają ich, a robią ładne tło.

Z jakiego powodu Ty Danusiu wycinasz te liście? Próbowałaś kiedyś nie wycinać?
Piękne kolory macie i porządki już prawie za Wami, ja dopiero będę startować. Mało być ładnie, a u nas pochmurno znowu. Od piątku znowu deszcz ma być, nie wiem gdzie to wsiąknie jest strasznie mokro u nas całą zimę.


Zgadzam sie calkowicie z Twoja opinia. Rowniez nie wycinam lisci- kiedys tak, bo pisali o tym na forum, jednak zauwazylam ze to wcale dobrze nie wplywa na kepy.
Ciekawa jestem zdania Danusi
____________________
Bawarka
Kasiek 21:12, 14 lut 2023


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Gardenarium napisał(a)
Witek robi podpory, obeliski i rzeźby, będą od 18 marca wystawione na sprzedaż



Podpory i inne dekoracje, cudowne Szukam takich do moich piwonii.
____________________
Bawarka
Basieksp 21:23, 14 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Ja tak trochę wycinam, ale tylko te zniszczone, ale jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałam, wycinać czy nie, sama nie wiem. Mi tak trochę szkoda tych liści, bo podobają mi się takie zielone duże kępy, u mnie są one przez cały sezon
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 22:57, 14 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Kępy ciemierników prześliczne, mam nadzieję doczekać się kiedyś choćby podobnych .

Fajne te obeliski i podpory

Ogrodowiskowy zlot brzmi super !
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies