Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

malgorzata_s... 20:14, 06 gru 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Gardenarium napisał(a)
Gosiu, pamiętam pierwsze zdjęcia do Kwietnika, kiedy to Zdzisław wiązał rozplenice jak snopki, tym samym pasmem, z trawy Super to wyglądało. Potem kokardy na miskantach i inne takie cudaki. Teraz wolę naturę.


Danusiu my kobiety nieco zmienne jesteśmy Tak serio to uważam że Ty potrafisz docenić każde piękno czy to uładzone czy też naturalne. W tym tkwi Twoja ogromna siła która nas tu przyciąga. Tworzysz trendy ale ich nie narzucasz. Pokazujesz różne możliwości dostosowane do okoliczności. Dlatego bardzo się cieszę ze po cudownym bukszpanowym, ułożonym i dopracowanym w każdym calu możemy podziwiać naturalny i nieco swobodny bo przecież również dopracowany idealnie. Widać że spełniasz się w nim całkowicie.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
mira 21:43, 06 gru 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Już któryś raz masz piękny szron w ogrodzie - jeszcze tego nie było żeby komuś zazdrościć szronu u mnie jeszcze nie było a czekam

dziś popracowałam w ogrodzie trochę - połaziłam - podumałam i...walnęłam zamówienie do Przemka

a! tak się czułam jakby sprzątała na wiosnę tak przyjemnie było no w zasadzie sezon już rozpoczęłam

zdrowiej
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 21:56, 06 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miro, cieszę się
U nas obecnie pada śnieg i to już się zabieliło całkiem sporo
Och, nie lubię ja śniegu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gogo 22:19, 06 gru 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Danusiu, dzięki za zdjęcia oszronionych roślin
Pięknie to wygląda.
Bo ja, jako nocny marek, takich widoków rano nie zobaczę.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Anabell 23:03, 06 gru 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962



Och Danusiu i ja nie lubię śniegu.
ale jak go nie ma to ubolewamy nad naszymi roślinkami

Mógłby spaść i niech utrzyma się jedna gruba warstwa do wiosny.
Drogi odśnieżą tylko raz.
Tak pomarzyć można tylko i Zdrowia życzę.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
ElzbietaFranka 00:00, 07 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Piekne widoki. To zasluga wczorajszego slonca rosliny parowaly w dzien a w nocy przyszedl mroz i poranek cudownie wygladal. Tak jak Gosia napisala zwiewne i wolne trawy efekt przepiekny.
Brzozy tez oszronione.

Niskich traw nie wiąże, ale srednie i wysokie tak i mam kopce.
Kiedys nie powiazalam i po calym ogrodzis sloma rozwiana. Do srodka kepy nasypalo sniegu potem deszcz padal zamarzlo bujalam sie z lodem do konca kwietnia 2013 r
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gardenarium 07:45, 07 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, wiem Elu, ale u nas na wiosnę pełna mobilizacja, wszystkie ręce na pokład i tniemy!

Plandeka rozłożona na drodze, wszystko na plandekę, potem się ciągnie pod kompostownik. W tym ogrodzie postępuję całkiem inaczej. Cieszę się, że tak mogę. mam dwa światy całkowicie odmienne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:48, 07 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zdrówka, w namiocie zawsze cieplej. Wczoraj do gunnery zaglądałam, ciepło miała, zdjęłam dodatkową folię ze środka, jak przywalą mrozy to narzucę znowu
Dziś buszowałam po sklepach za prezentami świątecznymi....matko ile różnych dodatków do dekoracji jest, a pamiętam jak tato z kontraktu przywoził czekoladowe bańki na choinkę, dziś widziałam podobne


A Witek naszą (swoją) gunnerę zakopał w kompostowniku...eksperyment.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Katkak 10:43, 07 gru 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Danusiu stworzyłaś cudeńko, które w równej mierze zachwyca o każdej porze roku. Nic tylko patrzeć i wzdychać z rozmarzeniem.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Rosa 11:02, 07 gru 2018


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Gardenarium napisał(a)



Danusiu, właśnie m.in. taką kompozycję miałam na myśli. Ma mocne akcenty kolorystyczne a zarazem jest subtelna i elegancka, trochę nostalgiczna, ale nie smutna. Nie spotkałam angielskiej rabaty podobnie skomponowanej. Może jeszcze za mało widziałam? Angielskie rabaty chociaż piękne i bez złośliwości, ale przy tej wyglądają przaśnie, pociejowo i pospolicie. Cóż, sprawa upodobań i gustu, ale i innego spojrzenia ... nieogrodniczego.
Ciekawa jestem, jak byś skomponowała rabatę zieloną, gdybyś mogła użyć dodatkowo tylko jednego koloru - czarnego. Wiem, że takiego nie ma chyba (poza bratkami i pierwiosnkami), ale jako czarny zakładam bardzo ciemne granaty, fiolety, bordo....
Nie rzucam wyzwania i nie proszę o poradę, ale czy jako Projektantka widzisz taką rabatę? Czy jest możliwe, by taka rabata nie była smutna? Ciekawa jestem Twojej opinii.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies