Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

AnaAn 17:08, 09 gru 2018


Dołączył: 03 sie 2014
Posty: 44
Wspaniała ta Twoja Anglia, Danusiu! Szczerze gratuluję. Śledzę wątek od pierwszego dnia jego powstania. Prawdę mówiąc zupełnie mnie nie zaskoczyło nowe założenie; powiem wiecej - czekałam na nie już jakiś czas Wiedziałam, że to tylko kwestia czasu kiedy stworzysz taki ogród.
Teraz dopiero możesz się twórczo wyżyć Pięknie zestawiasz byliny i trawy, ale szczególnie przypadły mi do serca połączenia rozplenicy wschodniej, białego rdestu i astrów (gawędka?, Mönch?) oraz białej i różowej Annabell z floksami (Red Feelings jest niesamowity), kocimiętką i pysznogłówką.
Gdybym dziś zakładała ogród z pewnością skorzystałabym z tej drugiej inspiracji
W moim ogrodzie też pojawiło się w tym roku sporo astrów i floksów; Uwielbiam...
Cudowne to Twoje miejsce na ziemi. Mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane zobaczyć je na żywo
Pozdrawiam serdecznie, Ania
____________________
Pozdrawiam, Ania
Gardenarium 17:47, 09 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziękuję za wpis, nie wiedziałam, że mam tylu obserwatorów miłych Rzadko się wpisujesz a pisałaś że podglądasz od 2010 roku???

Zgadzam się z Tobą, jestem twórcą i w ciasnocie zupełnie już się nie odnajdywałam. Teraz (a właściwie od 4 lat) mam miejsce i mogę sadzić, tworzyć, komponować, wymyślać, rysować. Co chwila na A4 (20x30cm) rysuję jakiś ogródek. A 20x30 metrów to całkiem spory teren i w taki oto sposób mam już wymyślone kilkanaście takich ogródków odrębnych.
Wystarczy tylko je połączyć w całość.


A mój ogród zobaczyć? Nic prostszego, przyjechać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnaAn 19:55, 09 gru 2018


Dołączył: 03 sie 2014
Posty: 44
Tak, mogę powiedzieć, że jestem jednym z pierwszych, ale nieformalnych członków Ogrodowiska, albo może właściwiej - życzliwych obserwatorów W moich żyłach płynie zielona krew i lubię popatrzeć na ładne rzeczy
Z ochotą przyjadę, ale w związku z tym, że blisko nie mam, poczekam na finalizację tej układanki.
Życzę Ci dużo zdrowia i niegasnącego entuzjazmu!
____________________
Pozdrawiam, Ania
Bog 22:50, 09 gru 2018

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Danusiu,
proszę powiedz, kompost własnej produkcji mogę dawać roślinom bez rozcieńczania go z ziemią?
Chciałam kupić w sklepie gdyż mój jest nie gotowy pan powiedział że kompostu mogę dać tylko jedną dziesiątą część czy to możliwe że był wzbogacony nawozem ?
Pozdrawiam
Bogusia
Gardenarium 12:36, 10 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma niebezpieczeństwa przenawożenia kompostem własnej produkcji i możesz go dawać ile tylko chcesz. Bez mieszania z glebą i mieszając z glebą. Jak chcesz i w zależności ile go masz. Jeśli dużo - nie żałuj. Kompost własnej produkcji jest bezpieczny. Kupiony - nie wiem skąd co i jak jest produkowany. Ja bym się bała. I zapewne nie jest to prawdziwy kompost a tylko tak się być może nazywa.

Może to tylko torf z nawozami? Bo jeśli próchnica to ok.
Zobacz co jest napisane na worku w składzie tego "kompostu". Powinno być napisane.


W dołki do sadzenia drzew możesz sypać nawet kompost niecałkowicie rozłożony, aby własny.
Ja tak robię jak mi brakuje dojrzałego, to na dno daję taki mniej rozłożony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 13:53, 10 gru 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pochłonęłam porcję zdjęć ze smakiem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 14:22, 10 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na zdrowie Ewo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anabuko1 14:22, 10 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Gardenarium napisał(a)
Biżuteria ogrodowa "Rdzą malowane' - podziekowania dla Przemka za prezent





Danusiu zaglądam i trafiłam na piękny świąteczny ogrodowy nastrój
Nawet nie wiedziałam że Przemek i takie świąteczne ozdoby robi.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gardenarium 14:57, 10 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, Przemek robi, a do bukszpanowego mam te zawieszki srebrne, ze stali nie zardzewiałej.
Szykuję się na dekorowanie domku w Ogrodowisku.
Muszę uprzątnąć taras dobrze i ustawić na nowo donice.
Mam też inne ozdoby, niekoniecznie "Przemkowe"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 15:01, 10 gru 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
O... to się bardzo ciesze na ten domek i czekam bo to fajne będzie.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies