Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

malgorzata_s... 23:03, 20 gru 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Uśmiecham się jak patrzę na te kolorowe dekoracje.Jednak do dużego ogrodu mocne kolory muszą byćCudnie.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
ElzbietaFranka 23:53, 20 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Gardenarium napisał(a)
Wianek poprawiony.

Był, a jest Który lepszy? Moim zdaniem - obecny. Dołożyłam różu, czerwieni, pomarańczu, zieleni. I jabłuszka zieloniutkie. W donicach tzw. "wiechcie" z bombkami i eukaliptusem oraz farbowanymi na burgundowo jagodami.

Obmiotłam z grubsza świeczki do latarenek z odzysku wstawiłam, w święta przyjedziemy z ławką, to sobie choć chwilę posiedzimy nad wodą
Na poduszce oczywiście.







Wszystkie ładne. Na tle szarego domku ładny kontrast. Czy ten domek ocieplony można tam przeżyć w zimie? Co zrozumiałam, dojeżdżacie tam Państwo.

My też dojeżdżamy i nawet zimą siedzimy nad oczkiem gdyż ryby widać pod lodem jak powoli pływają. Teraz trochę śniegu napadało na lód wiec ich nie widać ale po tym pierwszym mrozie to lód był przeźroczysty.
Oglądałam relację z budowy basenu (stawu), miałam pytanie, ale nie pamiętam już o co mi chodziło muszę jeszcze raz zobaczyć to sobie przypomnę.
Ma Pani tysiące gadżetów w ogrodzie u mnie tego właśnie brakuje. Wybieram się od dawna na Koło i nie mogę dojechać. Może w przyszłym roku mi się uda coś zorganizować.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:06, 21 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Gardenarium napisał(a)




Wszystkie piękne, ale ta najpiękniejsza do suszenia na bukiety.
Kocham ostróżki, ale u mnie takie miernoty rosną mimo dobrej ziemi
nie wiem od czego to zależy.
Mam ogród a kupuję ostróżki na bazarze do suszenia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gardenarium 12:20, 21 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ElzbietaFranka napisał(a)





Wszystkie ładne. Na tle szarego domku ładny kontrast. Czy ten domek ocieplony można tam przeżyć w zimie? Co zrozumiałam, dojeżdżacie tam Państwo.

My też dojeżdżamy i nawet zimą siedzimy nad oczkiem gdyż ryby widać pod lodem jak powoli pływają. Teraz trochę śniegu napadało na lód wiec ich nie widać ale po tym pierwszym mrozie to lód był przeźroczysty.
Oglądałam relację z budowy basenu (stawu), miałam pytanie, ale nie pamiętam już o co mi chodziło muszę jeszcze raz zobaczyć to sobie przypomnę.
Ma Pani tysiące gadżetów w ogrodzie u mnie tego właśnie brakuje. Wybieram się od dawna na Koło i nie mogę dojechać. Może w przyszłym roku mi się uda coś zorganizować.

Pozdrawiam



Elu, na forum mówimy sobie po imieniu

Tak -
Domek jest ocieplony, całoroczny z ogrzewaniem i w pełni wyposażoną łazienką, choć jest malutki, ale przytulny. Spać można. Mieszka tam pracownik, a my używamy oczywiście wspólnie Jest też kuchenka do gotowania. Wszystko w jednym.
A ja w sezonie to siedzę w dzień aż do zmierzchu non stop.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:56, 21 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witek złapał wiatru w żagle i wykonuje obecnie prace ziemne. Będzie mniej roboty na wiosnę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 23:52, 21 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Ja wiem ze po imieniu, ale tak mi wychodzi z przyzwyczajenia. Do Irenki tez pisze Miluś tak mi sie przykleilo. Postaram sie zmienic przyzwyczajenie.
Ja z tych ktorzy mowia jeszcze "macie, dacie, mozecie," np. Mamo macie, nie mamo masz. Wychowanie ślaskie i mi ciazy podkreslenie wiekszego szacunku dla osob.

Pozdrawiam Dansia

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mirkaka 07:46, 22 gru 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9615
Gardenarium napisał(a)





Danusia, jak sadzisz w tych wielkich donicach? wkładasz tam plastikowe mniejsze, czy bezpośrednio wsypujesz ziemię? One mają odpływy czy na dno keramzyt wsypujesz?
Te karbowane to ocynk czy coś innego ?

Dopytuję tak, bo ja mam taras od południa i strasznie wszystko szybko wysycha w donicach.
Pozdrawiam świątecznie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gardenarium 15:50, 22 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Każda donica ma dziury w dnie. Bez tego ani rusz. Albo wiercone, albo wybijane młotkiem i dłutem.

W donicach na dnie, sypię keramzyt lub kładę kilka czy kilkanaście malutkich doniczek do góry dnem, po czym sypię kompost własnej produkcji. On znakomicie trzyma wodę, dużo lepiej, niż niby ziemia z worków (torf

Czasem, z braku ziemi, nasypuję na dno resztki ze starych kompozycji razem z kwiatkami i bryłami korzeniowymi. A dalej dobry kompost.

W przyszłym roku zamierzam mieszać z hydrożelem, jeśli nie wyniesie krocie.
Jak mnie będzie stać na żel

Wszystkie donice są ocynkowane, ale mam też donice miedziane, spatynowane na zielonkawo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:14, 22 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wykończenie tarasu krawężnikami, na nich i na betonie zostaną zamocowane płyty tarasowe.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:14, 22 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wczorajsze prace ziemne pozwolą nam na wcześniejsze zasianie trawników wiosną







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies