Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 21:31, 14 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Makao_J napisał(a)
Danusiu czy w foliaku/szklarni odkażasz jakoś glebę?

W ubiegłym sezonie miałam tam posadzone pomidory i ogórki, ów ogórki złapały mączniaka i teraz chcę odkazić ziemię przed wsadzeniem pomidorów.


Nie odkażam, ale kiedyś Witek mi zapowiedział że będzie w parniku prażył ziemię. Używam własnego kompostu, co roku cylindry napełniam świeżą ziemią. Nie odkażam, mam awersję do chemicznego odkażania. Jedyne jakie akceptuję - termiczne - prażenie w wys. temp.

Warto podpiec ziemię do siewek w piekarniku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Balea 21:53, 14 kwi 2019


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Gardenarium napisał(a)
Przytargałam dzisiaj

Prunus incisa 'The Bride'



Tez sie ostatnio nad nim zastanawialam, ale bedzie z tego drzewo do 6m wysokosci i szerokosci, wiec nie kupilam, bo niem man juz na tyle miejsca ale ciesze sie bardzo, ze bede mogla go u Ciebie podziwiac

Makao_J 22:07, 14 kwi 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Gardenarium napisał(a)


Nie odkażam, ale kiedyś Witek mi zapowiedział że będzie w parniku prażył ziemię. Używam własnego kompostu, co roku cylindry napełniam świeżą ziemią. Nie odkażam, mam awersję do chemicznego odkażania. Jedyne jakie akceptuję - termiczne - prażenie w wys. temp.

Warto podpiec ziemię do siewek w piekarniku.

O tej wysokiej temperaturze to i ja czytałam. Nawet gdzieś radzili polewać glebę wrzątkiem ale boję się że zagotuję oprócz chorób to i te dobre składniki. Jak myślisz.
Chemii też nie bardzo chcę używać. Unikam oprysków.

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Malgosik 09:57, 16 kwi 2019


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Gardenarium napisał(a)


Mam emisję ogrodu, który robiłam przy niemieckiej granicy. Ogród z rzeźbą na wodzie

http://www.gardenarium.pl/realizacje/nowoczesny-ogrod-wodny

A do emisji mojego mi się nie spieszy wcale Ostatnio odmówiłam publikacji w gazecie.


Ten z rzeźbą na wodzie boski!
____________________
Ogród na glinie
ewsyg 10:10, 16 kwi 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Prunus incisa 'The Bride', cudne, delikatne kwiatuszki.
Niestety i ja miałam sąsiada co wypalał trawy i to starszy, wydawałoby się rozumny człowiek. Danusiu, fantastyczne kompozycje kwiatowe.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
gosika67 11:12, 16 kwi 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Dzisiaj byłam na rynku po wiosenne, bo puste donice czekają ale bidaszewo, trzeba gdzie indziej się udać. Po drodze mijałam czeremchy, zapach zniewalający. Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
sylwia_slomc... 21:47, 16 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Jak się nagrania udały? Mróz nie skasował roślin w nocy mam nadzieję, bo u nas załatwił to i owo U nas było słonecznie, ale wieczór strasznie zimny i wietrzny....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 22:08, 17 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mróz skasował przywiezione rośliny, co miały mieć reklamę, w 60% skasował. Było minus 3. pan przywiózł, rzucił palety na trawnik i nic nie powiedział gospodarzom ogrodu, że mają je schować bo są widelikacone, ze szklarni.
Ja na luzie, dwie reklamy nagrane i po sprawie. Włosy stawały dęba podczas sadzenia.

Ja po prostu już się niczym (w domyśle - nagraniami) nie ekscytuję. Co miało być, było. I po wszystkim.

Zwalniam, chłonę widoki i przeżycia z mojego ogrodu. Zmieniłam się przez te 4 lata tworzenia nowego ogrodu.
Po prostu co innego jest teraz ważniejsze.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:24, 17 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tworzymy symetryczny ogród przy oranżerii





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:25, 17 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies