Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Margarete 22:18, 18 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Cudnie tam u was. Nie wiem teraz co bardziej chwalić - ogród czy figurę Gratuluję tobie Danusiu i panu Witkowi tej wspólnej pasji i tego że razem mozecie realizować swoją pasję ogrodową a jednocześnie że ta pasja jest waszą praca i sposobem na życie
Fajnie razem wyglądacie na tle waszego cudnego ogrodu.
Cieszę się że zagraniczni goście docenili urok tego miejsca a i Maja z programem też do was zawitała. Gratuluję!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Balea 22:37, 18 sie 2019


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Swietnie, bardzo mnie cieszy, ze nawet i w Norwegii masz fanow

Danusiu, mogla bys mi powiedziec gdzie moge kupic twoja kisiazke?



sylwia_slomc... 23:10, 18 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Fiu fiu, ale mieliście najazd ogrodomaniaków
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 09:57, 19 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Witam, z ogromną przyjemnością zwiedziłam wczoraj włości Danuty i Witka. To było niesamowite przedpołudnie. Barwy kwiatów, nasadzenia wylewające się z rabat, szumiące na wietrze trawy. Klimat absolutnie sielski-angielski. Staw z tarasem przykuwał szczególnie uwagę, piękny, pomysłowy. Nie mogłam od niego odciągnąć małżonka Już snuje plany. Niestety takiego rozmachu nie osiągnie
Szklarnia ogromna, bardo solidna a zarazem lekka i ozdobna. Zachwyciła mnie powierzchnia podłoża wokół szklarni, świetny wzór, niebanalny.
Z ciekawostek: pory z werbeną na rabacie w warzywniku. Pomysł niezwykle interesujący Generalnie długo by pisać/mówić, to trzeba samemu zobaczyć.
Jesteśmy z mężem pod ogromnym wrażeniem tempa prac, ich poziomu i wspaniałego efektu końcowego. Danusiu, dziękujemy za oprowadzenie i cierpliwe odpowiadanie na wszystkie pytania.

Nie mogę nie wspomnieć o nowym zwierzaku, czyli kici, biegającej jak sprężynka po rabatach. Miałam tę przyjemność, że zostałam zaakceptowana przez futrzaka i długo mi towarzyszyła przy zwiedzaniu, zaczepiając i upominając się o zabawę

Ponieważ fotografem jestem kiepskim i zdjęcia robiłam komórką, to tylko kilka z nich. Choć przyznam że wybrać było niezwykle trudno.
Wspaniałe połączenie kolorów:





Ogromne wrażenie robiły na mnie kompozycje z vernonią. Tydzień temu sobie jedną kupiłam ale po obejrzeniu rabat u Danusi, nabyłam kolejną. Dodam, że na miejscu była możliwość zakupu ciekawych roślin


Zwróćcie uwagę gdzie jest kota


Bogactwo roślin i kolorów


____________________
April April podbija las Mazowsze
gosika67 10:24, 19 sie 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Mnie zachwyca różnorodność ogrodu, w każdym kątku można przysiąść i dla każdego coś innego. Nie można się tutaj nudzić. Pozdrawiam gospodarzy tego pięknego ogrodu.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gosika67 10:25, 19 sie 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Dlaczego ja nie mogę się dochować takiej werbeny? Zamiast nasion może gotowe sadzonki?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Dorii 11:10, 19 sie 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Werbena bardzo łatwo się ukorzenia, po jej pierwszym sezonie u mnie gdzieś około października zerwałam sobie spory bukiet do wazonu, stały tak na parapecie do stycznia przekwitając i puszczając ciągle nowe pąki. Niestety mocno śmiecą ale im wybaczam. W międzyczasie puściły mnóstwo korzonków (potrzebują tydzień czasem dwa) więc jak przestały wyglądać to skróciłam gałązki i wsadziłam do doniczek, stały w garażu trochę zaniedbane i wyciągnięte. Jednak wiosną wsadzone do gruntu i dużych donic, szybko ruszyły. Przyciełam te wyciągnięte pędy dzięki czemu ładnie się zagęściły. Czasem też u mnie zimuje.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Katkak 11:17, 19 sie 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dorii napisał(a)
Werbena bardzo łatwo się ukorzenia, po jej pierwszym sezonie u mnie gdzieś około października zerwałam sobie spory bukiet do wazonu, stały tak na parapecie do stycznia przekwitając i puszczając ciągle nowe pąki. Niestety mocno śmiecą ale im wybaczam. W międzyczasie puściły mnóstwo korzonków (potrzebują tydzień czasem dwa) więc jak przestały wyglądać to skróciłam gałązki i wsadziłam do doniczek, stały w garażu trochę zaniedbane i wyciągnięte. Jednak wiosną wsadzone do gruntu i dużych donic, szybko ruszyły. Przyciełam te wyciągnięte pędy dzięki czemu ładnie się zagęściły. Czasem też u mnie zimuje.

To cenna wskazówka. Nie wiedziałam, że można werbenę rozmnażać w ten sposób.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
gosika67 11:44, 19 sie 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Dzięki za pomoc, mam nasiona, posieję wczesną wiosną, albo teraz do doniczek, może przetrzyma.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
ewa_c 12:09, 19 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 47
I ja wpadłam wczoraj z sąsiedzką wizytą. To była uczta dla zmysłów. Ogród pięknie rozplanowany, nasadzenia zakomponowane po mistrzowsku i kolorystycznie i kształtem. Na rabatach wśród roślin dodatkową ozdobę stanowią rzeźby i inne bardzo piękne artystyczne detale. Zdjęcia niestety nie oddają piękna tego miejsca trzeba to zobaczyć na żywo. Jest w nim wszystko co powinno a autorzy tego dzieła pani Danusia i pan Witek nie zamierzają spoczywać na laurach i planują dalej rozwijać ogród. Jeszcze raz dziękuję za możliwość obejrzenia tego cudownego miejsca na ziemi i dziękuję za serdeczne przyjęcie

A to ślicznotki, które nabyłam przy okazji wizyty
____________________
Ewa_C
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies