Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Ania111 21:05, 14 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Gardenarium napisał(a)
Aniu, witam w moim kolejnym ogrodzie
To nawet nie było zwykłe pole, to był 8 letni ugór zarośnięty krzakami, chwastami, drzewami (brzozy, osiki, sosny. 1400 siewek drzew (czyli lasek) zostało wyrwanych z korzeniami, aby pole stało się uprawne.


Danusiu ,
A skąd bierzesz pomysły na ogród ?
I oczywiście gdzie szukasz inspiracji co do roślin , ?
Ja jestem amatorką ,
i od niedawna posiadam kawałek ziemi ,
dlatego jestem chłonna wiedzy .
Niestety nie wiem gdzie szukać roślin ,
bo ich po prostu nie znam ,
Dzięki naszym ogrodniczką i ogrodnikom
a w zasadzie ich wątkom ,
dopiero poznaje rośliny ,
Ale to oczywiście jest kropla w morzu
____________________
Ania Spelnione marzenie
mira 21:16, 14 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
Miro, mielony kompost u mnie też ma chwasty, no nie da się tak segregować, żeby te z nasionami i bez nasion lądowały do innych worków. Na kompost trafia wszystko, i z pracy i z naszego pola, więc nasiona oczywiście są i wschodzą w ogromnej ilości.

Witek ma pomysł na parowanie kompostu, jak się parowało ziemniaki, ale musi taki parownik dopiero zbudować. Na razie sadzę w kompost i chwasty rosną z doniczek, dlatego tulipany przykrywam ziemią z worków.

Ja swoim kompostem nie mogę ściółkować, będę sypać próchnicę (gdzieniegdzie mam już próchnicę). Natomiast kompost nawet nie całkiem dojrzały i niekoniecznie mielony sypię do dołów podczas sadzenia roślin.

To jest także nasz problem z kompostem.


nie wiem jak się parowało ziemniaki, rozumię że temperatura ma się rozprawić z chwastami ? ale czy przy okazji nie wyniszczą się pożyteczne bakterie i grzyby?

Jak by nie było to dla mnie dobre wieści bo myślałam że coś nie tak z moim kompostem - jak wyściółkowałam nowo posadzone irysy to widzę że tam kożuch z tego małego zapomniałam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 22:23, 14 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zniszczą się.

Parowanie miało na celu utworzenie jałowej mieszanki dla wysiewów, żeby siewki nie gniły. W takim razie ten proces nie ma sensu dla ściółkowania i wracam do punktu wyjścia. Czyli eliminacji chwastów z związanymi nasionami, albo robienia ściółki liściowej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 06:36, 15 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Chwasty, to zmora. Z wszystkimi sobie radzę, jedynie szczawik mnie pokonał
Chyba będę gazety rozkładać i na nie zmielona korę sypać, wygląda jak ziemia.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 07:53, 15 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Też lubię te korę taką drobniutką i prawie czarną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 07:54, 15 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tak, na dodatek cena super.
Posadziłam i ja cebulowe. Teraz latam z magnolią wszędzie gdzie mi pasuje, stosy gruzu w ziemi, nie da się wykopać dołka, bez zrycia i zniszczenia wszystkiego.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 17:05, 16 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ania111 napisał(a)


Danusiu ,
A skąd bierzesz pomysły na ogród ?
I oczywiście gdzie szukasz inspiracji co do roślin , ?


Pomysły i inspiracje biorą się z ogrodów angielskich, w których byłam, a zebrało się tego ze 180 obecnie. Niektóre tak zapadły w pamięc, że chciałoby się ich cząstkę zmieścić tutaj. To ma być "Moja Anglia".

Ogrody dopasowuję także do przedmiotów (często oryginalne z Anglii) które posiadam i chcę umieścić. Obecnie dumam nad tym jak najlepiej wyeksponować kamienne grzyby
z Cotswolds. Czy na łące, czy na trawniku, czy w rabacie.

Rośliny skąd? Inspiracje Chelsea Flower Show, też bywam od roku 2004.
Ale też w większości własne pomysły. Kupuję, ustawiam na wózku w sklepie i już jest od razu gotowa kompozycja, co z czym
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:09, 16 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj wiało, nic nie robiłam bo włosy zrobione, to szkoda mi było popsuć fryzurę
Ale zdjęcia zrobiłam.

Oto co ładnie wygląda nawet jesienią:






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:10, 16 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To miejsce rewelacja






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:10, 16 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies