Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 16:14, 04 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
basia3012 napisał(a)
Oj to szkoda, że nie wiedziałam. Też chętnie bym zobaczyła ten odcinek.

Danusiu, podpowiedz kochana co można i co trzeba w związku z tą pogodą robić w ogrodach.
Czy hortensje bukietowe ciąć? Krzewy, drzewa?
Pogoda kompletnie nie do przewidzenia.


Nie, na razie czekać, chyba że ktoś nie może czekać.
Teraz będzie mróz i to podobno spory...może nam załatwić to czego nie zrobił do tej pory. Jest mokro, gleba będzie się wypiętrzać, to bardzo groźne dla roślin. Ja nic nie robię. Czyli nie tnę.

Co robić? kupować nasiona warzyw i kwiatów
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 18:34, 04 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To chyba namieszałam. Chodziło faktycznie o powtórkę programu z Twoją realizacją. Ale że nie oglądam, nie oglądałam, a zrozumiałam z telefonicznego przekazu, że to Twój ogród.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 18:41, 04 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewo, w maju ma być. Mam nadzieję, bo robili tulipany dwa lata temu hmmm a nie zeszłoroczne i robili jeszcze ten cały bałagan. Potem było dużo ładniej, ale co tam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 19:05, 04 lut 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9413
Gardenarium napisał(a)


Nie, na razie czekać, chyba że ktoś nie może czekać.
Teraz będzie mróz i to podobno spory...może nam załatwić to czego nie zrobił do tej pory. Jest mokro, gleba będzie się wypiętrzać, to bardzo groźne dla roślin. Ja nic nie robię. Czyli nie tnę.

Co robić? kupować nasiona warzyw i kwiatów



Dzięki Danusiu. Rozum też podpowiada mi, że czekać. A piękna pogoda kusi.Ale trzeba jednak zająć się czymś innym i jeszcze poczekać.
Mam chęć kupić nasiona naparstnic. Mam jakiś sentyment do nich. Nawet nie za bardzo wiem dlaczego. Może dlatego, że miałam białe w moim starym ogrodzie?
One się chyba mi wysiewały ale nie były ekspansywne.
Pozdrawiam ciepło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sylwia_slomc... 19:38, 04 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81638
Też jeszcze nie tnę bylinówek bo raz, że ciągle pada to dwa coś mnie jakieś takie objawy dziwne chorobowe biorą ni to chora ni to zdrowa....w którą stronę przeważy....
Mrozy w tv zapowiadają do -10, ale mnie prognoza pokazuje u nas do -3 max.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 21:59, 04 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Basiu, naparstnice wysiewa się w czerwcu. Zakwitną w przyszłym roku. Potem już będą się same wysiewały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:00, 04 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwia_slomczewska napisał(a)
Też jeszcze nie tnę bylinówek bo raz, że ciągle pada to dwa coś mnie jakieś takie objawy dziwne chorobowe biorą ni to chora ni to zdrowa....w którą stronę przeważy....
Mrozy w tv zapowiadają do -10, ale mnie prognoza pokazuje u nas do -3 max.


U nas podobnie, jutro znowu odpalam ogrzewanie szklarni, muszę jakoś przetrzymać to co tam mam. Teraz bardzo łatwo się przeziębić, bo człowieka spoconego owiewa zimne powietrze, zaraz gardło i gotowa choroba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 23:39, 04 lut 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9413
Gardenarium napisał(a)
Basiu, naparstnice wysiewa się w czerwcu. Zakwitną w przyszłym roku. Potem już będą się same wysiewały.


Dzięki Danusiu. Podobają mi się naparstnice i może się skuszę. Ale dlaczego tak długo trzeba czekać na kwitnienie? Wiem, wiem one już tak mają, taka ich natura.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 06:51, 05 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Naparstnice są to rośliny dwuletnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 08:18, 05 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
U mnie to samo, dlatego daję kompost głównie w dołki do sadzenia. Nie ściółkuję kompostem.



Podczytuje sobie i też tak mam że zaraz na komposcie jest zielono. Czym sciolkujesz.

Jakiś rok rocznicowy się zrobił. Ja urabiam ema na tulipany do Ciebie zamiast do Holandii a tu lipiec...
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies