Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 22:03, 05 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miro, ściółkowałam jedną rabatę pierwszą próchnicą odkwaszoną, całą paletę 70 worków wysypałam, ale to majątek kosztuje. Całej reszty niczym nie ściółkuję, sporadycznie te mniej widoczne rabaty - skoszoną trawą.

Kombinuję zakupić próchnicę gdzieś taniej całego Tira.
Z próchnicy nic nie wyrasta, dobrze spełnia zadanie.

Pielę, wzruszam glebę, wtedy jest taka śliczna...do pierwszego deszczu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:06, 05 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mira napisał(a)



Ja urabiam ema na tulipany do Ciebie zamiast do Holandii a tu lipiec...


Ależ będą tulipany, zapraszam, potem czosnki czerwiec - też zapraszam. Raczej wszystkie weekendy planuję otwierać, jak się ogarnę z domkiem, bo wyprowadzam Staśka z domku gdzie indziej Będzie Tea Room

Z powodu wirusa nie wybieram się w tym roku za granicę, choć planowałam też. Ale nie i nawet się cieszę bo będę miała u siebie Holandię I będę się napawać tym aż do nocy.

Szklarnia, leżaczki i winko nad jeziorkiem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 22:08, 05 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
Miro, ściółkowałam jedną rabatę pierwszą próchnicą odkwaszoną, całą paletę 70 worków wysypałam, ale to majątek kosztuje. Całej reszty niczym nie ściółkuję, sporadycznie te mniej widoczne rabaty - skoszoną trawą.

Kombinuję zakupić próchnicę gdzieś taniej całego Tira.
Z próchnicy nic nie wyrasta, dobrze spełnia zadanie.

Pielę, wzruszam glebę, wtedy jest taka śliczna...do pierwszego deszczu


Albo podlewania
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 22:08, 05 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj cały dzień porządkowałam szklarnię. Czyściłam suche i porażone liście, obcinałam kordylinom też liście martwe. Zamiatałam, przestawiałam. Nie jest aż tak źle. Pelargonie odbijają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:09, 05 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mira napisał(a)


Albo podlewania


O to, to, miałam dopisać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basilikum 07:28, 06 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Danus przypadkowo mamy wykopane oczko, zalewala nas trawnik woda i Emus znalaz miejsce w ogrodzie gdzie ta woda tryskala z ziemi i wykopal tam duza dziure. Prosze o porade u mnie na watku https://www.ogrodowisko.pl/watek/8103-pod-bialo-niebieska-chmurka-moj-bawarski-ogrod-na-wsi?page=447#post_2

Czytam w dziale o oczkach ale jeszcze mi nie wszystko jasne jest
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gardenarium 08:05, 06 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Byłam, melduj cały czas co tam i ile wypływa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:11, 06 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrobiłam wczoraj malutki obchód. Wyłażą tulipany, w doniczkach nie wiem, nie doszłam. Korą zasypane. Niedługo będę je wydobywać na ulicę i ustawiać docelowo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 00:24, 07 lut 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
U nas Danusiu też tulipany wychodzą. Jagoda kamczacka ma duże pąki, o powojnikach już pisałam i nawet zdjęcie młodym pędom zrobiłam. Miał być mróz ale u nas deszczowo i mrozu nie ma. Hortensja piłkowana i ogrodowe mają duże, niczym nie osłonięte pąki bo listki im opadły. Świerki serbskie to chyba ostatnio, w te zimowe miesiące podrosły. Bo dzisiaj zauważyłam, że jakby wyższe.
Mam Danusiu takie jedno miejsce przy ulicy, gdzie latem usechł mi świerk serbski. Nie wiadomo dlaczego. Wykopałam go i posadziłam następny, w to samo miejsce. I na razie jakiś taki nie za bardzo on jest. Zobaczę co będzie wiosną, czy będzie miał przyrosty.
Dobrego dnia.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
agi7201 16:18, 09 lut 2020

Dołączył: 04 mar 2019
Posty: 26
witaj DANUSIU moje tulipany ktore posadzilam przed wigilia do donic maja juz bardzo duze kly co z nimi teraz robic trzymam je w piwnicy u mnie duzo sniegu wiec na wystawienie na zewnatrz to moga zmarznac co zropic prosze doradz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies