Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 21:32, 26 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nowe jabłonie, zdecydowanie wolę je od wiśni

Malus 'Royal Beauty'



Malus 'Neville Copeman'



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:33, 26 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyprofilowane brzegi nad mostkiem i topiary





Takie mamy chwasty


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:34, 26 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Oprawione detale ogrodowe

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_m 22:32, 26 kwi 2020


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
U Ciebie Danusiu nawet chwasty wyglądają jak mini łąka kwietna czyżby detale: ślimak i kura są zaś dziełem męża?

Super było obejrzeć "Anglię" u "Mai w ogrodzie".Przyznam szczerze, że całkiem inaczej wyobrażałam sobie tą przestrzeń
Danusiu Wasza "Anglia" to niesamowity projekt
A Wasze kanty ... mucha nie siada jak to mówią górale
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
GorAna 22:35, 26 kwi 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Ależ u Was się wszystko zmienia.
Zwykły ugór, przekształca się w wymuskane cacko, wypielęgnowane, wystrzyżone, przycięte.
Ach, żeby można było je zobaczyć w lipcu.
Pozdrawiam Danusiu
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
sylwia_slomc... 22:41, 26 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Co to za drzewka posadzone Danusiu??? Fajnie brzegi wypłaszczone, żałuję, że nie miałam takiej możliwości u siebie
Czym planujesz je obsadzić?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 22:53, 26 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Gardenarium napisał(a)
Sytuacja i rozkłąd w ogrodzie, nawet jeśli wcześniej został nieco inaczej wymyslony, trzeba potem dostosować, przeznaczenie budynków się zmienia, jeden gospodarczy w ogóle nie powstanie..tak myslimy..w jego miejsce "wskoczy" coś innego.

Elu, prysznica my nie mamy, strefa która ywdaje się głeboka pod rośliny - to strefa hudrobotaniczna wypełniona specjalnymi złożami, korzenie roślin się płucze aby były bez ziemi. Taka mysi być.

Jest ona podzielona na dwie. Jedna dla grzybieni druga dla roślin bagienno-wodnych-przybrzeżnych. Różny rodzaj złoża.








Nie wiem dlaczego wyskoczył "prysznic" chodziło mi właśnie o ten kanał, że taki głęboki tam rosną irysy. Te kamyki filtrują wode.
Za tydzień robię porządki w oczku i wyrzucam różniczki z klina ziemia. Kupię podloze do donic bez ziemi.

Moje irysy żółte obecnie po wodzie pływają bo nie zdążyłam posadzić w zeszłym roku. Wypuściły białe korzenie sznurki na pół metra.

eM co drugie koszenie trawnika kosi zwykła kosiarka bo uważa, że trawa lepiej rośnie nuz po traktorku. Za bardzo przylega po kołach do ziemi i długo się podnosi. Ładny trawnik bardzo udany. Wertukulacji jeszcze w tym roku nie robicie z młody.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MariuszG 22:58, 26 kwi 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Gardenarium napisał(a)




Primula Dark Rosaleen

Dziś trafiłem na Maję z Waszym udziałem, ech... wspaniale. Miło było zobaczyć te widoki na żywo, dziękuję za tę możliwość. Rozpaliłaś we mnie pasję do warzywnika, która jakoś przygasła. Zobaczymy co to z tego będzie

Zdrowia Wam życzę Danusiu i Witku


Edit: coś źle zacytowałem
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Gardenarium 23:00, 26 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Drzewka to jabłonie, nazwy odmian zamieściłam.
Ślimak ze staroci, a kura była już od początku tylko wbita w ziemię, więc niewidoczna. Pustaki fundamentowe jako postument dla nich - mój pomysł, dziury celem osadzenia kury i ślimaka wywiercił Wicio.

Przewożę tulipany w donicach i ustawiam, ale sporo tulipanów zniszczonych. Poprzewracanych. Nie wiem jaki powód. Ale większość jest ok.

Przymrozki i zimne noce sprawiły wiele szkód, wszystkie wrażliwe rośliny ciągle stoją w oranżerii albo namiocie, ciasnota wszędzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:02, 26 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajnie brzegi wypłaszczone, żałuję, że nie miałam takiej możliwości u siebie
Czym planujesz je obsadzić?


Bylinami i krzewami. Az do wody, a w wodzie grzybienie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies