Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 08:46, 07 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Szałwie, róże i upojność, czerwiec u Ciebie zawsze pod znakiem róż. I zawsze inspirująco, Danusiu. Pobudzasz nasze zmysły.


Jak skomponujesz niwaki? Dla mnie to absolutna terra incognita.



Róże zaczynają, ale zimno było więc słabo na razie...
Niwaki to dzieło Witka, z takiego "szarakuła" cisowego i nie zamierzamy go komponować u nas, jest na sprzedanie, czeka na swoje miejsce w czyimś ogrodzie. Obecnie jest odżywiany Florowitem do donicy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:50, 07 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agania napisał(a)


Stoły na pierwszym zdjęciu majstersztyk


Dziękujemy, to dzieło Witka wg mojego zdjęcia zrobionego w ogrodzie angielskim Takie same a nawet lepsze, bo wzbogacone w jeszcze jedną półkę na dole. Będą pomalowane na czarno. Stoły służą do sprzedaży roślin, która była planowana w tym sezonie, a także było planowane otwieranie ogrodu co weekend.

Nie wyszło- z powodu koronawirusa

na razie działamy bez Avanta, sadzimy co się da, zakopujemy wszystko żeby nie stało. No i pielimy zarastające rabaty nad jeziorkiem. Odczuwam w mięśniach

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:58, 07 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Liście przeplatają się z kwieciem. Mam słabość do ciemnolistnych bylin i krzewów







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:59, 07 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:01, 07 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tym roku ograniczam ilość kwiatów sezonowych w donicach z powodów ekonomicznych (wolę wydać na byliny, bo potrzebne) i z powodów czasowych. Muszę więcej czasu poświęcić na pielenie rabat, niż na dbanie i podlewanie donic.

W donicach mam dużo host i kordylin, które nie wymagają tak dużej pielęgnacji, raz w tygodniu podlać - wystarczy.
Zapomniałam o kulach bukszpanowych, będę dosadzać. Do donic.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:02, 07 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 09:07, 07 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41826
Piekne okazy, ja właśnie płacze przez ślimaki...

Danusiu, jakie masz bodziszki i jakie trzymają się pionowo najbardziej ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 09:29, 07 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U bodziszków zauważyłam, że pierwszy rok po posadzeniu - leżą, niemal wszystkie...teraz właśnie sadzę dużo bodziszków.
Boje się sadzić za głęboko, więc kładą się. Potem w np. w trzecim roku stoją dobrze w zasadzie wszystkie. Nie należy nawozić a szczególnie ze zwiększoną dawką nawozów azotowych, bo wylegają... No i jeśli rosną na rabacie bylinowej, ciasna "napakowanej" to siłą rzeczy mają oparcie i się przeplatają.

Jakie mam, na pewno teraz sadzę Geranium maculatum 'Espresso' i pełne niebieskie
Geranium himalayense) 'Plenum'. Na nowej rabacie posadziłam bladoróżowe Geranium x oxonianum. Lubię ciemnolistny Geranium pratense 'Midnight Reiter'. Inne muszę poszukać etykietek, ale mam zwłaszcza kępowe i wysokie - niebieskie.
Nie mam tutaj bodziszków korzeniastych w ogóle.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 09:38, 07 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41826
Gardenarium napisał(a)
U bodziszków zauważyłam, że pierwszy rok po posadzeniu - leżą, niemal wszystkie...teraz właśnie sadzę dużo bodziszków. Potem w np. w trzecim roku stoją dobrze w zasadzie wszystkie. Nie należy nawozić a szczególnie ze zwiększoną dawką nawozów azotowych, bo wylegają...

Jakie mam, na pewno teraz sadzę Geranium maculatum 'Espresso' i pełne niebieskie
Geranium himalayense) 'Plenum'. Na nowej rabacie posadziłam bladoróżowe Geranium x oxonianum. Lubię ciemnolistny Geranium pratense 'Midnight Reiter'. Inne muszę poszukać etykietek, ale mam zwłaszcza kępowe i wysokie - niebieskie.
Nie mam tutaj bodziszków korzeniastych w ogóle.

To tych akurat nie znam, muszę poczytać
Mam tylko prawdopodobnie Patricia, ale pewności nie mam, bardzo wysoki krzaczasty
I w tym roku kupiłam cloud nine
Będę podglądać twoje
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
KasiaBawaria 10:15, 07 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Geranium pratense 'Midnight Reiter' mam, bardzo powoli u mnie rosnie, ale bedzie kwitl w koncu Piekny kolor lisci ma.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies