Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 07:38, 08 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zaczynają kwitnąć grzybienie w stawie, a w jeziorku pokazują się już liście tych świeżo wsadzonych w poprzednim tygodniu.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 08:25, 08 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gardenarium napisał(a)


Nowy fragment ogrodu powstaje



Przepiekna donica
____________________
Zapraszam na kawe
Mgduska 08:59, 08 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Tyle tego fajnego u Was, że ciężko się napatrzeć, cofam i cofam i patrzę z przyjemnością, naprawdę każdą ilość zdjęć mogę skonsumować!
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 10:04, 08 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Gardenarium napisał(a)
Zaczynają kwitnąć grzybienie w stawie, a w jeziorku pokazują się już liście tych świeżo wsadzonych w poprzednim tygodniu.



Szybko u nas jednak sporo chłodniej musi być bo jeszcze pąków nie widaćUderza w oczy, że szarki nie macie my niestety rok w rok się z nią borykamy, a obecnie plaga mszyc na wszystkim, a biedronek brak....nie wiemy dlaczego bo wiosną sporo po zimie było. W zeszłym roku wręcz w nadmiarze, a w tym nie ma i to nie ma u nikogo z kim rozmawiam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Makao_J 11:42, 08 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Danusiu czy hortensje kosmate można ciąć tak jak bukietowe?
W necie pokazują że tylko kwiatostany się wycina i nie bardzo mi to pasuje. Wolałabym ciąć i formować jak Limkę itp.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Borbetka 12:15, 08 cze 2020


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ta donica jak "wanna" bardzo ciekawa. Nigdy takiej nie widziałam. Moc kolorów i faktur przebogata, z wielką przyjemnością zawsze zaglądam i podziwiam.
____________________
borówcowy wizytowka
deszczowymaj 12:30, 08 cze 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Danusiu u Ciebie jak zawsze bajkowo rabaty zachwycają .. niedościgniony ideał
Na bodziszki też mam wielką chrapkę ..coś tam zamówiłam ale czekam czekam i doczekać się nie mogę ..jak kasa wpłynie to poszukam stacjonarnie

Pozdrawiam ..buziaki
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gardenarium 14:42, 08 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaBawaria napisał(a)


Przepiekna donica


To nie donica, to fontanna z lwem na ścianę Będzie mur ze starej cegły, na nim lew a z pyska lwa będzie wylewała się woda do pojemnika. To robiony ręcznie na wzór ołowianych zbiorników w XVII wieku. Datowany na 1692 rok. Wtedy robiono takie zbiorniki ołowiane. Ten wygląda jak ołowiany. Wymyślę tutaj zamknięty ogród formalny, a raczej ogródek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:45, 08 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Makao_J napisał(a)
Danusiu czy hortensje kosmate można ciąć tak jak bukietowe?
W necie pokazują że tylko kwiatostany się wycina i nie bardzo mi to pasuje. Wolałabym ciąć i formować jak Limkę itp.


H. aspera - u mnie wymarza, co roku odbija na nowo, więc o cięciu u mnie nie ma mowy. Odradzam ich cięcie/formowanie bo nie będą kwitły, a tylko liście będą.

Cięcie poszczególnych gatunków hortensji

H. macrophylla

Ten typ kwiatów hortensji tworzy się na pędach zeszłorocznych. Wycinamy słabe i martwe pędy do ziemi oraz usuwamy wyłącznie suche kwiaty wiosną.

H. quercifolia, H, serrata, H. aspera

Po kwitnieniu lub wiosną usuwamy jedynie kwiaty tych hortensji, a wiosną, martwe i słabe pędy.

H. arborescens

Te hortensje mają dość słabe pędy, mogące się podczas kwitnienia wykładać. Powinny być przycinane późną zimą lub wczesną wiosną. Usuwamy słabe i martwe pędy, a pozostałe skracamy o 1/3, celem otrzymania zwartego krzewu.

H. paniculata

Ten typ kwiatów hortensji ukazuje się na tegorocznych pędach. Mogą być przycinane późną zimą lub wczesną wiosną. Wykazują tendencję do pokroju wzniesionego i mogą być prowadzone w formie małego drzewa. Mogą też być prowadzone jako krzewy o gęstym pokroju, wtedy cięcie jest bardziej radykalne.

H. petiolaris

Ten gatunek nie wymaga cięcia. Można ciąć jesienią po kwitnieniu, aby ograniczyć rozmiar roślin i utrzymać je w wyznaczonej przestrzeni.

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/199-hortensje-sadzenie-i-pielegnacja
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Makao_J 15:11, 08 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810

Dzięki Danusiu.
Chyba więc zrezygnuję z tej kosmatej. Rozważam jeszcze dębolistną.
Muszę poczytać czy w cieniu da radę.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies