Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe zawirowania

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe zawirowania

kryniafu 21:15, 03 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Tak, Danusiu to brzoza brodawkowa purpurowa.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
kryniafu 21:30, 03 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Kocham brzozy, pozwalam im się wysiewać i na razie je zostawiam tam gdzie się wysiały. Jedna taka młodziutka nawet przytuliła się do platana. Jest tutaj poniżej za cisem, słabo widoczna ale jest, chyba ją tak zostawię, ciekawa para.


Mam też brzozę z poszarpanymi liśćmi. Nazw nie pamiętam ale jako wytrawny forumowicz ogrodnik za jakiś czas będę operować jedynie właściwymi nazwami, będzie to dobry trening pamięci.
(Betula pendula ' Laciniata ')


Cd spaceru, poniżej widać jaki jest bałagan na rabatach.




____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
kryniafu 21:54, 03 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
I jeszcze kącik wypoczynkowy.

Na podłoże wykorzystany został różny materiał: trochę polbruku, trochę kostki granitowej i resztki cegły klinkierowej. Nic nie ma prawa się zmarnować.



Czytając Ogrodowisko spotkałam krytyczne uwagi o rolborderach, mój M twierdził, że są one niezbędne by ziemia nie spływała z rabat w dół. Ja już wiem, że się ich pozbędę. Brzydkie i niefunkcjonalne.

I jeszcze raz brzózka przytulona do platana.


Tyle na dzisiaj.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
Sebek 22:04, 03 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
kryniafu napisał(a)

Czytając Ogrodowisko spotkałam krytyczne uwagi o rolborderach, mój M twierdził, że są one niezbędne by ziemia nie spływała z rabat w dół. Ja już wiem, że się ich pozbędę. Brzydkie i niefunkcjonalne.


Gratuluję - swoje też wyrzuciłem - po co w ogóle to produkują
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joanka 23:09, 03 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Ale różności masz w ogrodzie.
Kącik wypoczynkowy fajny, sama z wielką przyjemnością bym tam posiedziała
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
kryniafu 06:47, 04 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
monteverde napisał(a)
może bergenie tam posadź i ciemierniki

Bergenie, nie. Mam je w innej części ogrodu ale tutaj przy oknie kuchennym nie chcę ich. Ciemierników nie mam, o dziwo. Dzięki za podpowiedź, każda jest dla mnie cenna.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
GabiK 09:44, 04 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Pięknie, kolorowo i różnorodnie. Lubię taką różnorodność.
Chociaż na ostatnich zdjęciach rabat rzeczywiście trochę ciasno.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
monteverde 10:50, 05 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Piękne masz Dalie Krysiu, a ta donica.....odlotowa, widzę ,że kochasz brzozy mam tu taką niziutką podobną do klonu, może do kolekcji ją sobie kupisz? http://www.in-vitro.pl/wysw_zdj.php?i=0&z=163&m=12&s=423&w=550&j=pol
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
JoannaDz 13:44, 05 sie 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 43
Witaj Krysiu, fajnie u Ciebie, mnie szczególnie zauroczył zakątek z wazą. Taki śródziemnomorski klimacik. To drzewko przy wazie, to magnolia?
____________________
Mój pierwszy ogród - nowe hobby
kryniafu 18:10, 05 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Joanko - do kącika zapraszam. Jak zdążyłam się zorientować zloty ogrodowe to tradycja na tym Forum, liczę, że będziesz miała sposobność usiąść w kąciku relaksu.
GabiK - oj ciasno, ciasno i bałaganiarsko. Już wiem, że dzięki Ogrodowisku posprzątam u siebie, tyle tutaj wiedzy fachowej, tyle wspaniałych i życzliwych ludzi i mnóstwo inspiracji. A ja się cieszę tym, i tyle mnie tu cieszy.... jak w piosence prawie. Pracy będzie mnóstwo ale to akurat sama przyjemność.
Monteverde - dalie na zdjęciach z 2008 roku, ogromna ich liczba dla mojej Mamy. W tym roku jest ich mniej, piwnicę zalało z daliami, kartony się rozleciały opisy zamiękły i nie bardzo ucelowałam z kolorami. Efekt niezbyt okazały i też z powodu jednego rzędu dalii, z przodu jesienią posadziłam cebulowe. Z daliami jest problem, trzeba je wykopać, oczyścić, posortować, opatulić w "pierzynki - kora, trociny lub papier". Jesienią te zabiegi mnie zniechęcają do dalii ale jak przychodzi wiosna to sama myśl o daliach w ogrodzie budzi u mnie radość i znowu sadzę.
Z sadzeniem nowych odmian brzóz poczekam do czasu zrobienia porządków w ogrodzie ale dziękuję za namiary. Z donicy też jestem zadowolona, miejsce gdzie stoi jest najlepsze dla niej. I tę część ogrodu przykuchennego zamierzam zmienić w pasujący do donicy.
JoasiuDz - dobry pomysł by tę część ogrodu zmienić w bliski śródziemnomorskiemu, ten wąski kawałek pomiędzy brukiem a murem jest suchy i będzie lada moment dobrze nasłoneczniony i biorę lawendę pod uwagę. A drzewko to magnolia purpurowa "Nigra" powtarzająca kwitnienie, właśnie w tej chwili pokazują się kwiaty.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies