Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe zawirowania

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe zawirowania

Dzidka 21:16, 05 sie 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Pospacerowałam po ogrodzie i wpadłam w zachwyt.
Uwielbiam takie ogrody.

kryniafu napisał(a)
I jeszcze kącik wypoczynkowy.

Na podłoże wykorzystany został różny materiał: trochę polbruku, trochę kostki granitowej i resztki cegły klinkierowej. Nic nie ma prawa się zmarnować.


A to, że nie może się nic zmarnować, to najszczersza prawda. Też tak mam
____________________
Dzidka - To właśnie tu
grama 13:39, 06 sie 2011


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Konew, cegła, drewno, resztki po "czymśtam", murki, pięknie masz. A doskonalić można zawsze i wszystko.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Gardenarium 22:21, 06 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A z cegieł co zrobisz? Może nawierzchnię z odzysku?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kryniafu 11:26, 07 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Mamy stary dom, który sukcesywnie rozbieramy.


Z pozyskanej cegły powstały garaże, którym brakuje jeszcze właściwego dachu.


powstają murki


i ogrodzenie, słupkom brakuje czapek.


Walczę z moimi mężczyznami (mąż i zięć) by zagospodarować gruz z rozbiórki. Spoiny poniemieckie to pestka bo wapienne i pozyskana cegła jest w świetnym stanie. Ale twórczość murarska poprzednich lokatorów i "naplute" zaprawy cementowe skutkują sporą ilością gruzu.
W wątku o ścieżkach widziałam taką z kruszonej cegły, idealna dla nas w klimacie a i materiał jest.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
kryniafu 15:18, 07 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Ta ścieżka z tłuczonej cegły (zdjęcie z wątku o nawierzchniach) na pewno znajdzie zastosowanie w ogrodzie. Kolor ścieżki jest taki energetyczny.


A to jest to miejsce gdzie znajdzie ona zastosowanie. jest to miejsce z już gotową ścieżką, potrzebna jest tylko nawierzchnia. Ścieżka jest pomiędzy stawem a rabatami ogrodu za domem, pokazanymi wcześniej.

Konieczne jest oczyszczenie jej z chwastów, przycięcie iglaków i irg od strony stawu. Bordery (dość mało widoczne) wykonane są ze starych słupów telefonicznych.

Z powodu różnych życiowych zawirowań (kto z nas ich nie ma) prace w ogrodzie odbywały się bardzo sporadycznie. Dlatego też wiele miejsc jest zarośniętych, zaniedbanych i niedokończonych jak ta ścieżka. Od tego roku małymi kroczkami próbujemy uporządkować to co zaniedbaliśmy wcześniej.
Na szczęście trafiłam na Ogrodowisko, kopalnię pomysłów i inspiracji.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
Sebek 15:33, 07 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Super jest taka ścieżka - na pewno będzie i u Ciebie super
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 15:48, 07 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
i tak trzymaj Kryniu, powolutku do celu, mając taki świetny materiał rozbiórkowy, po co wywalać pieniądze na inne , w kwiatki można włożyć
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Joanka 18:35, 07 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Fantastycznie!
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 18:44, 07 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Krysiu, masz skarb te cegły, nawet gruz zagospodarujesz.

Pooglądaj także zdjęcia z ogrodu Geoffa Hamiltona, jest 4 odcinki i tyle tam pomysłów z cegieł, Sissinghurst też.

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=barnsdale
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:45, 07 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A masz jakieś rury czy potłuczone dachówki?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies