Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe zawirowania

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe zawirowania

Joku 12:53, 08 sie 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
W sobotę zrobiłam rundkę turystyczną Łeba - Jarosławiec - Darłowo. Zauroczyła mnie jak zwykle zabudowa poniemieckich wsi. No i coraz liczniej pojawiające się murki, ogrodzenia z pięknej rozbiórkowej cegły. Tak mi się skojarzyło jak zobaczyłam na zdjęciu w tle starą stodołę i twój dom do rozbiórki.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
popcorn 14:04, 08 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Krysiu,
duzo pracy wymaga, ale ogrod piekny. Chyba spory jest? Tez popieram pomysl sciezki i murkow z cegly porozbiorkowej
Bede podgladac

pozdrawiam,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
kryniafu 21:47, 08 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Remontując budynki chcieliśmy by nawiązywały do historycznych zabudować i wpasowały się w wiejski klimat. Kamień i cegłę oboje z M bardzo lubimy.
Joku, bardzo mnie cieszy, że doceniana jest cegła rozbiórkowa, ma tyle uroku w sobie.
Popcarol, zagospodarowany teren zajmuje ok. 40 arów, ale do zagospodarowania jest jeszcze ok 65 arów w tym staw.
W tym roku potrzeba była utworzenia warzywnika, wnuki potrzebują świeżych i zdrowych warzyw. W przyszłym roku warzywnik zostanie powiększony o dwa kolejne kwartały. Łatwo będzie stosować płodozmian. Ale ...... wcześniej trzeba uporządkować teren, poprzesadzać krzewy owocowe i nie tylko.


W widocznym w oddali pojemniku znajduje się gnojówka ze skrzypu, chyba przesadziłam z jej ilością ale tyle skrzypu jest dookoła, że tak jakoś wyszło, gdyby ktoś reflektował to bardzo proszę. Przed zimą nadmiar zostanie wylany na kompostownik. Wcześniej była robiona też gnojówka z pokrzywy ale została już spożytkowana do oprysków i podlewania (1:10), skrzyp 1:5.

W ogrodzie warzywnym jest też szopka, na którą mam plan.

____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
kryniafu 21:56, 08 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
W ogrodzie warzywnym nie może zabraknąć ogrodniczki. Mała Ogrodniczka ma dopiero 2 lata ale zacięcie już ma.












A teraz czas na zasłużony odpoczynek.



____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
Martek 21:56, 08 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Piękne miejsce ,trochę sobie wypoczęłam
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 21:57, 08 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ogrodniczka ekstra
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
kryniafu 22:00, 08 sie 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Martek, dziękuję.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
annka 22:03, 08 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Dobre geny Uroczy widok. Rośnie następne pokolenie ogrodowiska
____________________
Funkiowe zacisze
GabiK 22:10, 08 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Jakbym swoją córeczkę widziała - ma 2,5 roku i przy wszystkim chce pomagać. Ona pokopie, da pić roślinkom, popsika, pogłaszcze. Nic nie można zrobić, bo nawet sekator z ręki wyrywa. I mówi: kocham te kwiatki.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Sebek 22:23, 08 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Taka mała, a hasa między grządkami jak rasowa ogrodniczka
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies