Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RODOS - trochę inaczej

Pokaż wątki Pokaż posty

RODOS - trochę inaczej

gogo 20:37, 19 wrz 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
No, trudno, muszę uzbroić się w cierpliwość i poczekać do wiosny
Plan naprawczy dobry, a perlit, magazynujący wodę pod rośliną, mógłby ułatwić realizację.
Ja wiosną pod wszystkie rośliny potrzebujące dużo wody np. funkie dam perlit.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylszu 22:37, 19 wrz 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nie wiem czy dobrym pomysłem na małej przestrzeni jest pomieszanie styli ogrodowych.....może warto zdecydować się na jeden konkretny i się go trzymać Wtedy jest efekt Łał, a przecież o to nam chodzi by było pięknie
Ogrody japońskie są piękne, ale takie mocno wydzielone z całości lub całe w tym stylu. Inaczej obawiam się może być zgrzyt. Przemyśl jeszcze
Zrobisz jak będziesz chciała, ale się zastanów czy top na pewno to czego chcesz



Ja jeszcze nic nie wiem Na razie się fantastycznie bawię przy pracy w ogródku - kocham obserwować wzrost roślin i płaczę jak coś się nie udaje ( te nieszczęsne tuje

W tym roku kupiłam kilkanaście wrzosów do ozdoby biura i mieszkania i żal ot, tak wyrzucić po przekwitnięciu to spróbuję wsadzić na rabatę "wrzosową", którą właśnie tworzę Nie wiem, moja immienniczko jak się potoczą dalsze losy Japonii na Rodosie
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 22:40, 19 wrz 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
gogo napisał(a)
No, trudno, muszę uzbroić się w cierpliwość i poczekać do wiosny
Plan naprawczy dobry, a perlit, magazynujący wodę pod rośliną, mógłby ułatwić realizację.
Ja wiosną pod wszystkie rośliny potrzebujące dużo wody np. funkie dam perlit.



Na wiosnę zdecydowanie będę zmieniać warunki w jakich rośnie część moich roślin....kompost się robi, obornik fermentuje, dolomit kupiony, o perlicie poczytam Będę działać zgodnie z Twoimi radami, no i oczywiście Toszki i Kasi Bawarki
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylwia_slomc... 22:50, 19 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81963
sylszu napisał(a)



Ja jeszcze nic nie wiem Na razie się fantastycznie bawię przy pracy w ogródku - kocham obserwować wzrost roślin i płaczę jak coś się nie udaje ( te nieszczęsne tuje

W tym roku kupiłam kilkanaście wrzosów do ozdoby biura i mieszkania i żal ot, tak wyrzucić po przekwitnięciu to spróbuję wsadzić na rabatę "wrzosową", którą właśnie tworzę Nie wiem, moja immienniczko jak się potoczą dalsze losy Japonii na Rodosie

A to ok, bo myślałam, że chcesz już nadać jakiś charakter temu miejscu( obserwując do tej pory)i się wystraszyłam, że w ślepy zaułek zabrniesz.
Ale jeśli to na razie zabawa, to eksperymentuj....mnie też zawsze żal roślin wyrzucać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylszu 23:31, 19 wrz 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
sylwia_slomczewska napisał(a)

...mnie też zawsze żal roślin wyrzucać


Nie da się ukryć, że u Ciebie jest gdzie jest gdzie upychać wszystkie chciejstwa u mnie niestety na wiosnę pierwsze wykopki będę robić, ale roślinki się nie zmarnują - rozdam wśród działkowców Mam jedno miejsce na rabacie, które stworzyłam dość bezmyślnie ...kosodrzewina ok, za nią miskant memory ok, obok brzoza krzaczasta ok, z przodu kosaćce ok, jeszcze kostrzewa sina ok ale po co tam wpakowałam forsycję( która jest atrakcyjna 1-2 tygodnie) i to jeszcze taką odmianę niską? Błędy, błędy, błędy....Zdjęcia są z lipca, w tej chwili to jeden wielki misz - masz, ponieważ forsycja pochłania kostrzewę i dochodzi do kosaćców.





____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
gogo 00:18, 20 wrz 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Faktycznie trochę za dużo tam posadziłaś, ale to niejednemu się zdarza
Ja swoją zwykłą forsycję chciałam wyrzucić, bo słabo kwitnie. A tam posadzić odmianę Golden Times o żółto- zielonych liściach, żeby była atrakcyjna przez cały sezon. Ale doczytałam, że słońce ją przypala i z planów nici.
Ja też nie lubię wyrzucać roślin, ale czasem trzeba, żeby mieć ładniej
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 09:00, 20 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81963
Forsycja jeszcze jesienią na żółto liście przebarwia, ale krótko je trzyma, to marny atut, ale można wszystkie rozłogi powycinać, a sam krzaczek w kulkę formować
Kostrzewa sina jest krótkowieczna w trzecim roku u mnie już zanika.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylszu 15:26, 21 wrz 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Domek doczekał się nowego dachu...teraz deszcz nam nie straszny A brzózka, która rosła na starym dachu powędrowała do ziemi. Tak się prezentuje teraz mój domek. W woda z dachu rynnami będzie spływać do beczki i będzie deszczówka do podlewania.



____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylszu 15:31, 21 wrz 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Prosiliście o widoki rabat. Dwa zdjątka z szerszego planu




____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylwia_slomc... 15:55, 21 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81963
Domek elegaancki bardzo mi się to okienko z drewnem podoba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies