Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Jak rozmnożyć cisy

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak rozmnożyć cisy

remik 13:44, 03 sie 2013

Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 2
witajcie
mam taki dylemat
Posiadam w miarę dużego cisa i zastanawiam się czy jak go wykopie i przetnę bryłę korzenia na pół czy przyjmie się jako dwa nowe krzewy? Dodam jeszcze że był już przesadzany około dwa lata temu w całości i przyjął się bez żadnych problemów
zawitka 16:40, 03 sie 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14040
Remiku! wiesz ja osobiście bym to zrobiła bez problemu ale.......jest teraz za gorąco najepiej to zrobić na wiosnę bo teraz mogą nie wyrosnąć nowe korzonki i przez zimę go stracisz .Na wiosnę na bank możesz to zrobić pod warunkiem ze będziesz go dobrze podlewać.To noć że jest duży..Ja jak przesadzam coś dużego to po posadzenie zawsze skracam nieco długie korzenie i trochę skracam górę żeby krzenie mogły wykarmić górę .Cisy lubią wodę i trochę cienia .A jak posadzisz w słońcu to woda i cieniować troche.Pozdrawiam i zyczę sukcesu
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
remik 20:36, 04 sie 2013

Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 2
wody u mnie pod dostatkiem posiadam własne ujęcie wiec z podlewaniem nie będzie problemu
nnatan9 22:21, 27 paź 2013

Dołączył: 27 paź 2013
Posty: 2
Mam pytanie. W jaki sposob przechowac sadzonki cisa przez zime? Rozsadzilam sadzonki wiosna i cale lato trzymalam w zaciemnionym miejscu - intensywnie podlewajac. We wrzesniu przesadzilam do wiekszych pojemnikow i mysle ze duza czesc sadzonek byla juz ukorzeniona, nie wsadzilam ich jednak do ziemi. I teraz mam problem, nie wiem w jaki sposob je przezimowac. Bede wdzieczna za wszelkie rady.
Anabell 23:27, 27 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Zakop doniczki do ziemi, lub obsyp boki doniczek ziemią, a między krzewinki nasypać cienką warstwę torfu odkwaszonego Można położyć gałązki świerku. Wszystko w zacisznym miejscu.
Lub wbić cztery paliki wokół i zasłonić, owinąć folią czy włókniną od wiatrów wysuszających. góra wolna tylko z gałązkami świerku okryte.
Jak nie duża ilość to wystarczy dużym kartonem osłonić.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
zawitka 06:59, 28 paź 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14040
Tak Anabell ma rację tylko do ziemi doniczki całe wkopane w ziemię i przykryć trochę podlac dobrze i masz jak w banku swoje sadzonki :Zyczę sukcesu
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
nnatan9 01:41, 29 paź 2013

Dołączył: 27 paź 2013
Posty: 2
Pieknie dziekuje i zastosuje.
shb 15:27, 23 lut 2014

Dołączył: 22 lut 2014
Posty: 3
A to mój sposób na rozmnażanie cisa.







1 intensywny dzień pracy nad całością projektu ukorzeniania 330 zrzezòw na przyszły żywopłot. Termin wykonania 18.02.2014 r. c.d.n.
____________________
Zamiast się zastanawiać próbuj. Im więcej przeciwności pokonasz tym wspanialszy będzie sukces.
zawitka 16:51, 23 lut 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14040
Shb no piękny domek dla cisów ,zobaczymy jak to zniosą ale jeśli to na słońcu musisz pilnować żeby była wilgoć Zyczę sukcesu
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
shb 17:06, 23 lut 2014

Dołączył: 22 lut 2014
Posty: 3
Dzięki. Mam nadzieje że agrowłóknina ochroni przed nadmiernym odparowaniem wilgoci, a pozwoli na nawodnienie deszczowe. Z racji, że doglądać mogę najwyżej raz w miesiącu folia nie wchodziła w grę.
____________________
Zamiast się zastanawiać próbuj. Im więcej przeciwności pokonasz tym wspanialszy będzie sukces.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies