Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Jak rozmnożyć cisy

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak rozmnożyć cisy

zawitka 19:14, 23 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Tak będa rosły nie martw się gatuluje sukcesu i aby do wiosnyPozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
kitek81 22:56, 23 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
no to cieszę się niezmiernie mój malutki sukces, od razu wiosna, ale na razie tylko w sercu pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
zawitka 11:36, 24 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Tez się cieszę ale mówię najlepiej wsadić wiosną póżną albo wczesnym latem w zacienione miejsce podlewać i dać spokój na 2 lata nic nie robić ---no chyba że zerknąć i prosić zeby rosły Pozdrówka
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Selly 08:17, 25 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Znalazłam sposób na rozmnażanie cisa W mojej okolicy mieszka jedna pani, która na swojej działce ma duży okaz cisa, a obok ma karmnik dla ptaków. Zimą dokarmia przylatujące do niej ptaki, ale one też częstują się samowolnie owocami cisa, a potem wiadomo co robią No i przez to ciągle jej się nasiewają te cisy na trawniku. Dotychczas te młode siewki cisów po prostu wyrywała , jak chwasty z trawnika, ale ja się z nią zaprzyjaźniłam i teraz mi wszystkie oddaje

To od niej ostatnio dostałam:


A tak jest po wsadzeniu w doniczki :


Szukajcie cisów w waszych okolicach i zaprzyjaźniajcie się z ich właścicielami !
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
psulek 23:44, 05 maj 2013

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 29
To może kupić kurę, skarmić cisem. Później przetrzymać dwa dni na przyszłej plantacji - niech sieje )
Selly 10:54, 06 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
A jaki potem będzie rosół !? Chyba bardzo smaczny , co nie ?
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Agnieszka_B 18:47, 31 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
A oto moje dzisiejsze łupy zebrane spod trzech bardzo duzych i bardzo starych cisów - z pewnością wieledziesięcioletnich - cisy te są w tej chwili wielkimi drzewami ( może następnym razem zrobię zdjęcia i wkleje) . Jest tych cisów w tym miejscu jeszcze wiele - nie zdążyłam ich dzisiaj wszystkich przelecieć. Mogłabym też następne zbiory chętnym nadesłac , tylko nie wiem czy te maleństwa przetrwają wysyłkę.
____________________
zapach-ziemi
zawitka 19:41, 31 maj 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Witajcie .Dawno tu niw zaglądałam ale fajny byłby cisowy rosołk ale żarty na bok rerelka te ciski,One swietnie przetrwaja podróż złożone rówo owinięte watką namoczona w wodzie i zwinięte w rulonik dojadą dobrze .Moje poasdzone w zeszłym roku już mają piękne przyrosty Pozdrawiam cisowiaków.Agnieszko talerz bomba
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Ozz 19:06, 12 cze 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
A ja mam info od szkółkarza, że właściwie cisy są wyjątkowymi roślinami, bo można je ukorzeniać przez cały rok i tak tam właśnie robią z tym, że sadzonki ukorzeniane są w skrzynkach z piaskiem.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
zawitka 07:26, 13 cze 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Tak Ozz cisy to wyjątkowe rośliny można z nimi robić cuda ,począwszy od sadzonek --sa bardzo wdzięczne.Co do ukorzeniania to wszędzie urosna jak będą miały wodę i gopodarza co nie zapomnie podlać

To zeszłoroczne roślinki wsadzone w cieniu podlewane i mają już duże przyrosy.Pozdrawiam cisowców
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies