Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

MalgosiaW 22:32, 12 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Gosialuk napisał(a)
Łał Gosia różany szał u ciebie. Napisz, która z twoich pnących lub parkowych najmocniej pachnie. Moje 2 pnące nn nie pachną, a zamarzyła mi się taka mocno pachnąca.

Będę wąchać od jutra . Nigdy nie brałam zapachu jako cechy najważniejszej w róży, więc nie pamiętam. Na pewno pachnie Uetersen Rosarium, przesadziłam ją z tarasu. Tam pachniało. Ale to taki trudny róż, nie każdemu odpowiada. Ja tą różę mimo wszystko lubię, choć w lipcu łapie odrobinę plamistości. Ale jest łatwa w uprawie i moja pierwsza

Na razie robiłam zdjęcia różance. Bo maluch bawi blisko w piaskownicy. Średnio 20 sztuk ogrodnicy niszczylistki tam znajduję i unicestwiam tragedii jeszcze nie ma.

Sporo jeszcze róż w paczkach. I niestety niektóre róże susza rozłożyła. Będą znów zmiany na jesieni. Czasem muszę z różą pochodzić po ogrodzenie, aż złapie łajne miejsce.

MalgosiaW 22:50, 12 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Zakrecona napisał(a)
Piękne Gosiu Wzdycham

Prawie mnie zjadły komary dzisiaj


Nawet nie mów masakra z tymi komarami. Dzieci najbardziej mi szkoda, psikamy je na te owady z sąsiadami nawzajem. Mieszkamy na zajefajnym osiedlu naprawdę to rzadkość w dzisiejszym świecie Szanujemy się, pomagamy sobie nawzajem, nawet razem imprezujemy Kilkanaście domów, dużo dzieci w podobnym wieku. Hi, hi BARDZO DUŻO DZIECI, które do późnej godziny szaleją na dworze razem... A komary je po prostu wcinają

Sama również wiele bym zrobiła, po uśpiwniu malucha, na podwórku ale te gadziny gryzą i odpuszczam
Mylka 22:52, 12 cze 2019


Dołączył: 02 lip 2015
Posty: 52
Ale piękna różanka Czy do wszystkich róż stosujesz podpory? Możesz polecić jakąś róże w kolorze różu ( a tych widzę że masz wiele) które nie wymagają podpierania
____________________
Monika
MalgosiaW 23:26, 12 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Mylka napisał(a)
Ale piękna różanka Czy do wszystkich róż stosujesz podpory? Możesz polecić jakąś róże w kolorze różu ( a tych widzę że masz wiele) które nie wymagają podpierania

Dziękuję. Czekam tylko na Crown Princess Margarete (czy przeżyje ciagłe przesadzanie) i na wzrost William and Catherine, William Shakespeare oraz nowość Boscobel. I różanka będzie dla mnie idealna. Taki misz masz różany
Podpory, czyli pergole? Tylko do pnących lub krzaczastych, które ze wzgledu na rozmiar można prowadzić jako niskie pnące. Te ostatnie są fajne do małych ogrodów. Np. James Galway uwielbiam krzaczasta, prowadzę jako pnącą. Ale róże LOUIS ODIER ze względu na brak miejsca zamierzam prowadzić jak krzaczastą

Mam też z pnących czerwoną/ brąz ale jeszcze w pączkach. Żółte/białe to też później

Jaka wielkość takich w różu co nie wymagają podpór?
Polecę tylko te co mam, dobrze? Choć mam w głowie i inne z braku miejsca na razie tylko w głowie . Ciemny czy jasny róż?
Z niższych bladych super jest Maria Tereska a z ciemniejszych Baronesse. Te róże nie chorowały u mnie nigdy. Z wyższych lubię Leonardo da Vinci,ale lubi badyle wypuścić długie i jak nie przywiążę to się wyłamują. Lubię i inne np. First Lady oraz Princess Alexandra of Kent. Te łapały plamistość, ale przez obecność słabszej jednostki w pobliżu A tą jednostką była róża CROCUS ROSE (musiałam ją przenieść gdzie indziej

Resztę dopiszę jutro....
MalgosiaW 12:25, 13 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Bonica - moja z pierwszych, tańszych Mało wymagająca, wyższa okrywowa -rabatowa. Trochę dopada ją ostatnio plamistość.

Acropolis, trudny kolor, zdrowa i bardzo długo trzyma kwiat.

Mam okrywowe jeszcze The Fairy i Lovely Fairy - ale ona mają za zadanie okrywać trudny teren i spełniają dobrze tą rolę

Mam Luis Odier z historycznych. Wiem, że ją chwalą, robią konfitury z płatków. U mnie dopiero po przesadzeniu w inne miejsce ruszyła, więc mam nadzieję, że będzie również ulubienicą

Chippendale, ale ona bardziej morelowa. Choć troszkę różu ma. Zaznaczam ją bo jest zdrowa i krzew ma ładny pokrój

La Rose De Molinard ADR - zdrowa, piękny kwiat. Tylko krzew taki nijaki. Muszę ukrywać jej nogi

No i anielki zostały, których jeszcze nie wymieniłam.

Lecz gdybym miała wybrać w miarę nieduże, mocno kwitnące i zdrowe to te pierwsze co wymieniłam: Baronesse i MARIATHERESIA

Acha róża Kimono jest chwalona, jest na moje liście, gdy znudzi mi się Bonica
eVka 13:27, 13 cze 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gosiu, ależ Ty masz róż! Coś pięknego Wycinaj trawnik i sadź kolejne chceistwa, po co Ci tyle trawy
____________________
MalgosiaW 14:23, 13 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
effka napisał(a)
Gosiu, ależ Ty masz róż! Coś pięknego Wycinaj trawnik i sadź kolejne chceistwa, po co Ci tyle trawy


Hi, hi Dziękuję
MalgosiaW 17:59, 13 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650

Baronesse. Kocham tą różę
MalgosiaW 18:00, 13 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Artemis
MalgosiaW 18:05, 13 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Red Leonardo da Vinci
8
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies