Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W wiejskim, zielonym zakątku u Beatki

Pokaż wątki Pokaż posty

W wiejskim, zielonym zakątku u Beatki

Beatkowo 08:10, 17 sie 2018


Dołączył: 12 sie 2018
Posty: 129
Ogrodowo
ta część ogródka powstała dwa lata temu w miejscu warzywnika .największym problemem są sarny objadają mi tujki już trzy razy je sadziłam jak podrośnie żywopłot z pęcherznic myślę ,że to minie.




____________________
Beatka - W wiejskim, zielonym zakątku u Beatki
Beatkowo 08:21, 17 sie 2018


Dołączył: 12 sie 2018
Posty: 129
To druga część wyżej czyli bliżej domu.Tu rosły kiedyś truskawki.Teraz jest rząd pęcherznic diabolo i luteus .tyleż samo hortensji podsadzonych lawendą



Są liliowce pysznogłówki jeżówki liliowce dużo liliowców .Większość jest na włókninie i zrębkami wyłożone jednak część gdzie liliowce i byliny do przeróbki na jesień.teraz susza u nas.

Przy brzegu posadzone s tuje ule a z prawej jest jeszcze skalniak jednak też już do poprawki bo jako pierwsze nasadzenia zmalał kamienie weszły w ziemie zarósł całkowicie..Na razie nie mam na niego pomysłu.


____________________
Beatka - W wiejskim, zielonym zakątku u Beatki
Beatkowo 08:35, 17 sie 2018


Dołączył: 12 sie 2018
Posty: 129


Z tej części najbliżej do kwitnących hortensji.



I na rabatkę rozchodnikową

____________________
Beatka - W wiejskim, zielonym zakątku u Beatki
anabuko1 08:43, 17 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
Beatko twój ogród to taka oaza zieloności , kolorów , piękności wśród tych pól.
Piękne miejsce stworzyłaś.
A kolekcja liliowców wspaniałą.
Też je lubię i sporo ich mam.
Dalie,,, sporo ich masz,Ba bardzo dużo!!I jak widać ładne spore czworaczki urosły, piękne kolory, rożne odmiany.
Pięknie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Beatkowo 16:48, 17 sie 2018


Dołączył: 12 sie 2018
Posty: 129
anabuko1 napisał(a)
Beatko twój ogród to taka oaza zieloności , kolorów , piękności wśród tych pól.
Piękne miejsce stworzyłaś.
A kolekcja liliowców wspaniałą.
Też je lubię i sporo ich mam.
Dalie,,, sporo ich masz,Ba bardzo dużo!!I jak widać ładne spore czworaczki urosły, piękne kolory, rożne odmiany.
Pięknie


Aniu dziękuje zieloności sporo to tylko część po jednej stronie drogi jest jeszcze po drogiej stronie i za podwórkiem wyżej spora część .Liliowców mam ponad sto różnych gatunków .Rozsadzam sporo tego bo jest gdzie sadzić .Dalii posadziłam 120 wiosna ale mamy taką suszę ,że część przyschła.Zawsze w wakacje nadrabiałam wszelkie zaległości w tym roku cały sierpień pracuje dodatkowo więc nie mogę z niczym zdążyć.Nawet podlać nie ma kiedy a godzina to za mało podlewałam po trzy i też nie było za wiele.Dziś żniwujemy więc akcja ziarno trwa..Miłego weekendu życzę .
____________________
Beatka - W wiejskim, zielonym zakątku u Beatki
malgocha1960 23:09, 20 sie 2018


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Kobieto,przez miesiąc natrzaskasz więcej stron jak ja przez 6 lat.Dopiero co mówiłaś,że zakładasz wątek,a tu już tyle stron.W czwartek jadę znowu do Pęchcina z koleżankami.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
sylwia_slomc... 23:21, 20 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Beatko masz taką powierzchnię jak ja i już pięknie ją zagospodarowałaś, ogród bylinowy więc roboty masę masz, podziwiam ilość zgromadzonych roślin, piękna kolekcja liliowców i dalii
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Beatkowo 22:58, 22 sie 2018


Dołączył: 12 sie 2018
Posty: 129
malgocha1960 napisał(a)
Kobieto,przez miesiąc natrzaskasz więcej stron jak ja przez 6 lat.Dopiero co mówiłaś,że zakładasz wątek,a tu już tyle stron.W czwartek jadę znowu do Pęchcina z koleżankami.


Super Małgosiu baw się dobrze.Spokojnie nie przebije cie .Teraz siedzę nad przedstawieniem na zakończenie zielonych wakacji .Jutro w pracy mam w planie owocowe sałatki z dziećmi robić.Po pracy jadę księgować kolejną część podręczników więc mało czasowa jestem jak zwykle a wieczorem remont w domu na brak zajęć nie narzekam .
____________________
Beatka - W wiejskim, zielonym zakątku u Beatki
AgataM 23:04, 22 sie 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Ale Twój wątek pędzi.... Nie dziwię się. Jest co oglądać.
Pozdrawiam.....
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Beatkowo 23:07, 22 sie 2018


Dołączył: 12 sie 2018
Posty: 129
sylwia_slomczewska napisał(a)
Beatko masz taką powierzchnię jak ja i już pięknie ją zagospodarowałaś, ogród bylinowy więc roboty masę masz, podziwiam ilość zgromadzonych roślin, piękna kolekcja liliowców i dalii


Witam dziękuje za odwiedziny .To część mojego ogródka zgromadziłam troche bylin krzwów hortensji lubie jak zawsze dużo kwitnie. Z braku czasu pozostałe części czekają bym tam zajrzała i przychyliła się ale zawsze coś pilniejszego . Wczoraj odwiedziłam Muzeum Ziemii kujawskiej i Dobrzyńskiej w Kłóbce i Park etnograficzny było zwiedzanie , tłoczenie oleju z lnu i robienie swojskiego masła fajna sprawa .Atrakcja dla dzieci. Staram się ale dużo jeszcze przede mną
____________________
Beatka - W wiejskim, zielonym zakątku u Beatki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies