Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

HannaR 21:47, 20 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Ale żeby był taki sam misz masz?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
anna_t 21:48, 20 sie 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Może nie taki sam ale może powtórzyć bergenie? Hakone?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
HannaR 21:55, 20 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Też o czymś takim myślałam.
Bergenie bardzo lubię, tylko w czasie mrozu kiepsko wyglądają. Hakone znika po przycięciu na miesiąc więc nie byłoby nic. Myślałam o carexach variegata, które tam już są.

Tylko tam jest dosyć spora powierzchnia. Jak już bym się na coś zdecydowała to nie byłoby odwrotu. I czy nie byłoby łyso bez wyższego poziomu?

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Toszka 21:59, 20 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
HannaR napisał(a)


Oto co rośnie tam w tej chwili:



Czyli ta rabata jest naprzeciwko tej wczesniejszej? Tej która nas zachwyciła?

Z hortek trzymających biel świetna jest 'Magical Moonlight'.
Co to za miskanty? Takie łaczenie miskantów z hortkami naprzemiennie wymaga sporej odwagi na poczatku, bo trzeba zachować spore odstępy...bywa, że 2-2,5m. Po 3-4 latach robi się ścisk, jesli odstępy były za małe i dobrze to nie wygląda.

Te ciski to rosną z jakimś planem? zamysłem?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiolka5_7 22:17, 20 sie 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Buu ...a miałam plan posadzić trawki i hortki na przemian...dzięki Toszka
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
HannaR 22:48, 20 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Toszka napisał(a)


Czyli ta rabata jest naprzeciwko tej wczesniejszej? Tej która nas zachwyciła?

Z hortek trzymających biel świetna jest 'Magical Moonlight'.
Co to za miskanty? Takie łaczenie miskantów z hortkami naprzemiennie wymaga sporej odwagi na poczatku, bo trzeba zachować spore odstępy...bywa, że 2-2,5m. Po 3-4 latach robi się ścisk, jesli odstępy były za małe i dobrze to nie wygląda.

Te ciski to rosną z jakimś planem? zamysłem?


Tak, ta rabata jest na wprost tej, którą pokazywałam. Nie wiem czy chcę na niej hortensje, bo mam ich trochę po drugiej stronie domu. Miskanty kupione jako gracki, ale nimi nie, bo kwitną. Pomysł na nasadzenia wziął się stąd:

https://stylowi.pl/44027461

Wyszła kiepska imitacja, przerabiana już ze dwa razy. I dalej nie wiem co z tym zrobić.

Na przeciwko jest wzorzyście, to na tej rabacie powinien chyba panować spokój. Jest misz masz bez sensu i na dokładkę smutno. Elewacja jest szara i jest tam półcień, więc przydałoby się trochę "ocieplić" to wszystko nasadzeniami. Ale jakimi?


____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 22:49, 20 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
A może wszystkie hortensje (limki) z drugiej strony domu przenieść tutaj i całość obsadzić hortensjami?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Toszka 23:38, 20 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A co to za cisy? Gatunek?
Nie z każdego cisa uzyskasz kostki.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 07:44, 21 sie 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Haniu, witam się u Ciebie uprzejmie.

Garażowa jest obłedna - fantastyczne zestawienie faktur i zupełnie nie rozumiem, dlaczego po prostu nie powtórzysz go pod domem.
To raz.
A dwa - ja tam żadnego chaosu ani miszmaszu nie widzę. Widzę rabatę, która potrzebuje czasu żeby dojrzeć.

Jakbym bardzo się uparła, żeby się czegoś czepnąć, to ze dwie drobne uwagi bym miała:
- na garażowej masz kulki, więc pod domem też robiłabym kulki, a nie sześciany (chociaż inspiracja przednia)
- pomiędzy oknami przydałyby się jakieś wysokie akcenty. Albo cisy wąskokolumnowe albo marikeny na pniu, ale musiałyby być wysoko szczepione, żeby korona wypadła mniej więcej w połowie wysokości okna.

No i bergenii bym dodała. Jak na byliny, to one i tak nieźle wyglądają w zimie (nie przesadzajmy już z tymi wymaganiami) a ich duże liście dają dobry kontrast do traw. Hosty też mogłyby być, ale ich zimą i wczesną wiosną w ogóle nie ma.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
eVka 10:17, 21 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
HannaR napisał(a)


Witaj Ewo,
Do Ciebie też zaglądałam po cichutku. Przeczytałam, że lubisz rozchodniki. Właśnie zamówiłam 4 odmiany po 3 sztuki. Wprawdzie lubię je w dużych ilościach w jednym miejscu, ale nie mogłam oprzeć się pokusie. Może pomożesz mi je gdzieś upchnąć?

Tak bardzo lubię rozchodniki, mam u sibie dwa kolory, te zwykłe zielone i matrona-czekoladowo-bordowe. Potrzebują dużo słońca, nie wiem gdzie masz go najwięcej.

Co do rabatki pod domem, ja mam duże kulki żywotnikia danica z hakone all gold z przdu i turzycą ID pmiędzy, minimalistyczne zestawienie ale wszystkim sie podoba
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies