Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

polinka 10:31, 21 sie 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Haniu, czy ten miskant, którego podejrzewasz, że nie jest Gracilimusem co roku u Ciebie kwitnie? Pokaż zdjęcie kwitnącego i zrób fotkę podstawy kępy. Chodzi mi o ułożenie żdziebeł od samego dołu Może będę mogła pomóc w rozszyfrowaniu
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Sonka 11:54, 21 sie 2018


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Ty już masz piękny ogród, nie młody, klimatyczny.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Kasia_CS 13:06, 21 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nooo i ja podzielama uznanie dla garażowej będę zaglądać z przyjemnością jak się rozwinie temat podokiennej
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
HannaR 13:33, 21 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Toszka napisał(a)
A co to za cisy? Gatunek?
Nie z każdego cisa uzyskasz kostki.


Hicksi, bo ma czerwone owoce. Myślałam wtedy o dosyć wysokich tych kostkach, i posadziłam w dwóch rzędach po trzy szt. żeby były grubsze. Chciałam, żeby się ze sobą połączyły i tym bliżej domu już się prawie udało.

Ale jak pisałam nie jestem zadowolona z tej kompozycji. Cisy są zdrowe i już zastanawiałam się gdzie je przesadzić, w przypadku wyklarowania się nowej koncepcji na tę rabatę. Na razie nic nie wymyśliłam.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 13:42, 21 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
makadamia napisał(a)
Haniu, witam się u Ciebie uprzejmie.

Garażowa jest obłedna - fantastyczne zestawienie faktur i zupełnie nie rozumiem, dlaczego po prostu nie powtórzysz go pod domem.
To raz.
A dwa - ja tam żadnego chaosu ani miszmaszu nie widzę. Widzę rabatę, która potrzebuje czasu żeby dojrzeć.

Jakbym bardzo się uparła, żeby się czegoś czepnąć, to ze dwie drobne uwagi bym miała:
- na garażowej masz kulki, więc pod domem też robiłabym kulki, a nie sześciany (chociaż inspiracja przednia)
- pomiędzy oknami przydałyby się jakieś wysokie akcenty. Albo cisy wąskokolumnowe albo marikeny na pniu, ale musiałyby być wysoko szczepione, żeby korona wypadła mniej więcej w połowie wysokości okna.

No i bergenii bym dodała. Jak na byliny, to one i tak nieźle wyglądają w zimie (nie przesadzajmy już z tymi wymaganiami) a ich duże liście dają dobry kontrast do traw. Hosty też mogłyby być, ale ich zimą i wczesną wiosną w ogóle nie ma.



Miło mi Ciebie widzieć w moich skromnych progach. Dziękuję za pochwały. Sama się dziwię jak fajnie ta garażowa wygląda. To jej 3 sezon z wyjątkiem wielkiej kuli cisowej i świerczka.

Odnośnie rabaty podokiennej: robiłam już wizualizacje z kulami trzmielinowymi na pniu. Żółty kolor ociepliłby szarą ścianę. Ale co będzie jak wypatrzy mnie ćma?
Wieczorem wstawię zdjęcie z widokiem na obydwie rabaty, żeby było lepiej widać, jak jedna z drugą się komponują.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 13:47, 21 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
effka napisał(a)

Tak bardzo lubię rozchodniki, mam u sibie dwa kolory, te zwykłe zielone i matrona-czekoladowo-bordowe. Potrzebują dużo słońca, nie wiem gdzie masz go najwięcej.

Co do rabatki pod domem, ja mam duże kulki żywotnikia danica z hakone all gold z przdu i turzycą ID pmiędzy, minimalistyczne zestawienie ale wszystkim sie podoba


Najwięcej słońca mam tam gdzie dużo trawy na zdjęciach. Tam też planuję wycięcie z kawałka trawnika rabaty w pobliżu wiaty i skomponowanie rabaty z rozchodnikami. Jeszcze w tym tygodniu powinna przyjść przesyłka z zamówinymi rozchodnikami.

Polecę wieczorkiem obejrzeć tę Twoją rabatę. Właśnie coś takiego minimalistycznego chodzi mi po głowie. Dzięki za podpowiedź.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 14:01, 21 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
polinka napisał(a)
Haniu, czy ten miskant, którego podejrzewasz, że nie jest Gracilimusem co roku u Ciebie kwitnie? Pokaż zdjęcie kwitnącego i zrób fotkę podstawy kępy. Chodzi mi o ułożenie żdziebeł od samego dołu Może będę mogła pomóc w rozszyfrowaniu


Witaj Polinko .
Właśnie niedawno wróciłam z Bieszczad (niestety nie połoniny, ale samochodem objechałam całe ). Twoje zdjęcia z gór boskie. (Nie wspominając o trawiastym ogrodzie, bo to już wszyscy już wiele razi mówili)

Wieczorem obfotografuję miskanty. Mają 3 sezon i co roku kwitną.

Mam też inne miskanty, które siostra przywiozła mi z Węgier. Mają delikatniejsze źdźbła, cieplejszy kolor i nie kwitną w ogóle.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 19:12, 21 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Sonka napisał(a)
Ty już masz piękny ogród, nie młody, klimatyczny.


Dzięki. Część roślin jest stara, np. lilak, który "robi" za drzewo wielopniowe,kilka bukszpanów, czy cis przy garażu. Więcej jest nowych roślin 2-3 letnich. Nowe rośliny dopasowywałam do starych nasadzeń.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 19:13, 21 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Kasia_CS napisał(a)
Nooo i ja podzielama uznanie dla garażowej będę zaglądać z przyjemnością jak się rozwinie temat podokiennej



Witaj i zapraszam!
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 19:53, 21 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Tak wyglądają obie rabaty. Nie wiem dlaczego, ale ta po prawej nie pasuje mi do tej po lewej. Hortensje na 100 % wyrzucam stąd na wiosnę. Co zostawić? Co dosadzić? Nie wiem.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies