Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

Toszka 13:21, 22 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
HannaR napisał(a)
Czytałam o SS, że rozświetlają ciemne zakątki. Ale to już było po tym jak kupiłam Variegaty. I tak planuję na wiosnę zmiany na tej rabacie, więc nie wykluczone, że wymienię.

To variegaty są takie całkiem be?



Ależ nie!
Po prostu Silvery do ciemnych zakątków są niezastąpione.

Na szczęscie spory jest wybór carexów i mozna robić przerózne zestawienia i aranżacje.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 13:51, 22 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Haniu, mnie też na tej rabacie po prawej brakuje czegoś wyższego pomiędzy oknami.
No i powtórzyłabym jakieś gatunki z lewej rabaty - bergenie, hosty i niskie trawki.

Co do Silverów to Toszka mnie zabije, ale jakoś ich nie pokochałam. To znaczy pokochałam namiętnie w zeszłym roku jesienią, rzeczywiście świecą na rabatach i cuuudnie wyglądają. Ale wiosną tak długo się zbierały, że miłość mi przeszła... Oddałam wszystkie Izie-Ursie, więc domek zyskały zacny (może jednak Toszka mnie nie zabije ). U mnie została jedna kępa i muszę uczciwie przyznać, że teraz wygląda genialnie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 14:25, 22 sie 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
To uczciwie powiem, że silvery zbierały mi się tak samo długo jak ID
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
eVka 15:52, 22 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
HannaR napisał(a)


Kupiłam 4 odmiany po 3 sztuki. 2 z nich w kolorze żółtym. Dziś wysyłka.

Jakie odmiany?
____________________
eVka 15:58, 22 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
makadamia napisał(a)
To uczciwie powiem, że silvery zbierały mi się tak samo długo jak ID

Oj tak, długo się zbierają wiosną, ale już potem kocham carexy
____________________
HannaR 17:47, 22 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
effka napisał(a)

Jakie odmiany?


Rozchodnik karpacki Sunkissed Sedum telephium
Rozchodnik Rainbow Xenox Sedum
Rozchodnik Eline Sedum
Rozchodnik Pool Party Sedum
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 17:55, 22 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
mrokasia napisał(a)
Haniu, mnie też na tej rabacie po prawej brakuje czegoś wyższego pomiędzy oknami.
No i powtórzyłabym jakieś gatunki z lewej rabaty - bergenie, hosty i niskie trawki.

Co do Silverów to Toszka mnie zabije, ale jakoś ich nie pokochałam. To znaczy pokochałam namiętnie w zeszłym roku jesienią, rzeczywiście świecą na rabatach i cuuudnie wyglądają. Ale wiosną tak długo się zbierały, że miłość mi przeszła... Oddałam wszystkie Izie-Ursie, więc domek zyskały zacny (może jednak Toszka mnie nie zabije ). U mnie została jedna kępa i muszę uczciwie przyznać, że teraz wygląda genialnie.


Czyli nie iść w kierunku rabaty minimalistycznej z jednym gatunkiem, tylko odwrotnie? Powtórzyć misz masz z garażowej? Powoli zaczyna mi się ten pomysł podobać, tak jak patrzę na całość od strony wjazdu.

Takie niepewne rośliny mogą występować w rabacie kilkugatunkowej. Nawet jak w jednym roku nie wypalą, to nie będzie się to tak rzucało w oczy. Gorzej jak mają pełnić rolę pierwszoplanową. SS nie posiadam, choć mam ochotę na jednego dla wypróbowania.


____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 17:59, 22 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
effka napisał(a)

Oj tak, długo się zbierają wiosną, ale już potem kocham carexy


Moje ID też teraz super wyglądają. Je po prostu trzeba ładnie przyciąć na wiosnę i pokochać takie przycięte. A potem jest już tylko coraz lepiej.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 18:02, 22 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
mrokasia napisał(a)
Haniu, mnie też na tej rabacie po prawej brakuje czegoś wyższego pomiędzy oknami.


A co na przykład?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 18:20, 22 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Moje rozchodniki:


Ciski:


I rozplenice:
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies