Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

Toszka 22:01, 21 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
a.... i Ice Dancery proponuję wymienić na Silver Sceptre. Silvery wprowadzą jasność i fajnie rozświetlą rabatę i zrównoważą biały akcent z hostami na przeciwko.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
HannaR 22:19, 21 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Po prawej stronie są carexy variegata. Dałam je, bo nie chciałam, żeby się rozchodziły po rabacie.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Toszka 22:42, 21 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ty musisz wpaść do mnie i zrozumiesz wyższość Silverów
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 09:29, 22 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
HannaR napisał(a)


Najwięcej słońca mam tam gdzie dużo trawy na zdjęciach. Tam też planuję wycięcie z kawałka trawnika rabaty w pobliżu wiaty i skomponowanie rabaty z rozchodnikami. Jeszcze w tym tygodniu powinna przyjść przesyłka z zamówinymi rozchodnikami.

Polecę wieczorkiem obejrzeć tę Twoją rabatę. Właśnie coś takiego minimalistycznego chodzi mi po głowie. Dzięki za podpowiedź.

one są fajne bo bardzo szybko rosną, co rok można je dzielić więc nie kupuj dużo.
____________________
eVka 09:30, 22 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
a.... i Ice Dancery proponuję wymienić na Silver Sceptre. Silvery wprowadzą jasność i fajnie rozświetlą rabatę i zrównoważą biały akcent z hostami na przeciwko.

Kurcze jak odróżnic ID od SS?
____________________
Toszka 11:02, 22 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Bardzo łatwo
ID ma dość sztywne uniesione listki. W miarę szerokie. To taki "męski" carex.
Od nerwu ma szeroki zielony pasek i wąską biało-kremową obwódkę.

Silver ma dwa razy węższe listki. Kępki rosną fontannowo. Są gęste. Od nerwu jest także zielony pasek, ale wąski. Biała obwódka jest biała, nie kremowa i nie żółta. Czasami na listkach jest od nerwu zielony pasek, potem po bokach biały, znów zielony ale wąziutki i znów biały. Przewaga białego koloru jest znacząca. Od końca lipca biały kolor jest bardzo dominujący, a na jesieni finalnie ten carex swoją bielą pasków odbija cudownie popołudniowe i wieczorne promienie słońca i aż świeci srebrem To król jesieni. Wiosną gorzej wygląda i dopiero zaczyna nabierać czystej bieli. Rośnie szybko. Wymaga podziału co 3-4 lata ponieważ piórka zaczynają wybrzuszać się w tłoku i słabo korzenić. Ale ten problem dotyczy większości kępiastych carexów
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 11:31, 22 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
Bardzo łatwo
ID ma dość sztywne uniesione listki. W miarę szerokie. To taki "męski" carex.
Od nerwu ma szeroki zielony pasek i wąską biało-kremową obwódkę.

Silver ma dwa razy węższe listki. Kępki rosną fontannowo. Są gęste. Od nerwu jest także zielony pasek, ale wąski. Biała obwódka jest biała, nie kremowa i nie żółta. Czasami na listkach jest od nerwu zielony pasek, potem po bokach biały, znów zielony ale wąziutki i znów biały. Przewaga białego koloru jest znacząca. Od końca lipca biały kolor jest bardzo dominujący, a na jesieni finalnie ten carex swoją bielą pasków odbija cudownie popołudniowe i wieczorne promienie słońca i aż świeci srebrem To król jesieni. Wiosną gorzej wygląda i dopiero zaczyna nabierać czystej bieli. Rośnie szybko. Wymaga podziału co 3-4 lata ponieważ piórka zaczynają wybrzuszać się w tłoku i słabo korzenić. Ale ten problem dotyczy większości kępiastych carexów

O fajna instrukcja rozpoznawania, to ja mam ID bo zdecudowanie jest bardzej zielony niż biało/srebrny. Muszę kupić SS, zaciekawił mnie. Dzięki.
____________________
HannaR 12:59, 22 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Toszka napisał(a)
Ty musisz wpaść do mnie i zrozumiesz wyższość Silverów


Dzięki za zaproszenie, ale u Ciebie zamknięte .


____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 13:03, 22 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Czytałam o SS, że rozświetlają ciemne zakątki. Ale to już było po tym jak kupiłam Variegaty. I tak planuję na wiosnę zmiany na tej rabacie, więc nie wykluczone, że wymienię.

To variegaty są takie całkiem be?

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 13:04, 22 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
effka napisał(a)

one są fajne bo bardzo szybko rosną, co rok można je dzielić więc nie kupuj dużo.


Kupiłam 4 odmiany po 3 sztuki. 2 z nich w kolorze żółtym. Dziś wysyłka.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies