Gdzie jesteś » Forum » Wystawy ogrodnicze » Wystawa "Zieleń to życie" 2011

Pokaż wątki Pokaż posty

Wystawa "Zieleń to życie" 2011

malwes 23:59, 28 sie 2011


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Różnego rodzaju donice, oświetlenie i ciurkadełka też były:







Dla kogoś początkującego jak ja, to wspaniała sprawa bo mogłam popatrzeć na tematykę ogrodów w szerszej perspektywie, zobaczyć mnóstwo roślin i zestawień na żywo, popytać, pooglądać, podotykać - i wszystko w jednym miejscu: i roślinność i ozdoby i środki ochrony roślin i oświetlenie i donice i fontanny itp...
Jedyny minus - problem z zaparkowaniem, tłumy (podobno, ja jakoś nie trafiłam) ....poza tym naprawdę rewelacyjna inicjatywa.

To tyle ode mnie
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 00:02, 29 sie 2011


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Bogda napisał(a)
A powiedzcie jak to jest z kupowaniem roślin na takich wystawach, bo ja nigdy nie byłam i nie wiem, jest jakies stoisko gdzie te roslinki wypatrzone się kupuje?no bo przy stoiskach na których są wystawione i prezentowane to chyba nie?


Bogda - ja nie byłam w dniu dla profesjonalistów więc jak kupuje "palestra" to nie wiem - trzeba Danusi zapytać. Dla zwiedzających w sobotę było osobno wyznaczone miejsce na kiermasz roślin. Dziś, w nd, z tego co wiem można było wiele eksponatów powystawowych, nie tylko roślinnych, nabyć w niższych cenach bezpośrednio na stoiskach.
Co do wczorajszego dnia, kupiłam niebieską hortensję ale miałam wrażenie, że te rośliny na kiermaszu były w średniej kondycji - ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że wczoraj w W-wie były 33 stopnie a ja byłam po 15.00 czyli od rana roślinki stały w upale.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Martek 00:27, 29 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Nie będę się rozpisywać.Dziękuję Dziewczyny za relacje .Wystawa palce lizać
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Gardenarium 06:40, 29 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bogda napisał(a)
A powiedzcie jak to jest z kupowaniem roślin na takich wystawach, bo ja nigdy nie byłam i nie wiem, jest jakies stoisko gdzie te roslinki wypatrzone się kupuje?no bo przy stoiskach na których są wystawione i prezentowane to chyba nie?


Kiermasz był wspaniały i tłoku nie było (w piatek) Ostatniego dnia na pewno była wyprzedaż stosisk. Zauważyłam wielki stożek cisowy (trochę krzywy) za 160 zł (była cena na nim)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 06:43, 29 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Napisałąm wczoraj artykuł z 80 zdjęciami, Ronin dziś powinien zamieścić. Pooglądacie galerię, natomiast resztę zdjęć zamieszczę na tym wątku

Tynka koniecznie pokaż swoje fotki, ciekawa jestem perukowca
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanka 08:26, 29 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
O, fajnie, że będzie artykuł.
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
magnolia 11:13, 29 sie 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Witajcie.
Podglądam Was czasem ( prawie codziennie), bo bardzo tu jest miło. Jestem projektantem zieleni i właścicielką ogrodu który staram się zagospodarować po budowie.
Chciałam odpowiedzieć w sprawie zakupów na wystawie- warto tam wpaść o 16 tej i później- wtedy wszystko czego nie kupili hurtownicy można kupić z wystaw. Warto tam wpaść, można kupić piękne okazy. Zwykle nie mają okazyjnej ceny, ale często są trudno dostępne. Ja byłam w piątek, ale wczoraj też tam wpadliśmy- wyszliśmy z 3 donicami ,jeżówką , turzycami i 2 rodzajami ostnicy. Dobrze że byliśmy z dziećmi i że się wierciły bo byśmy tam jeszcze kupowali i kupowali...
____________________
Sebek 11:53, 29 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No suuuper ta wystawa była, mnie chyba najbardziej zachwyciły elementy wodne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
tyna 14:51, 29 sie 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Warto wybierać się na takie duże wystawy by wyczuć "co w trawie piszczy".....warto i już
Zupełny misz-masz: wiele już zostało powiedziane (artykuł) i pokazane....

nad głowami


nowość....etykieta a realny kwiatostan


dodatki....


reklamował się tak sklep hyzop.pl - szaleństwo jeżówkowe kupujące tłumy wokół....


kosaćce u Dębskich.....


........coś tak jakby dla monteverde


nowy clematis Marczyńskiego "Sweet Summer Love":


i wiele, wiele innych fajnych spraw było.....
no trzeba tam być i już - jak się już tak niedaleko mieszka

____________________
pozdrawiam :)
Joanka 17:24, 29 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Ło matko.......białe truskawki......
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies