Gdzie jesteś » Forum » Balkonowe » Pelargonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Pelargonie

danka1971d 13:36, 31 sty 2011


Dołączył: 20 sty 2011
Posty: 170
Nie, no jestem pod wrażeniem...żółto-zielone pelargonie? cudo.Gdzie takie można kupić?????a te pomarańczowe też niczego sobie.
Widziałam już różne odmiany,ale te powaliły mnie całkowicie......

Ja jakoś mam przekonanie do bluszczolistnych pojedynczych w czerwonym kolorze.Co roku obsadzam nimi balkon i taras,niekiedy z małymi zmianami.Kwitną naprawdę obficie do samych przymrozków.Przy sadzeniu zawsze do podłoża dosypuje nawóz osmocote i sprawa załatwiona na cały sezon.Nie muszę pamiętać gdzie i kiedy były zasilane rośliny.Przeliczyłam,że chociaż na początku przy zakupie wydaje się może dość drogo, to patrząc na cały sezon wychodzi naprawdę taniej,a i jaka jakość i obfitość kwitnienia?!!!

____________________
-Danka- Mój zielony świat
Gardenarium 16:47, 01 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja swoją żółto-zieloną kupiłam w zeszłym roku w Anglii, ale u nas będą też, dotrą w końcu. Natomiast pomarańczową spotkałam w tym roku na targach w Essen. Nasi producenci wykupią licencję, albo zakupią sadzonki i też będą.
Odnośnie Osmocote, jakoś nie miałam przekonania do jego działania. Ale teraz wpadłam na pomysł, aby posadzić dwie jednakowe rośliny w jednakowe doniczki i jedną podsypać Osmocote, a drugą podlewać Magiczną Siłą i cóż, liczyć kwiaty i robić zdjęcia. Zobaczymy kto wygra ten wyścig.
Dobry pomysł ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 18:54, 01 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Dobry, bo też chciałam zastoować jeden z tych 2 nawozów, tylko nie wiedziałam którymoże też tak spróbujęa jaki Danusiu, nawóz masz do kwitnących?jeden do wszystkich czy do każdego inny?
____________________
U Matki
shrekol 19:30, 01 lut 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Ja swoje doniczkowe kwitnące zasilałem Florovitem do kwitnących, później zacząłem stosować PLANTON K efekt był lepszy niż po Florovicie. Ale jednak codzienne podlewanie konewką wszystkich moich doniczkowych zajmowała mi 3h. Najpierw wężem wszystko by namoczyć ziemię później woda z PLANTON K w konewce i wszystkie doniczki W tym roku muszę coś bardziej skutecznego i mniej pracochłonnego poszukać
____________________
Matka 19:32, 01 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
No własnie to jest uciązliwe, najlepiej system nawadniający chyba co?albo hydrożele może?chyba, że to taki chwyt reklamowymi sie jakos smiesznie ziemia zbija i potem jak podlewam to dużo wody sie marnuje bo pzrecieka!albo dokupie jeszcze doniczki i powkładam jedna w drugą
____________________
U Matki
shrekol 19:50, 01 lut 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Najlepszy i najpraktyczniejszy system automatycznego podlewania był by, tylko przy moje liczbie doniczek i ich ciągłym przestawianiu to chyba nikt by mi go nie zaprojektował i wykonał , Taka duża ilość stojącej wody może powodować gnicie korzeni. Ja mam podstawki w, których trochę wody się zbiera ale w dzień szybko wyparowuje.
____________________
Gardenarium 20:26, 01 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Odnośnie nawozu, Magiczna Siła do roślin balkonowych.
Co do nawadniania, trudno podlać donice przy pomocy systemu, albo są przelewane albo nie dolewane. Zawsze mieliśmy z tym kłopot z powodu braku odpowiednich kroplowników czy czegoś takiego. Ja osobiscie mam do donic tylko na balkonie, reszta ręcznie. Przestawiam donice i Witek by zwariował chyba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 22:37, 01 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ja do grządek używam wachlarza,podłączam do szlaucha i ustawiam między grządkami, jak podleje przestawiam dalej, trawnik też tak podlewam , tylko skalniak ręcznie i rośliny na tarasie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
shrekol 07:01, 02 lut 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
gardenarium napisał(a)
Przestawiam donice i Witek by zwariował chyba.


Skąd ja znam to przestawianie Danusiu dla nas to tylko konewka lub wąż
____________________
danka1971d 10:33, 02 lut 2011


Dołączył: 20 sty 2011
Posty: 170
Bogda napisał(a)
No własnie to jest uciązliwe, najlepiej system nawadniający chyba co?albo hydrożele może?chyba, że to taki chwyt reklamowymi sie jakos smiesznie ziemia zbija i potem jak podlewam to dużo wody sie marnuje bo pzrecieka!albo dokupie jeszcze doniczki i powkładam jedna w drugą





Bogna,podstawa to dobra ziemia i wtedy woda nie będzie tak przelatywać,a poza tym trzeba pamiętać o regularnym podlewaniu,najlepiej z ranka.Kawkę w rękę i na obchód kobieto...he,he...

____________________
-Danka- Mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies