Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Chore Limelight:(

Pokaż wątki Pokaż posty

Chore Limelight:(

noemi 20:13, 19 cze 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Na mojej lime listki wyglądają tak a w środku żółknie ...




czy to są mszyce ... ?
____________________
ogród magdalenka
Sebek 23:00, 19 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nooo, to chyba ich sprawka... Pryskaj polysectem, pomoże- na następny dzień zostanie po nich popiół
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
noemi 23:07, 19 cze 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
oooo dzięki ... bo zamieściłam to tu, to tam, moje biedne listki ;-( i czekałam na odpowiedź ... jutro kupię ten środek.
____________________
ogród magdalenka
magja_ 23:32, 19 cze 2012


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
narazie nie pryskaj..... szanuj swoje zdrowie. Obejrzyj dobrze czy nie ma tam żadnych owadów, jakichś pozostałości po nich - czyli np po mszycach kleistego nalotu, jakiś kup, jajeczek etc. Mszyce widać gołym okiem a wspomnienia po nich nie trzeba pryskać

A co w środku żółknie?

____________________
noemi 22:56, 08 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Witaj Magja_ w środku krzaczka żółkną liście ... nie jest to chloroza bo liście są całe żółte ... wyczytałam ,że to może mieć związek z ph ... zastosuję torf kwaśny lub nawóz do hortensji i będę obserwować, druga sprawa to może ma za mokro ... limelight musi mieć kwaśną ziemię ? chyba nie?
____________________
ogród magdalenka
Sebek 23:00, 08 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie musi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
noemi 23:04, 08 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Czyli to nie może chodzić o ph ... to ma za mokro ... no nic , zobaczę , może jej miejsce nie pasuje ... jutro postaram się zrobić zdjęcie ...
____________________
ogród magdalenka
Martek 23:10, 08 lip 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
noemi napisał(a)
Na mojej lime listki wyglądają tak a w środku żółknie ...




czy to są mszyce ... ?

O tak wyglądają ślady po mszycach ???
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 23:10, 08 lip 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
magja_ napisał(a)
narazie nie pryskaj..... szanuj swoje zdrowie. Obejrzyj dobrze czy nie ma tam żadnych owadów, jakichś pozostałości po nich - czyli np po mszycach kleistego nalotu, jakiś kup, jajeczek etc. Mszyce widać gołym okiem a wspomnienia po nich nie trzeba pryskać

A co w środku żółknie?
Kocham Magio tą twoją minkę

____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
vesper 22:48, 18 lip 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Witajcie!
Dopiero co posadziłam w swoim ogródku hortensje i teraz uwaga... odmiana 'Lima'


Dwie sadziłam w sobotę, trzecią dokupiłam dziś i martwię się, bo zauważyłam, że te wcześniej posadzone mają nieco pożółkłe liście. Nie tylko pojedyncze listki, ale jakby cała roślinka była bardziej "limonkowa" niż ta dosadzona dziś. Jak sądzicie, czy coś im dolega?




Dla porównania odcieni liści, z prawej to ta "limonkowa", z lewej dziś dosadzona (rabata w trakcie tworzenia, na górze resztki trawnika do przekopania ).
____________________
Ogródek vesper
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies