Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród profanki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród profanki

kura_domowa 12:39, 02 wrz 2011

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 45
magnolia napisał(a)
ja akurat nie szukałabym tu koniecznie symetrii. Kulki bukszpanu mogą tu być ozdobą- wyrazistym kształtem w dywanie z czegoś niskiego- no. w żurawkach. Nie musza rosnąć w rzędzie czy równych odstępach- mogą jakby rzucone w ten dywan. Cisy posadziłaś symetrycznie?- to może po prawej stronie posadź na tle ogrodzenia 2-3 hortensje obok siebie. Możesz między nie, albo obok posadzić miskanta, choć ja szukałabym jednak odstępstw od Danusinej kompozycji- ze względu i na siebie i na nią. Zamiast miskanta posadziłabym trzęślicę- molinia arundinacea, albo przed hortensjami kilka rosplenic japońskich.


Dziękuję za sugestie. Idę szukać info ma googlach o tych roslinach - jak to wogole wygląda.
Z zasady nie jestem zyciową kserokopiarką i jest mi niezmiernie głupio, ale ta dziedzina jest dla mnie jak czarna magia. Jak pisałam na poczatku - przeniosłam sie z blokowiska i staram się ogarnąc temat. A estetyka ogrodu Danusi mi odpowiada.
Goni mnie czas, bo na dniach będe pewnie rodzić, stąd to kopiowanie. Boję sie ze potem moze być róznie z czasem mając dwójkę drobiazgów placzących sie pod nogami i wiszacych na piersi.
Już teraz cierpię na niedoczas strajac się spacyfikowac niezwykle energicznego dwulatka.

Idę do wątku Any. Dziekuję bardzo za wszleką pomoc i sugestie. Bardzo!
____________________
mój ogród pozdrawiam Agnieszka
magnolia 12:54, 02 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
nie chciałam żeby było Ci głupio. Rozumiem Cię- sama tez czasem chcę przerobić cały mój pomysł na ogród pod wpływem zdjęcia czy widoku. Chciałam tylko doradzić, że do dobrej, pełnej smaku osnowy można dodać kilka drobiazgów, które dodadzą czegoś innego i to będzie fajne że są różnice.
Trzymam za Ciebie kciuki, stan ciąży i dwulatka przy nodze ( i pewnie na rękach, na brzuchu, na szyi....) jest mi znany.
____________________
kura_domowa 01:46, 17 wrz 2011

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 45
Zagoniłam swojego dwulatka do roboty

____________________
mój ogród pozdrawiam Agnieszka
Lena 07:48, 17 wrz 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Ogrodnik cudny
Dzięki niemu,praca wre a efekty będą powalające.Czekam na nowe zdjęcia
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Sebek 20:07, 17 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na starszego wygląda

Nasadzenia cudne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 13:21, 23 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Uśmiech od nas
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Puskaogrodni... 22:44, 23 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
kura_domowa napisał(a)
Witam ponownie
Te kilka dni które goszczę na Waszym forum były nieocenione. Niestety, powodu ograniczeń czasowych nie dałam rady wirtualnie odwiedzić wielu ogrodów i przyswoić miliona informacji oraz tego całego ogromu wiedzy i doswiadczenia, którym się tutaj dzielicie.Niemniej jednak czuję ze połknęłam bakcyla i chcę miec piękny ogród Ja naprade bardzo przepraszam, bo wiem, że bazując na tym co tutaj się znajduje powinnam sama zaprojektować swój ogród, wybrac rosliny i nie zawracać nikomu głowy.
Ale chciałabym pomocy przy stworzeniu szkieletu i bazy pod dalsze nasadzenia.

Poniewaz naśladownictwo jest najlepszą formą komplementu, mam nadzieję, że Danusia nie będzie mocno na mnie zła, ze zechcę niestety splagiatować efekty jej wielotelniego wysiłku umysłowego oraz cięzkiej pracy. Jak pisałam wczesniej - jestem zdesperowana (przed porodem), umeczona i jak to człowiek szukam opcji uczynienia zycia łatwym prostym i przyjemnym Na ogrodach się nie znam, ale chciałabym zyc w pięknym otoczeniu. chciałabym jak najszybciej - przed porodem posadzić to co da sie posadzić (tą bazę- szkielet) - by nie wstydzić się gości którzy będa nawiedzac nas w celu obejrzenia nowego potomka.

Dlatego zdecydowałam sie na opcję bukszpany, cis i swierk serbski +rośliny zimozielone i hortensje i hosty.

Wejscie:




Chciałabym mieć takie:

- mogłabym prosić o podanie dokładego gatunku/odmiany tych stozków i kul? Czy to jest dobry okres na ich sadzenie? Jakie maksymalnej wielkości rosliny moge kupić by się przyjęły i bym jak najkrócej czekała na taki efekt?



To zółte to z tego co sobie wynotowałam to kordylina Heuchera Citronelle?

Czy na tym malutkim obszarze zmieściłabym jeszcze taką trawę i hortensję?

czy maiałoby sens sadzieć teraz: miskanta "Gracillimus" i Hydrangea paniculata "Limelight"?

I jeszcze pytanie o swierki serbskie. Z watku Danusi wynotowałam:

Swierk serbski. Sadziłam w mniejszej niż 1 metr. Chyba to było koło 80 cm. Były małe świerczki około 1,30 m. Teraz już wyrosły do wysokości domku sąsiada, którego miały właśnie zasłonić.

Jak szybko rosnie taki swierk? Bo posadziłabym go w ilości 2 sztuk (?) by oddzielić się optycznie od sąsiada.




Dziekuję bardzo za każda pomoc, sugestię i rady

Agnieszka.


Witam.
Dlaczego nie mogę zobaczyć żadnego Twojego zdjęcia?
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
an_tre 22:52, 23 paź 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Ani ja
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
bozena72 09:50, 24 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170
Witam Cię Agnieszko ) chciałam pooglądać Twoje cuda ale niestety ja nie widzę Twoich zdjęć tylko czarne kwadraty z znakami zakazu i wykrzyknikami ( no cóż może wkradł się jakiś błąd gdyż zdjęcia które wstawiłaś jako wzorcowe dla Ciebie są dla mnie widoczne ) ale je już znam z ogrodowiska ) wogóle trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie bo wyczytałam ze spodziewasz się dzidziusia ) no trzymam kciuki za pogodzenie prac ogrodowych z byciem mamą )
Zdjęcie "pracującego syna" to chluba jak polubi te prace to będziesz miała pociechę z jego pomocy w przyszłości )

pozdrawiam i do usłyszenia
____________________
popcorn 10:17, 24 paź 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajny pomocnik! Ja też nie widzę żadnych Twoich fotek...
pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies