Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród profanki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród profanki

kura_domowa 09:36, 03 lis 2011

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 45




nie mam opaski dookoła domu. czy musze ja zrobic ? czy sa moze jakies inne rozwiazania? wstarczy moze zwir? jakas folia?

przepraszam za małe itery i lakonicznosc, ale pisze jedna reka. na drugiej dziecie

i kolejne zdjecia (dzisiejsze)







tak - wiem, ze mam fatalny trawnik - czytałam o kancikach.
nie mam otynkowanego płotu i wiele innych...
____________________
mój ogród pozdrawiam Agnieszka
Wieloszka 11:59, 03 lis 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
kura_domowa napisał(a)

nie mam opaski dookoła domu. czy musze ja zrobic ? czy sa moze jakies inne rozwiazania? wstarczy moze zwir? jakas folia?

Witaj, ja tak a propos Twojego wpisu w "ogrodzie z lustrem" - łatwiej będzie trafić do Twojego wątku, jeśli wstawisz go w swoim podpisie. Szczegółowa instrukcja krok po kroku jest tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/351-drobne-zmiany-zagniezdzone-cytaty-i-linkowanie-swoich-watkow-w-podpisie
Według mnie opaska nie wszędzie jest potrzebna - np wzdłuż tej ściany. Wysypałabym ta powierzchnię jakimś żwirkiem lub kamieniami i byłaby super rabata, pełniąca jednocześnie rolę opaski. A ta opaska wokół domów bierze się z konieczności odprowadzania wody opadowej. Jeśli jej nie zrobisz, mogą nasiąkać Ci ściany wodą, ale to zależy jeszcze od innych czynników - może poradź się jakiegoś fachowca. Poza tym, jeśli zostawisz tam samą ziemię, niczym nie przykrytą (tzn. korą lub kamieniami) to podczas opadów mogą się brudzić ściany.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Sebek 19:57, 03 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie wiem czy masz membranę pod ziemią - jeśli tak to ściany mogą łapać wilgoć - a to dobre nie jest...

Opaski nie są potrzebne - głównie o tą membranę chodzi...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Bogdzia 22:57, 04 lis 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja się na tym nie znam więc tylko pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
kura_domowa 18:38, 17 lut 2014

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 45
Wracam. Po 2 latach. Nie mogę obiecać regularności w obecności. Nie obiecuję, że cokolwiek podpowiem, bo ja się nie znam. Wracam po inspiracje, pomysły i pomoc. Mogę zaofiarować zaangażowanie, dobry nastrój, pozytywne nastawienie i swoją osobę w realu, jeśli ktokolwiek bedzie w moich okolicach. Wracam z tym co wszyscy lubimy najbardziej.Ze zdjęciami z tym co próbowałam zrobić w czasie gdy mnie nie było.

Zdjęcia są świeżutkie, bo dzisiejsze.
Na wprost widać wejście.
Po obu stronach widać cisy, które docelowo chcę wyprowadzić w stożki. Podsadzone są runianką, bukszpanami, po prawej stronie pod samym płotem są rózaneczniki. Pod płotem, te łyse pnącze to wionogrono. Praktycznie wogóle nigdy nie cięte. Puszczone w formie pergoli na żeglarskich linkach przymocowanych od płotu do dachu domu. W tym roku muszę je w końcu uporządkować. I zrobić rabate po prawej stronie. Do tej pory była tam trawa.
Po lewej stronie pod domem ambrowiec amerykański podsadzony bukszpanem. W bukszpanie posadziłam cebule czosnków.



Na zdjęciu gdzie widać kosze na smieci na dniach/tygodniach pojawi się wiata. Po niej zechcę puścić bluszcz zimozielony i jaką różę.
Już wiem, że koniecznie będę chciała system automatycznego nawadniania.



Tej abaty własciwie nie ruszałam. Posadziłam tam tylko w lini prostej bukszpaniki - na długości na która mi wystarczyły. Musze zrobić jeszcze balkon nad tą rabatą. Na który zresztą nie ma koncepcji.


Po prawej stronie od wejscia. Pewnie pomieszanie z poplataniem.
Widac tutaj 3 wiśnie umbralificera ( już wiem, ze za blisko posadziłam). Bluszcz zimozielony, 3 róże (pilgrim, lady hamilton i jeszcze jakaś której teraz nie pamiętam), do tego lawenda, bukszpany jako obwódka, i jeszcze jakieś rośliny, których nazwy sobie teraz nie przypomnę. Do tego trochę cebul. Dalej widać cis i świerk serbski. Miedzy nimi hortensia limelight.

cdn


____________________
mój ogród pozdrawiam Agnieszka
kura_domowa 18:47, 17 lut 2014

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 45
Po prawej stronie jest bardzo wąska rabata.
Myślę, ze wsadzę w nią tylko cisy i jakąś pnącą róże, by puścić ją po ścianie.


Jeszcze raz widok na wejscie. Po prawej ambrowiec w skarpecie z bukszpanów. Po lewej cis a za cisem jedna wiśnia. Na wprost chcę częsciowo zasłonic płot, jakimś zimozielonym zywopłotem (cisy?), bo chcę zasłonić płot i zyskać więcej prywatności. Chciałabym by był ekranem dla innych nasadzeń.

____________________
mój ogród pozdrawiam Agnieszka
kura_domowa 18:57, 17 lut 2014

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 45
Kolejny fragment rabaty. Niedokończony. Mam tutaj cis hodowany na stożek, potem swierk serbski, potem bez (był pierwotnie w ogrodzie i nie miałam sumienia go wyrzucać, bo pieknie pachniał. Potem dziura i 3 kolejne swierki serbskie.
W tej dziurze planowałam wybudować jakiegoś grilla, bo mąż sprzeciwiał się kolejnym inwestycjom w swierki. ale nie wiem, czy nie chcę jednak odseparować się od oczu przechodniów. Dom jest w centrum miasta, a działeczka jest mała. Akurat dziura jest na wysokości tarasu.

i widok z drugiej strony na tą rabatę.

i z trzeciej strony. Miedzy świerkami jest hortensja.

Taras planuję zabudować (coś jakby oranżernia)
____________________
mój ogród pozdrawiam Agnieszka
kura_domowa 19:15, 17 lut 2014

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 45
I jeszcze kilka ujęć mojej chusteczki.
Jeśli chodzi o "balkon" to zostanie to zlikwidowane. Na razie udaję, ze tego nie ma by sie tym nie zajmować.





Zastanawiam się nad zlikwidowaniem telgo lilaka przy ogrodzeniu. został by tylko ten przy tarasie. A tam posadziłabym świerki (?)

prosze przymknąć oko na bałagan pod wiatą na samochód.Nie jest tez ona całkowicie skończona. zastanawiam się też czy nie przemalować jej na jasny kolor. Przynajmniej tej ściany. Np na biało.

I na koniec szpaler świerków, które mają mnie osłonić od sasiadów. Niestety jeden wypadnie.

____________________
mój ogród pozdrawiam Agnieszka
kura_domowa 19:17, 17 lut 2014

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 45
Szaler świeków, kóe nie załapały się w poprzednim poście. Jeden już skasowany do połowy. Juz powoli oswajam się z myślą, ze idzie do skasowania
____________________
mój ogród pozdrawiam Agnieszka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies