Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik łąka kwietna - opinie i doświadczenia.

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik łąka kwietna - opinie i doświadczenia.

Gardenarium 17:03, 19 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wolno kosić łąki aż szachownice się wysieją.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 17:11, 19 sty 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
One się sieją? U mnie niekoszone i się nie wysiały. Były 2 sezony. Zmarniały/zanikły.

Złocienie zawsze się sprawdzają.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 17:13, 19 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, pokazywali w GW łąkę z szachownicami która ma 400 lat i się wysiewają. Dzięki temu trwa tyle lat. Potem (latem) puszczają krowy i one wyżerają trawę. Szachownice mają się dobrze od stuleci. To niekoszenie łąki jest kluczem utrzymania szachownic.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asica 17:14, 19 sty 2016


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
I chyba złocieni będę szukać. A co z makiem polnym - można siać. Można siać czy nie można?
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Pszczelarnia 17:16, 19 sty 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie wiem o makach. szkoda, że nie zebrałam nasion złocieni z mojej "łąki".

I jaskry u mnie są i zawilce żółte (gajowe) - warto je mieć, bo są trwałe i niezniszczalne.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 17:17, 19 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie pamiętam czy to o tę chodzi ale poczytaj

http://www.theguardian.com/lifeandstyle/gardening-blog/2013/apr/26/snakeshead-fritillary
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 12:31, 20 sty 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)
Tak, pokazywali w GW łąkę z szachownicami która ma 400 lat i się wysiewają. Dzięki temu trwa tyle lat. Potem (latem) puszczają krowy i one wyżerają trawę. Szachownice mają się dobrze od stuleci. To niekoszenie łąki jest kluczem utrzymania szachownic.



Danusiu, nie zrozumiałam zależności między krowami na łące a szachownicą (meleagris)?

WEID 2: Znmieniłam posta a Ty już odpowiedziałaś. Wiedz, że bardzo analizuję "te tematy".

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 12:58, 20 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mogą zdeptać i nasiona się nie zawiążą, Myślę, że oni wiedzą co robić.
Napisałam wyżerają trawy, nie szachownice
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 13:01, 20 sty 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rozumiem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
MagdalenaKT 00:45, 28 sty 2016

Dołączył: 20 sty 2016
Posty: 13
A czy ma ktoś może propozycję roślin na rabatę na końcu łąki? Nie mam na myśli projektu rabaty ale przykładowe gatunki roślin.
Zachęcona Waszymi zdjęciami rozważam zasianie łąki na drugiej/dalszej połowie działki aż do ogrodzenia. I tu mam problem: czym obsadzić ogrodzenie?
Miałam w planach projekt rabaty z drzew iglastych, a przed nimi z krzewy iglaste i liściaste oraz byliny (tyle jest na Ogrodowisku wspaniałych inspiracji, że sobie wybrałam ), ale one (te rabaty) zwykle są otoczone pięknym równym trawnikiem. Jeśli zamiast trawy będzie okalała je łąka, to może zepsuć efekt.
Na zdjęciach, które znalazłam łąki zwykle otoczone są wysokimi krzewami, trawnikiem, ścieżką lub ścianą lasu. Czy zatem rabata przy łące ma w ogóle sens?

Z góry przepraszam, jeśli to nie ten wątek na takie pytania.
____________________
Magdalena
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies