Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik łąka kwietna - opinie i doświadczenia.

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik łąka kwietna - opinie i doświadczenia.

annka 20:45, 19 sie 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Czy ktoś z Was eksperymentował z kwietną łąka. Jak częste koszenie, do jakiej rzeczywistej wysokości dorasta itd ???
Teoretycznie skoro mają być na nim polne kwiaty to trzeba im dać czas wykwitnąć, więc koszenie dwa razy w sezonie wystarczy
Tak sobie pomyślałam żeby zastosować ten typ trawnika pod drzewami owocowymi.
____________________
Funkiowe zacisze
hanka_andrus 21:21, 19 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Znam taką roślinę,której nie trzeba kosić! To niedośpiałek czyli jastrzębiec kosmaczek.
Bardzo trzyma się podłoża,rozmnaża się przez rozłogi,i jest rośliną,która w swoim towarzystwie nie toleruje innych roślin.Na łąkach tworzy nieraz duże plamy,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 21:57, 19 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że taka łąka dwa razy koszona w połowie czerwca i październiku dorasta nawet do około jednego metra.
Na razie zerknij jak pięknie wygląda taka łąka w Anglii
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/35-ogrody-angielskie-great-dixter-gardens/photos
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 00:02, 20 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Są dwa rodzaje łąk: łąki na terenach suchych i łąki podmokłe.
Rosną tam zupełnie inne gatunki roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EwaG 20:26, 20 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
A jakie masz drzewka owocowe? Chodzi mi o to czy są to stare odmiany czy szczepione na podkładkach skarlających. Drzewka są tylko do ozdoby czy jednak ww celach konsumpcyjnych?
Bo przy tych drugich to łąka kwietna chyba się nie sprawdzi. W sadach przemysłowych pasy wokół drzew utrzymuje sie bez trawy (co pewnie nie dzieje się bez przyczyny), a poza tym do drzew trzeba dojść aby zebrać owoce.
Chyba, że zastosujesz taki myk (jak ja nie lubie tego słowa), jak wykaszane w łące pasy tworzące rodzaj trawiastych ścieżek - dojść do drzew, a pod nimi jakieś trawiaste placyki.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
EwaG 20:33, 20 sie 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Tak wygląda łąka kwietna w Ogrodzie Botanicznym w Powisinie


A tak wyglądała łąka kwietna w moim wydaniu (została jednak zlikwidowana, bo po "koszeniu" to jednak wyglądała dość smętnie)
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
monteverde 02:01, 22 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bardzo ładna łąka Ewo, a co do jastrzębca kosmaczka, to jest trujący, to na taką łąkę chyba się nie nadaje i jest dość niski
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hanka_andrus 07:34, 22 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A co nie jest trujące? Wszystko może być!,My też bywamy toksyczni......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pszczelarnia 12:09, 22 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Co do łąki w sadzie powiem, że należy jednak drzewka owocowe okopywać (ja obkładam obornikiem w listopadzie) i wokół drzewek powinno być wyplewione. W łące naturalnej jest też problem ze spadami owocowymi zawierającymi robaczki, które sobie żyją dalej .... . Ja mam łąkę w tzw. części parkowej ogrodu z 2 koszonymi pasami.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 13:05, 22 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Podoba mi się łąka kwietna, zostawiliśmy kawałek ogrodu bez koszenia w czerwcu, porosły nam głównie rumianki, nie zdążyłam już wiosną niczego dosiać. Rosną tam trzy ozdobne jabłonki, jeszcze nieduże.
W każdym z angielskich ogrodów, które oglądałam, jest łąka, więc wygląda że teraz to jest bardzo modne. Oczywistym jest, że w małych ogródkach na łąkę nie ma miejsca, ale w dużych - czemu nie, mniej trawy z koszenia zostanie.
W sadzie mam trawę wystrzyżoną na krótko, właśnie z powodów o których Ewa napisała wyżej - łatwiej jest wyzbierać owoce spod drzew. A tu kawałek mojej łąki w czerwcu tego roku:

A tutaj jedna łąka na mojej wsi, przecudna błękitno żółta
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies