Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik łąka kwietna - opinie i doświadczenia.

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik łąka kwietna - opinie i doświadczenia.

sylwia_slomc... 06:03, 28 sty 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
asica napisał(a)
I chyba złocieni będę szukać. A co z makiem polnym - można siać. Można siać czy nie można?

można siać maki polne i można maki wschodnie, bo z nich nie ma narkotyku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 06:06, 28 sty 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Może łubiny i naparstnice spróbuj i niech łąka stopniowo w nie przechodzi
A na ogrodzenie jakieś clematisy z tych drobnokwiatkowych z kwiatami do dołu , lub bylinowych
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
asica 20:09, 28 sty 2016


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Fajny pomysł z łubinami. Nie wiem czemu, chociaż kupowałam łubin jako bylinę to po 2-3 latach u mnie zanika. Widziałam gdzieś taką łąkę z łubinami i zastanawiałam się, że tam w polu ich tyle a u mnie kaput.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
MagdalenaKT 22:41, 28 sty 2016

Dołączył: 20 sty 2016
Posty: 13
Chyba wykorzystam ten pomysł z łubinem, dziękuję A dalej nie wiem... nie chcę żeby zimą było całkiem goło. Może po prostu zimozielone krzewy bez przycinania.
____________________
Magdalena
Pszczelarnia 18:31, 29 sty 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
asica napisał(a)
Fajny pomysł z łubinami. Nie wiem czemu, chociaż kupowałam łubin jako bylinę to po 2-3 latach u mnie zanika. Widziałam gdzieś taką łąkę z łubinami i zastanawiałam się, że tam w polu ich tyle a u mnie kaput.


One mają korzenie palowe, które po kilku latach zamierają. Ale się rozsiewają dobrze na lżejszych glebach.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 18:37, 29 sty 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Pszczelarnia napisał(a)


One mają korzenie palowe, które po kilku latach zamierają. Ale się rozsiewają dobrze na lżejszych glebach.

Na glinie też się sieją EwuśPrzynajmniej u mnie tak się dzieje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
asica 08:35, 28 lut 2016


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Rozbroił mnie czwartkowy odcinek "Pokochaj swój ogród" w DOMO. Przywieźli gotową, kwitnącą łąkę w ciężarówce !
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Basiaw 12:59, 29 lut 2016


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Czy ktoś Forumowiczów ma doświadczenie z nasionami od Łukasza Łuczaja a jeśli tak, to czy wysiewał je same czy zmieszane z nasionami traw? Przymierzam się do założenia takiej łąki tej wiosny, mamy mechanicznie oczyszczoną ziemię na naszym świeżo nabytym ugorze, ale wiadomo, że z wiosną wszystko będzie tam się próbowało odrodzić,dlatego jak tylko pogoda pozwoli chciałabym siać łąkę, żeby nasionka miały szansę skiełkować zanim starzy mieszkańcy ziemi zaczną się odradzać.
Ktoś wyzej pisał, że te polskie mieszanki na kwietne łąki są kiepskie, nie chciałabym byle czego wsiać w ziemię.

Pozdrawiam
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 16:50, 29 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wolę Kiepenkerla. A najbardziej lubię przywieźć z Anglii, u nas niestety kiepsko z tymi łąkami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 17:02, 29 lut 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basiu, poszukaj w necie. Łukasz zakładał łąkę w jakiejś rezydencji i tam jest relacja po całości.
Nasiona to jedno ale późniejsza pielęgnacja to drugie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies