Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik łąka kwietna - opinie i doświadczenia.

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik łąka kwietna - opinie i doświadczenia.

Basiaw 17:31, 29 lut 2016


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Danusiu, dzięki za podpowiedzenie nazwy firmy, widzę, że są w Polsce dostępne jej mieszanki.
Ewa, dzięki za informację, poszukam tej relacji. U Łukasza Łuczaja jest ten problem, że on nie lubi traw i łąki zakłada najchętniej z samych kwiatowych a ja bym chciała mieć możliwość koszenia pasa do chodzenia a do tego to chyba jednak dodatek trawy jest potrzebny, tak mi się wydaje.
____________________
Nasz mały, zielony świat
zielinka 11:42, 02 mar 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 46
Bardzo ciekawy temat. Marzy mi się łąka kwietna, ale nie wiedziałam, jakich roślin do niej próbować i jak się za to wszystko zabrać. Teraz dzięki wam czuję się pewniej i nawet zaczęłam robić listę roślin "na przyszłość".
kKasiA 21:03, 12 kwi 2016


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
U nas w tym roku będzie trzeci sezon łąki kwietnej. Wysiewałam nasiona Pana Łuczaja jesienią (mieszanka na gleby świeże) zgodnie z sugestią nie dodawałam nasion traw, Pan Łuczaj twierdzi że trawy itak wsieją się same w łąkę. Jak na razie moje obserwacje są następujące:
- należy zastosować nieco mniej mieszanki niż jest w instrukcji
- przy żyznej glebie łąka u nas w pierwszym roku była baaardzo wysoka, w drugim sezonie była już znacznie niższa
- gdybym wysiewałam jeszcze raz łąkę dodałabym trochę traw
- dosadzałam zgodnie z sugestią projektanta krokusy (bardzo dobry pomysł), czosnku i cebulice(czosnku po pierwszym sezonie gdzie łąka była za wysoka weymarły a cebulice nie bardzo się rozrastają)

Czekam z niecierpliwością na efekt tegoroczny
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
sylwia_slomc... 21:40, 12 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Ja w naszą łąkę wsiałam koniczynę, a teraz dosiewałam mieszanki różnych jednorocznych i dwuletnich kwiatów , oraz podosadzałam irysów ,liliowców, firletek, naparstnic, a dzisiaj natargałam w polach bodziszków i chabrów bławatków i dosadziłam, z cebulowych dosadziłam irysów irlandzkich teraz czekam co z tego wyjdziePrawdziwy efekt pewnie będzie za rok
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:41, 12 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Aaaaa zapomniałam dopisać u nas trawy faktycznie w ciągu dwóch lat wsiały się same.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MarcinKRK 20:49, 03 cze 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
kKasiA napisał(a)
U nas w tym roku będzie trzeci sezon łąki kwietnej. Wysiewałam nasiona Pana Łuczaja jesienią (mieszanka na gleby świeże) zgodnie z sugestią nie dodawałam nasion traw, Pan Łuczaj twierdzi że trawy itak wsieją się same w łąkę. Jak na razie moje obserwacje są następujące:
- należy zastosować nieco mniej mieszanki niż jest w instrukcji
- przy żyznej glebie łąka u nas w pierwszym roku była baaardzo wysoka, w drugim sezonie była już znacznie niższa
- gdybym wysiewałam jeszcze raz łąkę dodałabym trochę traw
- dosadzałam zgodnie z sugestią projektanta krokusy (bardzo dobry pomysł), czosnku i cebulice(czosnku po pierwszym sezonie gdzie łąka była za wysoka weymarły a cebulice nie bardzo się rozrastają)

Czekam z niecierpliwością na efekt tegoroczny


Potwierdzam wszystko co napisane wyżej, może z wyjątkiem tego dosiewania traw
Moja łąka kwietna sprzed dwóch dni:


aniss 00:49, 24 kwi 2018

Dołączył: 24 kwi 2018
Posty: 1
Pafka napisał(a)
Witam wszystkich serdecznie!

Pierwszy post i pierwsze pytanie:
Podoba mi się łąką kwietnia ale mam obawy czy nie będzie się rozsiewac sama "wszędzie"?


Ja też pierwszy post i to samo pytanie
łąka kwietna obok ogródka warzywnego..? czy to fatalny pomysł? będzie się rozsiewać na warzywnik?
Gardenarium 08:16, 24 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Całkiem dobry pomysł, a w warzywniku może się wszystko rozsiewać, zawsze rosną jakieś chwasty, więc nie ma obaw aby łąkę umiejscowić obok warzywnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Brzystek 07:35, 26 maj 2018

Dołączył: 26 maj 2018
Posty: 1
Witam,
Wiosną zasialiśmy łąkę kwietną na 15 ar, a trawnika obok mamy jeszcze 20 ar. Nieubłaganie zbliża się czas koszenia. Pytanie do osób które posiadają taką łąkę: czy taką łąkę da się wykosić traktorkiem? Na pewno przy pierwszym koszeniu (może na najwyższej wysokości), to co się skosiło trzeba by zostawić na łące, aby nasiona się wysiały. Ale tydzień później pewnie by można przejechać ponownie i pozbierać wszystko. Można kosić traktorkiem czy niezbędna jest kosiarka (np. dzik) rotacyjna?
margottkaa 19:49, 23 lis 2018


Dołączył: 18 lut 2018
Posty: 6
Ciekawy temat. Jako ciekawostkę pokażę Wam zdjęcia jednej z krakowskich łąk kwietnych utworzonych w 2017 roku. Jestem zdecydowanie za tym aby więcej takich łąk powstawało w miastach Żałuję, że nie zrobiłam zdjęć z bliska. W przyszłym roku będzie pewnie ku temu okazja

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies