Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z Czerwonym mostkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z Czerwonym mostkiem

alinak 22:50, 28 maj 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Kasiu taki urok ogrodu . wszyscy biegamy z szpikulcami i wyrywamy ...wyrywamy.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Kaisia 22:52, 28 maj 2012


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Domi napisał(a)

Warzywniak w skrzyni, niestety musiałam powbijać gałązki bo pieski były ciekawe co tam jest, drugi jest w trakcie pracy, będą w nim pomidorki które już rosną w doniczkach wysiane przez moją siostrę.





Jabłuszka



Kasiu, a gdzie wkomponowałaś ( tzn. czy masz jakąś wydzieloną część ogrodu) ten warzywniak? Nie kłóci Ci się z roślinami ozdobnymi? Mój M. nalega na truskawki i inne takie, ale jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić obok stożków z bukszpanu


Dominiko od południowej strony domu pomiędzy domem, a płotem jest pas 4 metrowy, nie widać tego od wejścia bo jest zupełnie z innej strony i właśnie na całej długości domu mam posadzone różności do spożycia.
Z drzew jest jabłonka, z krzewów maliny, borówki, jagoda kamczacka, porzeczki na nodze, truskawki, poziomki, rabarber i 2 skrzynie na warzywa.
Wszystko to zaczyna i kończy się na równi z domem dlatego nie widać z ogrodu, od tamtej strony mam tylko okno od łazienki i jednego pokoiku dlatego w niczym nie przeszkadza.

Może znajdziesz miejsce osłonięte roślinami u siebie i wstawisz sobie ozdobne skrzynie w których posadzisz truskawki i inne takie.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 22:55, 28 maj 2012


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
alinak napisał(a)
Kasiu taki urok ogrodu . wszyscy biegamy z szpikulcami i wyrywamy ...wyrywamy.


Wiem Alinko, powiem Tobie, że ja nawet to lubię zwłaszcza teraz jak nie ma tego za dużo tylko tyle co się wybije przez korę, zresztą w wielu miejscach mam korę przemieszczoną przez pieski i wtedy więcej tego rośnie.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 22:57, 28 maj 2012


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Ginger napisał(a)
Kasiu jak u Ciebie jest ślicznie oczu nie potrafię oderwać i nogi od spacerowania bolą dobrze, że masz tyle zakątków gdzie można usiąść i odpocząć bo nadreptałam się po Twoim cudnym ogrodzie . Ale chcę tak dreptać i dreptać więc na zdjęcia czekam z utęsknieniem.


Wierz mi na zdjęciach to lepiej wygląda, zawsze można wykadrować to co ładne, a gorszych miejsc nie pokazywać....
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 23:00, 28 maj 2012


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
irena_milek napisał(a)






Bardzo mi się podobają porozrzucane po ogrodzie niebieskie irysy. Pokochałam je dopiero w tym roku, bo do tej pory raczyły mnie pojedynczymi kwiatami za sprawą ciena, jaki miały. Zniknął problem cienia i pojawił się rząd cudownych kwiatów. Teraz tylko zacieram łapki, żeby je czym prędzej przenieść w ładniejsze miejsce. Tylko zastanawiam się jak takie zielone kępki będą prezentować się w kamykach jak już znikną kwiaty? Ale u Ciebie widzę, że też chyba rosną w żwirku? Czy liście pozostają równie soczyste i ozdobne jak teraz wiosną? Szczerze mówiąc kompletenie nie pamiętam jak prezentują się irysy syberyjskie latem i wczesną jesienią...? Jakoś nigdy nie zwróciłam na to uwagi...


Odpowiadam za Kasię kosaćce gdy znikną kwiaty są równie piękne, liście są ładne aż do jesieni, wyglądają jak szlachetne trawy Ale potrzebują wilgotnej ziemi i świetnie się spawdzają nad oczkiem wodnym.
A u Kasi kosaćce i lawenda to mistrzostwo świata!!!



cudne miejsce, nie mogę sie napatrzeć


Irenko cieszę się ze się Tobie podoba, to miejsce zmienia się z sezonu na sezon, rośliny podrastają i robi się ciekawiej.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Ana 23:04, 28 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Kasiu, a czy zasilasz czymś trawy i klony?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Kaisia 23:14, 28 maj 2012


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Aniu wiosną wszystko podsypałam azofoską, to znaczy nie wszystko, każda roślinka dostała to co lubi, ale klony i trawy to akurat azofoska. Potem na koniec czerwca sypię obornik granulowany i mieszam go z korą, żeby się nie utleniał i pieski nie wyjadały
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Ana 23:16, 28 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Kasiu, dziękuje Zanotowałam w kajecie i zastosuję na pewno
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Madzenka 00:13, 29 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kaisia napisał(a)

cudne miejsce, nie mogę sie napatrzeć


Irenko cieszę się ze się Tobie podoba, to miejsce zmienia się z sezonu na sezon, rośliny podrastają i robi się ciekawiej.

Dopiero wypatrzylam na tym zdjęciu karmik ... Cudownie rośnie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
shrekol 07:24, 29 maj 2012


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Kasiu super u Ciebie w ogrodzie a warzywnik bomba A trawa miodzio tylko pozazdrościć moja jakoś po tej zimie nie może się zregenerować
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies