Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - co dalej?

Sebek 23:10, 16 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ewaglen napisał(a)


Co sądzicie o kwiatach na parapety?? Jaki kolor wg Was pasuje do tej elewacji??


Tutaj pasuje tonacja biało-żólto-niebieska. Niebieski ciemy - granat. Coś jak moje petunie, czy heliotropy.

Długie, zielone bluszcze jako rośliny zwisające.


A jaki kolor donic tutaj będzie najbardziej odpowiedni? Czy takie pasują? Mam na myśli te pierwsze w wątku, szare. Te mi się bardzo podobają.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/146-rodzaje-donic?page=1
Chociaż mogłyby być jeszcze trochę ciemniejsze, takie grafitowe. Co myślicie na ten temat?




Według mnie w ogóle szare donice tutaj nie pasują - bardziej takie - pasujące do klinkieru
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
isia33 07:54, 17 wrz 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Z mężami tak już jest Mój nie chce ruszyć kostki, wymyślił sobie, że ma być dużo i jest Ale facet, który ją robił nie przyłożył się i zaczyna opadać. Liczę więc, że jak będzie poprawiał to namówię go na zmiany, hi hi. Na początku też nie chciał ogrodu, tzn chciał sam trawnik a teraz (powoli bo powoli) sponsoruje moją wizję.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
isia33 07:58, 17 wrz 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
A i jeszcze doniczki, też mam z nimi problem. U mnie chyba będą musiały być takie, jak pokazał Sebek. Teraz mam ciemnobrązową i jest trochę ponuro. Ale Ty masz szarą kostkę i obrzeża w ogrodzie,więc myślę, że Danusia dobrze radzi szarości.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
ewaglen 08:41, 17 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Danusia na temat koloru donic się nie wypowiadała. To ja się zastanawiałam czy szarości pasują. Danusia sugerowała kwiaty w tonacji biało-żółto-niebieskiej (niebieskiej ciemno) Czekamy więc na komentarz Danusi. Ona jest naszym guru w tym obszarze
____________________
Mój ogród - co dalej?
isia33 08:43, 17 wrz 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
O, to za szybko przeczytałam jeden z postów. No to czekamy.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
ewaglen 20:54, 17 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Dzisiaj kupiłam dwie hortensje Limelight. Zastanawiałam się czy je kupować, bo nie są zbyt dobrze prowadzone. Jakieś rzadkie i rosochate. Zobaczcie sami. Może gdy na wiosnę je przytnę i potraktuję nawozem to się poprawią. Szukam na nie miejsca. Powiedzcie, da się z nich zrobić ładne krzewy??

____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 21:00, 17 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Poza tym kupiłam dwie donice z białymi chryzantemami. Nie będę ich wysadzać do gruntu, zrobiłam dołki w żwirze i obsypałam donice naokoło, by nie było widać brzydkich plastików. Mają mnóstwo pąków, więc jak słonko przygrzeje, to będzie bielutko

____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 21:04, 17 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Wrzosy posadziłam w donicach, ale nie bardzo mi to wyszło. Chciałam większy efekt uzyskać, a za małą donicę kupiłam i ledwo wcisnęłam trzy wrzosy. Donica tez nie do końca mi pasuje, ale nie było w czym wybierać.

____________________
Mój ogród - co dalej?
Sebek 21:17, 17 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tą drugą limelight może spróbować wyprowadzić jako pienną
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ewaglen 21:36, 17 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Jeszcze raz w przybliżeniu chryzantemy w donicach, a za nimi wrzosy z bluszczem w białej doniczce. Te wrzosy niewiele tam wnoszą, po prostu jest ich za mało.

____________________
Mój ogród - co dalej?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies