Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - co dalej?

ewaglen 12:57, 15 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Niage napisał(a)
Ja wrzosy posadziłam w bardzo starych, tradycyjnych w kształcie ceramicznych donicach z lat 60-tych, są one wysokie i moim zdaniem, wrzosy prezentują się w nich bardzo ładnie. Do połowy wysokości nasypałam keramzytu, potem dopiero ziemię Do największej posadziłam 3 sztuki, fajnie sie już przewieszają.


A możesz to pokazać na zdjęciu? Ciekawa jestem jak wyglądają Twoje wrzosy
____________________
Mój ogród - co dalej?
coli 13:22, 15 wrz 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Ewo przepiękny ogród. Bardzo mi się u Ciebie podoba.
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
ewaglen 13:31, 15 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
coli napisał(a)
Ewo przepiękny ogród. Bardzo mi się u Ciebie podoba.


Dziękuję
U Ciebie też jest pięknie, właśnie zajrzałam by zobaczyć Twój ogródek. Powiedz mi proszę, jaką powierzchnię zajmuje? U mnie jest 12,5 ara.
Pozdrawiam
____________________
Mój ogród - co dalej?
coli 14:39, 15 wrz 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
moja działka ma 1131m2
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Ewa 06:41, 16 wrz 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Pięknie u Ciebie w tym wrześniowym słońcu
Wiem coś na temat kominka, bo palę nim w zimie w domu, ale Twój pomysł mi się podoba bardzo
Od czasu do czasu można na tarasie poczuć niezwykłą atmosferę
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
ewaglen 14:50, 16 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
gardenarium napisał(a)

Co sądzicie o kwiatach na parapety?? Jaki kolor wg Was pasuje do tej elewacji??


Tutaj pasuje tonacja biało-żólto-niebieska. Niebieski ciemy - granat. Coś jak moje petunie, czy heliotropy.

Długie, zielone bluszcze jako rośliny zwisające.


A jaki kolor donic tutaj będzie najbardziej odpowiedni? Czy takie pasują? Mam na myśli te pierwsze w wątku, szare. Te mi się bardzo podobają.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/146-rodzaje-donic?page=1
Chociaż mogłyby być jeszcze trochę ciemniejsze, takie grafitowe. Co myślicie na ten temat?


____________________
Mój ogród - co dalej?
isia33 19:48, 16 wrz 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Jak patrzę na Twój dom to aż mnie skręca ze złości, że skusiłam się na żółtą elewację. Od razu o nałożeniu jej żałowałam. Też mam klinkier w takim kolorze i muszę stwierdzić, że biały wygląda rewelacyjnie. O gródek oczywiście też mi się podoba
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Limka 20:52, 16 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Dopiero dzisiaj odkryłam Twój niesamowicie zadbany ogród. Ładne zdrowe rośliny, ładny dom. Podoba mi się. Urzekająca czystość.

Mam pytanie odnośnie pnącza na ogrodzeniu. Wydaje mi się, że to winobluszcz? Nie wchodzi Ci na ogród? Jak go ujarzmiasz? A może to inne pnącze? Wygląda bardzo fajnie jako tło za tymi tujami. Korzystałaś z pomocy projektanta ogrodów?
____________________
Nasadzenia przed domem
ewaglen 22:48, 16 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
isia33 napisał(a)
Jak patrzę na Twój dom to aż mnie skręca ze złości, że skusiłam się na żółtą elewację. Od razu o nałożeniu jej żałowałam. Też mam klinkier w takim kolorze i muszę stwierdzić, że biały wygląda rewelacyjnie. O gródek oczywiście też mi się podoba


Oglądałam Twój dom. Wcale nie jest taki żółty. Jest raczej ecru, przynajmniej na zdjęciach. Ja miałam potworne konflikty wewnętrzne przed położeniem elewacji. Nie wiedziałam jaki kolor dać na te ramki wokół okien, czy w ogóle dawać... Zrobiliśmy całą elewację na biało i jestem zadowolona. Co prawda dopiero roczek minął, ale już jest brudna. Zawsze jednak można pomalować. Na biało chyba nie będzie problemu.
Ja natomiast nie jestem zadowolona ze szprosów w oknach i mam zamiar wymienić na gładkie szyby. Okno tarasowe już jest bez szprosów Tymczasem opór męża muszę pokonać. On uważa, że jak raz zrobione, to tak ma być. Ale i tak zmienię te szyby...
Twoja elewacja jest również ładna, cieplejsza w odbiorze, z czasem zresztą będzie jeszcze jaśniejsza
Pozdrawiam
____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 22:57, 16 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Limka napisał(a)
Dopiero dzisiaj odkryłam Twój niesamowicie zadbany ogród. Ładne zdrowe rośliny, ładny dom. Podoba mi się. Urzekająca czystość.

Mam pytanie odnośnie pnącza na ogrodzeniu. Wydaje mi się, że to winobluszcz? Nie wchodzi Ci na ogród? Jak go ujarzmiasz? A może to inne pnącze? Wygląda bardzo fajnie jako tło za tymi tujami. Korzystałaś z pomocy projektanta ogrodów?


To pnącze na płocie to faktycznie winobluszcz. Jest dość ekspansywny, ale pilnujemy, by nie rozrastał się zbyt mocno. Tujki dłużej rosną, a chcieliśmy się zasłonić, stąd ten winobluszcz. Jesienią ładnie się przebarwia na czerwono i jest wtedy ślicznie. Moja sąsiadka jednak ciągle szarpie to wino zrywając wszytko po swojej i po mojej stronie. Nie można się z nią porozumieć w tej kwestii. Wino jest na moim płocie, więc nie widzę powodu, by nie miało tam rosnąć....
____________________
Mój ogród - co dalej?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies