Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Budleja Dawida (omżyn)

Pokaż wątki Pokaż posty

Budleja Dawida (omżyn)

Aki 13:43, 21 kwi 2016


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 5
U mnie budleja rosnąca w osłoniętym miejscu ładnie ruszyła. Druga, posadzona w innej częsci ogrodu nie daje oznak życia - chyba trzeba będzie spisać ją na straty.
____________________
Agnieszka
malgol 13:53, 21 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Trudno mi się pogodzić z myślą, że wymarzły 4 letnie egzemplarze a żyją jednoroczne...? Przecież one już porządnie zdrewniałe były i to chyba też jest jakaś osłona przed chłodem...poza tym zakopczykowane obornikiem a zima łagodna była ... niektórzy piszą ,że późno ruszają więc chyba będę czekać. Poza tym u mnie nie ruszają te osłonięte i w zacisznej części ogrodu. Hmm, dziwne jakieś te rośliny
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
megabasia 15:07, 21 kwi 2016

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
U mnie ruszyła rosnąca w słońcu, ale rok czy dwa lata temu czekałam do czerwca bodajże, aż ruszy ... I ruszyła
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
malgol 15:16, 21 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No i to jest pocieszająca wiadomość
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
megabasia 17:24, 21 kwi 2016

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Noooo Ja swoją wysadziłam za ogrodzenie końcem maja, bo już straciłam nadzieję, a ta końcem czerwca puściła
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Aneta86 16:48, 06 maj 2016

Dołączył: 07 mar 2016
Posty: 2
Strasznie się martwię o swoją budleję, jest maj a z nią nic się nie dzieje. Roślina była okrywana na zimę, która nie była szczególnie sroga. U mojej mamy stan budlei jest tak sam jak u mnie. Nie wiem czym zrobiłyśmy coś źle, czy po prostu jest jeszcze wcześnie. Dodam, że rośnie raczej w osłoniętym, cienistym miejscu i być może potrzebuje więcej ciepła i słońca?

____________________
malgol 08:00, 09 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No właśnie ja mam ten sam problem.Mam 4 sztuki obok siebie i jedna odbija a 3 sztuki jakby martwe...były zakopcowane na zimę więc też się dziwię ich stanem
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kasia_CS 22:43, 26 maj 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
U mnie ta sama historia.. budleja podsypana na zimę, przycieta na wiosnę i do tej pory cisza.. Ale może nie zapewniłam jej zbyt dobrych warunkow- u mnie ziemia dosc zbita, duzo słońca.. To była jej pierwsza zima.. szkoda jeszcze myślę nad zmianą miejsca, może gdzieś indziej odbije..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gardenarium 15:59, 29 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej zmarzła, normalnie już odbiły budleje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marga 22:44, 29 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
megabasia napisał(a)
Noooo Ja swoją wysadziłam za ogrodzenie końcem maja, bo już straciłam nadzieję, a ta końcem czerwca puściła

To ja jeszcze dam swoim szansę w takim razie
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies