Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 12:47, 27 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
SlonecznyOgrod napisał(a)
Hehe, teraz to już się nie kładź na tym leżaku, bo się przeziębisz

Co do wytyczania linii rabat w ogrodzie, koła fajnie wyglądają i też mogą byc łączone z liniami prostymi, tym bardziej że masz taki wał /uskok w lini prostej.
Ja tylko bym Ci doradzała robić większe koła- wieksze brzuchy, zamiast dwóch połączyc w jedno większe półkole. I jeszcze jedno te ostre dzióbki, na dłuższą metę będą niewygodne i kłopotliwe.


Cha, cha. Leżak atrapa. Właśnie tak bym chciała koła połączyć też z liniami prostymi. Wiem że za dużo tych łuków i dzióbków, trochę już zlikwidowaliśmy. Ale zawsze się to wiąże ze sporymi przeróbkami na rabatach.
W przyszłym sezonie zajmę się dolnym piętrem ogrodu i tam bym już chciała coś zrobić docelowo lub przynajmniej na dłużej.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 15:23, 27 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Zawilce Prinz Heinrich. Moje pierwsze zawilce. Lekko kładą się. Wszystkie tak mają? Trzeba je podpierać?




____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 15:26, 27 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Judaszek Rising Sun w całej okazałości. Bardziej na boki idzie niż w górę.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Monia81 15:37, 27 wrz 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
Agatko spróbowałam, tylko proszę się nie śmiać, o lustrzane odbicie rabat mi chodziło, cosik takiego... ale nie wiem jak w realu u Ciebie by to wyglądało... tak jakoś mi się rzuciło, jak fotkę u Ciebie zobaczyłam... w kwadratach bym posadziła coś jednakowego, żeby takie wejście-bramę do ogrodu by zrobiło... luźne przemyślenia
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
MonikA 18:08, 27 wrz 2020


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 141
Monia81 napisał(a)
Agatko spróbowałam, tylko proszę się nie śmiać, o lustrzane odbicie rabat mi chodziło, cosik takiego... ale nie wiem jak w realu u Ciebie by to wyglądało... tak jakoś mi się rzuciło, jak fotkę u Ciebie zobaczyłam... w kwadratach bym posadziła coś jednakowego, żeby takie wejście-bramę do ogrodu by zrobiło... luźne przemyślenia

Zrobiłabym mniejszą te rabatę, ale coś w tm stylu
____________________
Monika - Moje ogrodowe rozterki, radości i spełnienie marzeń :)
Ewa777 18:19, 27 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Leżak fajny Szkoda, ze nie używany
Te nowe rabaty będziesz teraz robiła, czy wiosną?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Nowa12 20:29, 27 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Uwielbiałabym jesień gdyby po niej była wiosna .
Kalina mi zakwitła teraz jednym kwiatkiem.


Judaszowiec jest cały sezon wiosenny .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:35, 27 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Monia81 napisał(a)
Agatko spróbowałam, tylko proszę się nie śmiać, o lustrzane odbicie rabat mi chodziło, cosik takiego... ale nie wiem jak w realu u Ciebie by to wyglądało... tak jakoś mi się rzuciło, jak fotkę u Ciebie zobaczyłam... w kwadratach bym posadziła coś jednakowego, żeby takie wejście-bramę do ogrodu by zrobiło... luźne przemyślenia


Teraz już wiem o co ci chodziło . Rabata przy domu jest świeżutka bo tegoroczna więc muszę poczekać aż dojrzeje i wtedy może poczynię na niej zmiany. Pewnie dobrze by było ją powiększyć. Za dużo wygibasów i wywijasów już bym nie robiła bo mam ich mnóstwo na reszcie ogrodu ale na pewno można byłoby coś jeszcze dorobić, dokleić . Dziękuję Moniczka.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:40, 27 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MonikA napisał(a)

Zrobiłabym mniejszą te rabatę, ale coś w tm stylu


Monia to pierwsze kółko jest dokładnie tak zrobione jak narysowałaś. Czyli ostrożnie na początek . Ale spokojnie można byłoby dolepić ten kawałek, który narysowałaś i może kiedyś tak go zrobię bo fajnie to wygląda. Teraz muszę skupić się na tym dolnym kółku bo to jest plan na wiosnę . Wielkie dzięki za fajne pomysły .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:48, 27 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)
Leżak fajny Szkoda, ze nie używany
Te nowe rabaty będziesz teraz robiła, czy wiosną?


Wiosną będę robiła kołko. To na 100%. Pewnie trzeba będzie też trochę wyprofilować rabaty wokół. Przy moim tempie to sezon mi zejdzie na to .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies