Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 21:05, 25 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Uwierzycie, że w tym sezonie ani razu na leżaku nie leżałam .



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
gogo 01:16, 26 wrz 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Nowa12 napisał(a)


To tak jak u mnie. W zimowe wieczory coś tam sobie rysuję i kombinuję.
Musiałabym wyskoczyć jeszcze do jakiejś szkółki. W zeszłym roku kupiłam jesienią graba i klona. Liczę, że wrzucisz fotki parocji.
Ja wrzucam kwiatucha.



Agatko, za kwiatucha dziękuję, córcia dziś przylatuje i będę męczyć o nasiona tej jeżówki /i nie tylko
Zdjęcia i nazwę parocji wrzuciłam.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Magleska 06:12, 26 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
taki ładny leżak
ale potrafię uwierzyć ,że nie leżałaś .....
zawsze sobie potrafimy znalezc zajęcie w ogrodzie .....


podoba mi się bardzo pomysł Moniki na kształty Twoich rabat -ale to Ty najlepiej wiesz ,jak Ci będzie pasować
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
SlonecznyOgrod 21:59, 26 wrz 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Hehe, teraz to już się nie kładź na tym leżaku, bo się przeziębisz

Co do wytyczania linii rabat w ogrodzie, koła fajnie wyglądają i też mogą byc łączone z liniami prostymi, tym bardziej że masz taki wał /uskok w lini prostej.
Ja tylko bym Ci doradzała robić większe koła- wieksze brzuchy, zamiast dwóch połączyc w jedno większe półkole. I jeszcze jedno te ostre dzióbki, na dłuższą metę będą niewygodne i kłopotliwe.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Nowa12 12:24, 27 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Pogoda ble. Nawet jak nie pada to ciemno od chmur. Gdzie ta piękna, złota jesień. Wczoraj na chwilę wyszło słońce. Dosłownie na chwilę.




____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Monia81 12:27, 27 wrz 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
No Agatko widzę, że u Ciebie plany wytyczanie kształtu rabat Moni propozycja bardzo fajna rysować nie umię, ale ja bym chyba jeszcze poszła z rabatą przy domu tak, że od tego kwadratu żwirkowego łuk odbiłabym lustrzanie z łukiem z naprzeciwka, zrobiłam taki sam kwadrat i wcięcie i zakończyłabym rabatę pociągnięciem do tarasu... wiem, że tam śnieg może ci spadać, oczywiście jak będzie, bo ostatnie zimy są jakie są, ale z roślinkami eksperymenty fajnie ci wychodzą, bo masz cudne kadry z ogrodu, więc na pewno coś wymyślisz ja latam zawsze z wężem, wytyczam i zostawiam na parę dni, żeby sobie w głowie ułożyć, jakoś tak mi pasuje buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Nowa12 12:30, 27 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 12:37, 27 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Monia81 napisał(a)
No Agatko widzę, że u Ciebie plany wytyczanie kształtu rabat Moni propozycja bardzo fajna rysować nie umię, ale ja bym chyba jeszcze poszła z rabatą przy domu tak, że od tego kwadratu żwirkowego łuk odbiłabym lustrzanie z łukiem z naprzeciwka, zrobiłam taki sam kwadrat i wcięcie i zakończyłabym rabatę pociągnięciem do tarasu... wiem, że tam śnieg może ci spadać, oczywiście jak będzie, bo ostatnie zimy są jakie są, ale z roślinkami eksperymenty fajnie ci wychodzą, bo masz cudne kadry z ogrodu, więc na pewno coś wymyślisz ja latam zawsze z wężem, wytyczam i zostawiam na parę dni, żeby sobie w głowie ułożyć, jakoś tak mi pasuje buziaki


Monia kochana a dałabyś radę to narysować na jakimś moim zdjęciu? Z opisu nie do końca umiem wydedukować. Śnieg rzeczywiście może mi spadać na brzegi rabat. Dwa lata temu było go sporo. Z wężem nie próbowałam, ostatnio piaskiem rysowałam kształty. Wąż to dobry pomysł .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 12:38, 27 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
gogo napisał(a)


Agatko, za kwiatucha dziękuję, córcia dziś przylatuje i będę męczyć o nasiona tej jeżówki /i nie tylko
Zdjęcia i nazwę parocji wrzuciłam.


Parocję widziałam. Śliczna jest. Piękny pokrój ma.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 12:41, 27 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magleska napisał(a)
taki ładny leżak
ale potrafię uwierzyć ,że nie leżałaś .....
zawsze sobie potrafimy znalezc zajęcie w ogrodzie .....


podoba mi się bardzo pomysł Moniki na kształty Twoich rabat -ale to Ty najlepiej wiesz ,jak Ci będzie pasować


Ten sezon tak mi szybko przeleciał że na leżakowanie czasu nie było. Chociaż prawda jest taka, że odpoczywam właśnie pracując w ogrodzie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies