Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 20:33, 02 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kulki pociachane ale nie przeze mnie .

Kaliny już na finiszu.

Czekam najbardziej co roku na róże. Zwłaszcza że mam kilka nowych i jestem ich ciekawa.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:37, 02 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Lubię te donice chociaż nie mam na nie pomysłu. Robią za przechowalnik wysadzonych roślin.

Niektórym różom się zwijają liście więc pewnie oprócz mszyc jeszcze coś je podjada.

Krzewuszki w tym roku słabo zapączkowane.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:51, 02 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Z daleka ujęcia.



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:53, 02 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Judith napisał(a)
Świetne te schodki! Azalie przepiękne żaróweczki .


Fioletowe azalie i malinowe zakwitły a środkowe różowe coś nie kwitną .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:55, 02 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)
Bardzo ładne sadzonki turzyc Raureif. Masz bardzo ogarnięty ogród czytam o dziku. Niestety, nie są to stworzenia wykazujące się empatią ... stabilne ogrodzenie jest w takich okolicznościach konieczne. Jak dokładnie wyglądają te pozwijane listki u róż?


Te sadzonki chyba nie najgorsze. Szukam teraz dorodnego prosa Northwind. W sensie większe sadzonki a nie 2 źdźbła . Może ktoś ma dobre namiary.
Te listki dałam na fotce. Takie w trąbkę zwinięte.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:02, 02 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kasiapod napisał(a)
Azalie śliczny kolorek, podoba mi się Red Baron fajną plame utworzył. Piękny ten Twój ogród


Red Barona też lubię. Chociaż tę jego chęć do wymykania się spod kontroli już mniej .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Martka 21:07, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ago, to może być nimułka, ja bym te liście oberwała i wyrzuciła, przepatrz, czy nie ma zielonych gąsienic, ja znalazłam dziś u siebie dwie. A cała reszta po prostu zachwycająca i kolorowa.
Edit: może w jednej donicy hakonechloa, w drugiej jakaś szałwia?
Ewa777 21:10, 02 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Derenie masz cudne. Nie przeszkadza, że to pomyłki
Kupiłaś szałwie jednoroczne? Jak one mnie kuszą w ogrodniczym! Też bardzo je lubię, ale nie mam miejsca.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Nowa12 21:33, 02 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)
Ago, to może być nimułka, ja bym te liście oberwała i wyrzuciła, przepatrz, czy nie ma zielonych gąsienic, ja znalazłam dziś u siebie dwie. A cała reszta po prostu zachwycająca i kolorowa.
Edit: może w jednej donicy hakonechloa, w drugiej jakaś szałwia?


A wiesz że faktycznie jedną zieloną gąsienicę na róży znalazłam. Do tej pory praktycznie tylko mszyce je jadły . Innych robali nie widziałam.
Myślałam żeby do donic alstroemerię dać ale po pierwsze strasznie droga w szkólkach i pewnie by nie przezimowała. Hakonkę faktycznie zostawię może się rozrośnie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:38, 02 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)
Derenie masz cudne. Nie przeszkadza, że to pomyłki
Kupiłaś szałwie jednoroczne? Jak one mnie kuszą w ogrodniczym! Też bardzo je lubię, ale nie mam miejsca.


Od paru lat je co roku kupuję. Coś jak ty begonie . I w tym roku sobie powiedziałam że nie kupię. I masz, wchodzę do Casto i są. I zmiękłam . Chyba jestem od nich uzależniona. Ale nie znam łatwiejszej rośliny w obsłudze w moim ulubionym fiolecie. A że jednoroczna to taka mała wada .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies