Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 21:49, 06 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
mrokasia napisał(a)

He he he, nie wiem, ostatnio wywalałam zawilce i widzę, że odrastają...
Jak zwalczyłaś powój??? Uporczywym wyrywaniem???


Powoju miałam pełno. Dużo wytępiła glebogryzarka ale to jak jeszcze nie było rabat i trawnika . A potem wyrastał rok w rok na rabatach i wkurzał mnie na maksa ale parę lat jak napisałaś uporczywego wyrywania najgłębiej jak się dało go podważyć łopatką i praktycznie już go nie znajduję.
Ale zawilce se sama posadziłam. Brr . Koszmar wrócił .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:54, 06 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magleska napisał(a)


Aga na zdjęciach wygląda na piękny -jest zieloniutki i soczysty


Robię dużo zbliżeń roślin ale broń boże trawnika . Ja wiem że z daleka jakoś wygląda ale jest tyle łysawych placków na nim. Nigdy tak nie miał. Raz na razie nawożony. Nic to nie dało. Będę drugi raz nawozić. Być może pędraki.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:57, 06 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)
N zdjęciach trawnik wygląda idealnie. Niw wiem, dlaczego narzekasz
Szałwie jednoroczne przepiękne jak zawsze.


Dobrze że przynajmniej na zdjęciach tego nie widać .
Szałwie omączone od paru lat mnie urzekają i nie chcą przestać . Na szczęście są tanie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magara 00:43, 07 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6713
Nowa12 napisał(a)
Kara za posadzenie zawilców .


U mnie też tak zawilce wyłażą ale póki co, to się z tego cieszę Kiedy przestanę???

Widzę u Ciebie szałwie omączone - bardzo je polubiłam bo są cudne i kwitną non stop W zeszłym roku miałam 6, jedna przetrwała zimę W tym roku nie zamawiałam i żałuję.
Aga, sama je wysiewasz czy kupujesz? Piszesz, że tanie, jak coś to poproszę namiar, bo u mnie z wysiewami ciężko
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 09:13, 07 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Przepiękne masz to zejście ze skarpy, napatrzeć się nie mogę. Minimalistyczne rozwiązanie, pas drzew w trawie i rabaty wokół
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Nowa12 19:19, 07 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magara napisał(a)

U mnie też tak zawilce wyłażą ale póki co, to się z tego cieszę Kiedy przestanę???

Widzę u Ciebie szałwie omączone - bardzo je polubiłam bo są cudne i kwitną non stop W zeszłym roku miałam 6, jedna przetrwała zimę W tym roku nie zamawiałam i żałuję.
Aga, sama je wysiewasz czy kupujesz? Piszesz, że tanie, jak coś to poproszę namiar, bo u mnie z wysiewami ciężko


Jak chcesz mieć dużo zawilców i coraz więcej i masz miejsce to może będziesz zadowolona .
Gorzej jak chce się coś zmienić i je wykopać. Jak moje zaczęły odrostami włazić w inne rośliny to im podziękowałam. Jak widać nie do końca .
Szałwie omączone czasem mi zimowały ale już nie kwitły tak spektakularnie więc nie ma sensu chyba ich zimować. Próbowałam wysiewy ale wyrosło coś innego.
Więc jak je spotkam jako sadzonki to kupuję. Zazwyczaj za 8-9 zł. Tym razem w Casto były chyba za 11,90 zł i całkiem zadbane jak na marketowe rośliny. Więc kupiłam bo było ich sporo i fioletowych i białych.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:31, 07 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dzisiaj się bawiłam komórką na różnych ustawieniach aparatu. Za dużo tych ustawień nie ma i nawet tyle to dla mnie za dużo .
To samo zdjęcie a jaka różnica . Obydwa zrobione jedno po drugim jak było pochmurno.


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:33, 07 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Róża Roald Dahl ponownie. Całkiem sympatyczna.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:35, 07 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Leje jak z cebra i przeszła burza. W ostatniej chwili rozsypaliśmy nawóz na trawniku.
Hortensja Endless Summer z donicy.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:36, 07 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
antracyt napisał(a)
Przepiękne masz to zejście ze skarpy, napatrzeć się nie mogę. Minimalistyczne rozwiązanie, pas drzew w trawie i rabaty wokół


Takie rozwiązania są wtedy jak nie ma pomysłu na nic innego .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies