Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

April 14:10, 14 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10176
zawitka napisał(a)
No więc z mojej ukochanej Mayesty wyszło45 nasion jak na razie świecę na nie lampą i zobaczymy jak się utrzymają .
.


Gratuluję wschodów Mayesty. Ja niestety kiedyś zaliczyłam z nią porażkę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
zawitka 09:50, 15 lut 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14059
April napisał(a)


Gratuluję wschodów Mayesty. Ja niestety kiedyś zaliczyłam z nią porażkę.


Napisałam 45 nie wzeszło w jednej doniczce 4 q w drugiej 3 ale to też sukces bo nasion nie byłam pewna. Najwazniejsze ze są.



To piękna trawa ale faktycznie trudna do rozpoczęcia jej hodowli Musi mieć ciepło ok 20 st, widno i tylko lekko wilgotno inaczej wschody padają i nici z sadzonek.

Nasiona trzeba wcześnie siać bo inaczej roślina nie wyda w naszym klimacie nasion które będą kiełkowały.

Nasiona musza dojrzeć w słońcu.

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
April 10:08, 15 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10176
To już wiem dlaczego mi się nie udało z Mayesty. Popełniałam błąd za błędem. Za zimno, nasiona pewnie nie dojrzały.
Dlatego dziś zamówiłam gotowe sadzonki pennisetum Rubrum Nie pędzie wpadki. A na jesieni zabiorę do domu i spróbuję przezimować.
____________________
April April podbija las Mazowsze
zawitka 10:16, 15 lut 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14059
April napisał(a)
To już wiem dlaczego mi się nie udało z Mayesty. Popełniałam błąd za błędem. Za zimno, nasiona pewnie nie dojrzały.
Dlatego dziś zamówiłam gotowe sadzonki pennisetum Rubrum Nie pędzie wpadki. A na jesieni zabiorę do domu i spróbuję przezimować.


Napisz mi gdzie zamawiesz sadonki tej trawy.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anabuko1 19:33, 15 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
zawitka napisał(a)



To trzeba mieć nie żle pod sufitem żeby dla mayesty kupować lampę do ogrzewania roślin ha ha ,ale tak jest .Przy okazji zaraz posieję jeszcze coś.

No, no ... proszę bardzo jaki tu pełen profesjonalizm
Ja jeszcze nic nie sialam.
Czas się zmobilizować.
Zdjęcia zimowe bardzo urokliwe.
Trochę zimy i u mnie było.
Ale myśli coraz więcej o wiosnie.
Kochana Halinko pozdrawiam serdecznie i dużo zdrowia ci życzę
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
zawitka 09:25, 17 lut 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14059
anabuko1 napisał(a)

No, no ... proszę bardzo jaki tu pełen profesjonalizm
Ja jeszcze nic nie sialam.
Czas się zmobilizować.
Zdjęcia zimowe bardzo urokliwe.
Trochę zimy i u mnie było.
Ale myśli coraz więcej o wiosnie.
Kochana Halinko pozdrawiam serdecznie i dużo zdrowia ci życzę
[/quote

Ech tak to jest czasami że nie zawsze ma się czego się chce.Nie wszystkie nasiona wschodzą ale idziemy dalej.

Wybieramy dosiewamy i iiiii czekamy A może !!!!!
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
eda 19:06, 17 lut 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Witaj kochana czytam że już siewy kwiatowe zrobione praca wre cieszę się że już lepiej się czujesz te choroby zwalają z nóg długo też bardzo słaba byłam teraz nabieram sił i już biegałam liście obrywałam zimy nie miałam teraz w lutym tylko mroziło a teraz chyba wszędzie straszą wichurami zobaczymy co będzie zdrówka posyłam Halinko cmok
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
zawitka 20:35, 18 lut 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14059
eda napisał(a)
Witaj kochana czytam że już siewy kwiatowe zrobione praca wre cieszę się że już lepiej się czujesz te choroby zwalają z nóg długo też bardzo słaba byłam teraz nabieram sił i już biegałam liście obrywałam zimy nie miałam teraz w lutym tylko mroziło a teraz chyba wszędzie straszą wichurami zobaczymy co będzie zdrówka posyłam Halinko cmok


Z chorób pomału wychodzę i biorę się do pracy a tego i w domu i w ogrodzie nie brakuje.

W W-wichury prawie nie było trzepało trochę drzewami i to chyba nie wiele.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Napia 21:06, 19 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Dużo zdrowia życzę zatem i sił do pracy i dziękuję za inspirację - lampa już u mnie ogrzewa świeżo posiane rośliny. Zdecydowałam się jednak na inną niż ta, o której rozmawiałyśmy. Myślę jednak, że też da radę
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
zawitka 09:32, 20 lut 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14059
Napia napisał(a)
Dużo zdrowia życzę zatem i sił do pracy i dziękuję za inspirację - lampa już u mnie ogrzewa świeżo posiane rośliny. Zdecydowałam się jednak na inną niż ta, o której rozmawiałyśmy. Myślę jednak, że też da radę


Dziękuję. Lampa u mnie też grzeje dobrze roślinki już idą w górę. Denerwuje mnie tylko ta podpórka ale zdejmę lampę i dam ją na coś . J a potrzebowałam nie bardzo wielką. Ta jest akurat





[
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies