Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

kasiek 21:07, 26 sty 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Śliczne foteczki szroniku - coś nas zima nie rozpieszcza to trzeba delektować się każdą taką chwilą
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 21:12, 26 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
kasiek napisał(a)
Śliczne foteczki szroniku - coś nas zima nie rozpieszcza to trzeba delektować się każdą taką chwilą

To prawda
W tym tygodniu ma być deszczowo, a jeśli śniegowo to szybko zniknie bo ma być na plusie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:13, 27 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Kochani mam ogromną prośbę do Tych co tutaj do mnie zaglądacie ( również po kryjomu)
Jest taka dziewczynka, mieszka w miejscowości obok mojej drugiej babci i wiem, że cała akcja jest prawdziwa w 100 procentach. Dzieciątko jest bardzo ciężko chore, a Jej życie wyceniono na astronomiczną sumę 8 milionów zł.
W takim kraju żyjemy, że rodzice walcząc o życie córeczki sami muszą uzbierać tą kosmiczną kwotę.

A ja patrząc w te przerażone oczy dziecka za każdym razem mam łzy w moich własnych.
Serce mi krwawi na myśl o tym co muszą czuć Jej rodzice
Większość z Was ma własne dzieci więc potraficie się wczuć w to co Oni czują.

Moja prośba może nie duża, ale razem może być wielka.
By każdy kto zajrzy na nasz wątek wpłacił na konto tej dziewczynki chociaż 10 zł.


Dużo osób tu zagląda więc jest w nas Moc. Udowodnimy???


https://www.siepomaga.pl/razem-dla-marysi

Jeśli ktos byłby zainteresowany by coś jednak mieć w zamian to na FB jest bardzo dużo aukcji prowadzonych dla tej małej kruszynki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:35, 28 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Spaceruję po forum, zaglądam do Was i widzę, że już dziewczyny sieją w doniczkach, wystawiają do stratyfikacji.....

Naszła mnie refleksja

Jak tak dalej będzie i całkiem zabraknie zim, wiele roślin stracimy, nie tylko przez suszę.
W naturze rosną rośliny, które do przetrwania i skiełkowania nasion wymagają mrozu...jak go nie będzie, nie będzie też tych roślin bo nasiona nie będą miały możliwości dojrzeć by skiełkować A z ich zanikiem zginie wiele gatunków owadów ktore na tych roślinach żerują, a to już się zaczyna łańcuszek pokarmowy pociągający za sobą gatunki zwierząt, które się żywią tymi owadami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 16:55, 28 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Smutne to przemyślenie, ale prawdziwe, mało kto nad tym się pochyla. My jesteśmy bardziej wrażliwi niż nie-ogrodnicy. Mamy większą świadomość.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 18:03, 28 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Wiele stracimy Danusiu przez te zmiany pogody i to już nie tylko globalnie, ale na własnych podwórkach i otoczeniu.
Dziś czytałam, że w próbkach rdzeniowych pobranych z głębi lodowców znaleziono 28 starych nie znanych nikomu wirusów.....a lodowce topią się i rozpadają, kto wie co się w nich kryje jeszcze....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 19:28, 28 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)
Smutne to przemyślenie, ale prawdziwe, mało kto nad tym się pochyla. My jesteśmy bardziej wrażliwi niż nie-ogrodnicy. Mamy większą świadomość.


Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie - jest wielu nie-ogrodników jeszcze bardziej wrażliwych.

Niech ogrodnicy zrezygnują z torfu i plastików w ogrodzie, to będzie krok naprzód.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
pawel_snopek 19:37, 28 sty 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Z tym torfem to się zgadzam bo już jest wszędzie i nie ma możliwości kupienia normalnej ziemi bez torfu.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
sylwia_slomc... 20:47, 28 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Gdybyście wiedzieli jakie ilości torfu zużywa rolnictwo, a ile folii!!!
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pawel_snopek 20:58, 28 sty 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Ja wiem tylko tyle że jak dostajemy dostawę ziemi czyli jeden tir i na niego wczodzą 24 palety to we wszystkich w składzie jest zawsze torf szkoda tylko że większość roślin ma problemy z ukorzenianiem się w nim.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies