Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sierotka 21:11, 27 lut 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Będę filować ale bierzesz garść wapna i sypiesz blisko pod czy dalej roślinki i czy to wapno mieszasz z ziemią potem ?
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Waclaw 21:11, 27 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)

Żebyś Ty wiedział jak ja się zaciemiernikowałam A jeszcze na kolejne w Jasionce zapoluję


Nie wiem czy ma ktoś zostawione siewki ciemierników tak jak się wysiały , ale już jako dorosłe , kwitnące? Może pokazać jak to wygląda? Mam pełno białych w donicy i nie wiem plewić je czy zostawić, trochę szkoda mi plewić, ale jak im u nas tak dobrze to za parę lat mogę mieć, albo cudnie, albo kłopot. Ma ktoś?


Ja kiedyś kupiłem 8 szt, jednego w Jasionce i ten ładnie się rozwija. Pozostałe w wysyłkowej szkółce ale te rosną gorzej . Dzisiaj widziałem, że dwa z nich kwitną ( słabo) jednak wszystkie białe a zależało mi na ciemnych. Może te które na razie nie kwitną okażą się tymi ciemnymi?

Siewki widziałem u Ciebie. U mnie na razie nie. Nie mam doświadczeń.
Zostaw siewki. Zawsze później możesz je usunąć.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 21:16, 27 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
sierotka napisał(a)
Będę filować ale bierzesz garść wapna i sypiesz blisko pod czy dalej roślinki i czy to wapno mieszasz z ziemią potem ?

Ja biorę na czubek łopatki i równomiernie roztrzepuję wokół ciemiernika, prawie do samych gałązek, jak mi się więcej sypnie to mieszam jak mniej to nie mieszam, trzeba uważać żeby za dużo nie było w jednym miejscu bo może roślinie korzonki przypalić....no nie umiem inaczej opisać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:17, 27 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Waclaw napisał(a)


Ja kiedyś kupiłem 8 szt, jednego w Jasionce i ten ładnie się rozwija. Pozostałe w wysyłkowej szkółce ale te rosną gorzej . Dzisiaj widziałem, że dwa z nich kwitną ( słabo) jednak wszystkie białe a zależało mi na ciemnych. Może te które na razie nie kwitną okażą się tymi ciemnymi?

Siewki widziałem u Ciebie. U mnie na razie nie. Nie mam doświadczeń.
Zostaw siewki. Zawsze później możesz je usunąć.
Później to one spore korzenie mają
Ale jeszcze dam im czas, będę rozdawać przyjezdnym odwiedzającym
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
roma2 21:30, 27 lut 2020


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Ja tam wszystko widzę. I te ciemierniki i dach i porządki. Dodam tylko, że jak czyściłam budki, to było pełno jakiś pcheł, czy nie wiem czego. Wyglądało jak pchły. Wyczyszczone. Powieszone. Największy kłopot, że znów nie zdążyliśmy załatać ścian szczytowych w domu. A jak byłam w sobotę, to tam ptaszarnia najwyraźniej już wije gniazda!!!! No i nie wiem, znów będą gniazdować. Bo jak ja je wygonię w marcu, żeby łatać???
____________________
Komendówka
sierotka 21:40, 27 lut 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Dziękuję
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sylwia_slomc... 21:47, 27 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
roma2 napisał(a)
Ja tam wszystko widzę. I te ciemierniki i dach i porządki. Dodam tylko, że jak czyściłam budki, to było pełno jakiś pcheł, czy nie wiem czego. Wyglądało jak pchły. Wyczyszczone. Powieszone. Największy kłopot, że znów nie zdążyliśmy załatać ścian szczytowych w domu. A jak byłam w sobotę, to tam ptaszarnia najwyraźniej już wije gniazda!!!! No i nie wiem, znów będą gniazdować. Bo jak ja je wygonię w marcu, żeby łatać???

No nie wygonisz, ale jak pisklęta wylecą nim ptaszarnia zacznie kolejny lęg to wtedy trzeba wykorzystać ten czasMogły być pchły albo wszy ptasie, któryś z ptaków co tam mieszkał pewnie roznosił, gołębie często maja , kury i indyki też jak sobie piórek znosiły też mogły przywlec, to właśnie potwierdza, że sprzątanie ważne jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:47, 27 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
sierotka napisał(a)
Dziękuję

Jeszcze nie ma za co
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sierotka 21:48, 27 lut 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Jest jest
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sylwia_slomc... 21:50, 27 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
No to cieszę się, że pomogłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies