Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 20:28, 26 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Alicja169 napisał(a)
Stylowa chata w pełni wyposażona Tylko gości przyjmować Ten wirus chyba ominie tak duże ranczo?
Pozdrawiam pracowitą mrówkę

Mam nadzieję, że ominieMacham
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:28, 26 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Magleska napisał(a)


a gdzie foteczki nowych nabytków

Jeszcze w pudle
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:29, 26 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Agania napisał(a)
Chatka super urządzona
Pokaż wiśnie

Dzięki Agatka, wisienki jutro pocykam bo jeszcze ich sama nie widziałam w pudle czekają na jutro bo trzeba je jakoś zataszczyć do ogrodu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:30, 26 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Iwonka napisał(a)
Myślę, że dobrze przycięłaś tę brzózkę. Ona w sezonie i tak pójdzie w dół i na szerokość. Moja po ponad 10 latach jest mega szeroka. Najbardziej wszerz i trochę w górę rosną zewnętrzne gałęzie. Wewnętrzne z czasem będą schnąć i wykruszać się.

Dzięki Iwonko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 12:32, 28 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
sylwia_slomczewska napisał(a)
Odpoczęłam chwilkę w chacie





Fajną masz tą chatę na odpoczynek ja z pracą jestem daleko w tyle a Ty ogród ogarnięty.

Wiesz że dopiero teraz sikorki przylatują do tych bombek ze słonecznikiem w smalczyku. Wydziobują regularnie. A jeszczec dni przymrozków się szykują u mnie to będą mieć wyżerkę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 19:52, 28 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
U mnie też ciągle jeszcze ptaki w karmnikach siedzą, ale już nie dokupuję, wyjedzą co mam i koniec. Niech zadbają o ogród Widzisz teraz jak długo przyzwyczajały się do nowego karmnika.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:30, 28 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Dzisiaj przycięte suchodrzewy, wszystkie rośliny "nawiezione" bylinówki kurzeńcem granulowanym, róże końskim, a reszta dostała po troszku yara mila complex. Emuś wczoraj skosił trawnik do mostku na strumieniu to ja dzisiaj dosiewki trawy na kretówkach porobiłam. Posadzone wszystko, naprawiony hotel dla owadów i wreszcie odmulone ścieżki w warzywniku, czyli gotowy do wysiewów jest, clematisy dziś podlane nadmanganianem( czosnku zapomniałam zabrać więc będzie jeszcze jedno podlewanie)
fotek mam sporo, ale dopiero jutro zgram bo dziś sił już brak na cokolwiek

Została rabata przy wiatraku do sprzątnięcia i wycięcia bylin, pozbierać liście na wrzosowisku z wozem, nawieźć trocin na rabaty z krzewami, przyciąć zimozielone w podwórku i wysiewy w warzywniku, oraz ognisko na górze bo sterta olbrzymia po tych porządkach. A potem plewienie rabat i kanciki czyli ciągle coś do roboty jest, ale już mniej niż więcej na razie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AnnaCh 20:33, 28 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Sylwia, a jak sobie radzisz z kretowiskami? Bo ja po tej zimie mam jakąś masakrę... Jadno wielkie pobojowisko. Zaczęłam to po prostu rozgrabiać i jeszcze wertykulatorem przejechałam, ładnie się rozbiło, to podrównałam i tyle, jak będzie cieplej później to posieję w tych miejscach trawę znowu. Czy Ty jakoś inaczej robisz? Tą ziemię gdzieś wynosisz?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sylwia_slomc... 22:08, 28 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Aniu nie wynoszę bo po jakimś czasie taki kreci korytarz się zapada i wtedy góry i doliny, my rozgrabiamy grabkami wokół i dosiewamy trawę na tą świeżo rozgarniętą ziemie
Ale ja nie mam prawdziwego trawnika tylko trawę z chwastami koszona regularnie czyli na nasze standardy raz na tydzień dwa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pawel_snopek 13:07, 29 mar 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Jak tam wisienki ?
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies