Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 15:29, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Gosialuk napisał(a)
Sylwia ogród pięknieje. Bardzo lubię twój ogród jesienią przez przebarwiające się krzewy i drzewa. Iwonka ma artystyczną duszę i to widać na zdjęciach.

Iwonka mi śliczną sesję zrobiłaOgród wchodzi w etap kiedy to pielęgnacja będzie codziennością, a nie tworzenie W przyszłym sezonie może znów coś koło domu uda się zrobić, wtedy ogród musi sobie radzić, o ile nas znów nie zaleje.....ale może nie będzie nas topić co roku....łudzimy się bo teraz to nic nie wiadomo z pogodą
U Ciebie Gosiu też w tym sezonie wypiękniało, rabaty już kipią kwieciem, domek jak marzenie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:31, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Anda napisał(a)
Również popieram to co napisałaś o sprzątaniu i dzieleniu się ogrodem

Trzeba taką zmianę podejścia propagować Ewo Zwierzęta też chcą żyć, wczoraj już w pobliżu ogrodu pojawił się zając, czuje, że idzie zima to zagląda znowu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:33, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Basieksp napisał(a)
Zgadzam się z Wami i całkiem mi to pasuje mam takie niewidoczne zakątki gdzie rośnie duża trawa i zielsko a to tak celowo dla jeża i o szaraku jak jeż jest na ogrodzie to piesio ma koniec wychodnego na dwór trudno musi wytrzymać w domu albo wychodzi tylko z nami

U nas od wczoraj też już szarak podchodzi, jeże mam na stałe, śpią w stodole z kocich misek jedzą jak tych akurat nie ma
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 16:39, 23 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
sylwia_slomczewska napisał(a)

Trzeba taką zmianę podejścia propagować Ewo Zwierzęta też chcą żyć, wczoraj już w pobliżu ogrodu pojawił się zając, czuje, że idzie zima to zagląda znowu


Oj propaguję, propaguję, codziennie od paru już lat praktycznie rzecz biorąc. Mojemu szefowi to czasem nie w smak, to moje ekologiczne podejście. Wiesz, chemię też trzeba sprzedawać... Całe szczęście tutaj coraz więcej osób jest otwarte na zmiany i na ekologię
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 16:44, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Anda napisał(a)


Oj propaguję, propaguję, codziennie od paru już lat praktycznie rzecz biorąc. Mojemu szefowi to czasem nie w smak, to moje ekologiczne podejście. Wiesz, chemię też trzeba sprzedawać... Całe szczęście tutaj coraz więcej osób jest otwarte na zmiany i na ekologię

Takie osoby jak Ty są niezastąpioneJa wczoraj sąsiada uświadamiałam, że nie musi codziennie oprysków chemią robić bo ma pół hektara wrotyczu z nawłocią za płotem nic tylko wrotycz ciąć i pryskać nim, pokiwał głową, że coś tam już słyszał, ale za chwilę pojechał z opryskami chemicznymi w poleA pomijając ekologię ile by na środkach zaoszczędził gdyby ten wrotycz stosował. My się dziwimy jak Mu się taka produkcja opłaca....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 17:17, 23 wrz 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Ja sprzątam dopiero wiosną.

Takie suchlaki to nawet ładne zimą są.
Liście opadłe też lubię.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
ElzbietaFranka 18:01, 23 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Sylwia to tak mocno ci zarośło, że musisz pielic? U mnie chwastów specjalnie nie ma tylko ten cholerny szczawik mnie dobija a później rozgwiazdnica. Sieją się non stop.
Jutro jadę i Randapem będę pedzelkowac. Po pierwszym zabiegu trochę znikło, ale trzeba jeszcze poprawić. Szczawik nie tak łatwo wypielic ma różowe kruche, długie korzonki. Perz też syf, ale się tak nie urywa.

Ma się pogoda zmienic, ale u nas jeszcze będzie z 2 dni słońce.
I ciepełko i deszcze by się przydał.

Do soboty może przejdzie ten niż.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anda 18:09, 23 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
sylwia_slomczewska napisał(a)

Takie osoby jak Ty są niezastąpioneJa wczoraj sąsiada uświadamiałam, że nie musi codziennie oprysków chemią robić bo ma pół hektara wrotyczu z nawłocią za płotem nic tylko wrotycz ciąć i pryskać nim, pokiwał głową, że coś tam już słyszał, ale za chwilę pojechał z opryskami chemicznymi w poleA pomijając ekologię ile by na środkach zaoszczędził gdyby ten wrotycz stosował. My się dziwimy jak Mu się taka produkcja opłaca....


Ty masz trudniejszą sytuacje w uświadamianiu rolników. Ja tylko hobbystów uświadamiam U nas rolnictwo ekologiczne też w powijakach, ale coś już jest i o tym się mówi również w mediach.

Sylwio, dobrze, że o tym piszesz. Tu na O coraz więcej pisze się o ekologii i bardzo się z tego cieszę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasiek 19:30, 23 wrz 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459


Przepiekne ujęcie!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 21:05, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Juzia napisał(a)
Ja sprzątam dopiero wiosną.

Takie suchlaki to nawet ładne zimą są.
Liście opadłe też lubię.


Brawo, tak trzymać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies