Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 21:12, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
ElzbietaFranka napisał(a)
Sylwia to tak mocno ci zarośło, że musisz pielic? U mnie chwastów specjalnie nie ma tylko ten cholerny szczawik mnie dobija a później rozgwiazdnica. Sieją się non stop.
Jutro jadę i Randapem będę pedzelkowac. Po pierwszym zabiegu trochę znikło, ale trzeba jeszcze poprawić. Szczawik nie tak łatwo wypielic ma różowe kruche, długie korzonki. Perz też syf, ale się tak nie urywa.

Ma się pogoda zmienic, ale u nas jeszcze będzie z 2 dni słońce.
I ciepełko i deszcze by się przydał.

Do soboty może przejdzie ten niż.

Pozdrawiam

Elu ja przez powódź to miałam miejsca do których od wiosennego plewienia wcale nie dotarłam kolejny raz bo non stop musiałam wracać do tych gdzie zeszłoroczna powódź naniosła nasion z ugoru Ale już się odgrzebałam z grubsza Teraz jeszcze Emuś musi wleźć miedzy siatkę a tuje i wytargać to co z granicy wchodzi, a potem obkosić granice. Ja dziś irgę w suchym strumieniu przycinałam i zdążyłam przyciąć jedną, pełna taczka została wywieziona, a jeszcze dwie zostały do cięcia, potem jeszcze wierzby hakuro i płaczące chciałabym przystrzyc, wtedy wiosną będzie mniej roboty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:14, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
Anda napisał(a)


Ty masz trudniejszą sytuacje w uświadamianiu rolników. Ja tylko hobbystów uświadamiam U nas rolnictwo ekologiczne też w powijakach, ale coś już jest i o tym się mówi również w mediach.

Sylwio, dobrze, że o tym piszesz. Tu na O coraz więcej pisze się o ekologii i bardzo się z tego cieszę

Tu miejscowi się śmieją jak Im o ekologii mówię, a już jak mówię o roundapie.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:15, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
kasiek napisał(a)


Przepiekne ujęcie!

A dziś jeszcze więcej kwitnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 21:34, 23 wrz 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38521
sylwia_slomczewska napisał(a)

Brawo, tak trzymać


Na bank będę tak trzymać, bo to same korzyści.

Liście z brzóz nawet jak mi spadają na żwir, to wywiewa mi je na rabaty. Na rabatach są nieścięte byliny i krzewy... i tam te liście zostają do wiosny. Mniej mam później sprzątania w żwirze.
Połowa liści się tam jeszcze dodatkowo rozkłada. Znowu plus na moim piasku

No i kiedyś, dawno temu hyhy przy sprzątaniu liści wiosną z rabat, znalazłam tyyyyyle zimujących biedronek, że teraz tych liści nie tykam jesienią.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
gogo 23:49, 23 wrz 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Sylwio, fotorelacja Iwonki super, co mnie nie dziwi, bo Twój ogród oglądany każdym okiem jest piękny
Pokazuję Mamie wszystkie ogrody, tych, z którymi jestem na O. i nie mogła uwierzyć, że stworzyłaś go z eMem i wyszło Wam fantastycznie /mimo tylu problemów z zalaniami/.
Przekazuję od niej gratulacje
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 00:29, 24 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
Juzia napisał(a)


Na bank będę tak trzymać, bo to same korzyści.

Liście z brzóz nawet jak mi spadają na żwir, to wywiewa mi je na rabaty. Na rabatach są nieścięte byliny i krzewy... i tam te liście zostają do wiosny. Mniej mam później sprzątania w żwirze.
Połowa liści się tam jeszcze dodatkowo rozkłada. Znowu plus na moim piasku

No i kiedyś, dawno temu hyhy przy sprzątaniu liści wiosną z rabat, znalazłam tyyyyyle zimujących biedronek, że teraz tych liści nie tykam jesienią.


Ja nawet wiosną już się nie będę spieszyć ze sprzątaniem bo w tym roku ładnie posprzątałam, potem przyszły majowe mrozy do -6 i było po biedronkach, aż do późnego lata, mszyce miały używanie. Posprzątam na czysto jak miną majowe przymrozki, wcześniej tylko z grubsza zbiorę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:30, 24 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
gogo napisał(a)
Sylwio, fotorelacja Iwonki super, co mnie nie dziwi, bo Twój ogród oglądany każdym okiem jest piękny
Pokazuję Mamie wszystkie ogrody, tych, z którymi jestem na O. i nie mogła uwierzyć, że stworzyłaś go z eMem i wyszło Wam fantastycznie /mimo tylu problemów z zalaniami/.
Przekazuję od niej gratulacje

Podziękuj Mamie, bardzo nam miło, że się spodobał
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 08:55, 24 wrz 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38521
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja nawet wiosną już się nie będę spieszyć ze sprzątaniem bo w tym roku ładnie posprzątałam, potem przyszły majowe mrozy do -6 i było po biedronkach, aż do późnego lata, mszyce miały używanie. Posprzątam na czysto jak miną majowe przymrozki, wcześniej tylko z grubsza zbiorę


Też to zauważyłam w tym roku.

I zrobię tak jak ty! Poczekam dłużej
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
andzia458 09:09, 24 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Sylwia, a Ty pokazałabyś mi swojego klona ussuryjskiego, którego sadziłaś kilka latek temu? Jak myślisz, jak duży on urośnie?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Roocika 09:40, 24 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Sylwia, Twój ogród na zdjęciach Iwony jakby zupełnie inny był, ciągle piękny naturalny.
Mnie nawet nie przyszło do głowy sprzątać liście, a olszynowych liści na rabacie już jest cała pierzyna...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies