Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Urszulla 20:32, 22 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)






A jaką masz tu odmianę hortensji?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:33, 22 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Podoba nam sie już ogród na tym etapie, dziś plewiłam trocinówkę( wreszcie)psychicznie lepiej mi ze świadomością, że już to zrobiłam. Wczoraj przeleciałam suche strumienie, na jutro mam plan poprzycinać irgi w nich
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:35, 22 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Urszulla napisał(a)


A jaką masz tu odmianę hortensji?

O ile dobrze pamiętam to limki, ale to by trzeba się u Katki upewnić bo to z patyczków od Niej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 20:40, 22 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Sylwia
spojrzenie Iwonki rewelacyjne
bardzo mi się jej fotki podobają

wrzosowisko zachwycające ,oczko i hortensjowy zakątek cudo ....
.....wszędzie cudo

fajnie ,że już tyle poplewiłaś
ja zajęłam się owocowymi ,więc chwasty czekają na swoją kolej

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 22:48, 22 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Madzia zawsze ciekawiej się na swoje włości patrzy cudzym okiem, to jakby poznawać swój ogród od nowa
Plewienie mam z grubsza ogarnięte, pewnie, że są miejsca gdzie by pasowało zaczynać od nowa, ale na razie mam pilniejsze prace do zrobienia, no i nie można w ogrodzie tylko plewić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anka_ 23:27, 22 wrz 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Nie nadążam za twoim wątkiem.
Niesamowicie ogród dojrzał. Zazdroszczę zdecydowanie dłuższego sezonu wegetacyjnego - po porównawczych fotkach widać jak wielkie ma to znaczenie.

sylwia_slomczewska napisał(a)

Idzie jesień i porządki w ogrodach, wszyscy się rzuca do sprzątania opadłych liści i gałązek, a one na rabatach mogą być świetną ściółką dla roślin, noclegownią dla biedronek na zimę, a w większej ilości sypialnią jeża....pamiętajmy o tym i powstrzymujmy na wodzy skłonność pedantycznego sprzątania w ogrodach bo....to samolubne
Nie żyjemy na ziemi sami, i nawet ten kawałek planety na którym mamy ogród i który na papierze jest nasz tak naprawdę dzielimy z milionami stworzeń, to również ich dom i one też mają prawo do życia, nie interesuje ich nasz papierek, który w przyrodzie nic nie znaczyZachowajmy umiar i cieszmy się życiem swoim i innych stworzeń, każdy z nas żyje po cośMa swoją rolę do odegrania na świecie, pozwólmy im na to. W granicach rozsądku( ślimaki bezdomnych najeźdźców tępię w tym sezonie)
jak najbardziej się zgadzam Sylwio z takim podejściem do ogrodu.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
sylwia_slomc... 11:48, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Aniu mój wątek już dawno zwolnił mocno, ostatnio więcej fotek na wyraźną prośbę co niektórych GościCieszę się, ze są osoby, które mają podobne podejście
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 15:06, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Sylwia ogród pięknieje. Bardzo lubię twój ogród jesienią przez przebarwiające się krzewy i drzewa. Iwonka ma artystyczną duszę i to widać na zdjęciach.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Anda 15:11, 23 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Również popieram to co napisałaś o sprzątaniu i dzieleniu się ogrodem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basieksp 15:25, 23 wrz 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Zgadzam się z Wami i całkiem mi to pasuje mam takie niewidoczne zakątki gdzie rośnie duża trawa i zielsko a to tak celowo dla jeża i o szaraku jak jeż jest na ogrodzie to piesio ma koniec wychodnego na dwór trudno musi wytrzymać w domu albo wychodzi tylko z nami
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies